אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
40 חודשי מאסר בפועל למנהל ההשקעות שהוסגר מגרמניה והודה בתרמית ני"ע וגניבה

40 חודשי מאסר בפועל למנהל ההשקעות שהוסגר מגרמניה והודה בתרמית ני"ע וגניבה

השופט חאלד כבוב אישר היום את הסדר טיעון שאליו הגיעה הפרקליטות עם ולדימיר יבסטפייב, מנהל השקעות לשעבר בדש אייפקס שנמלט לחו"ל לפני כארבע שנים לאחר שהוגש נגדו כתב אישום חמור על תרמית בני"ע וגניבה מלקוחות בהיקף של כ-6 מיליון שקל. יבסטפייב ישלם בנוסף קנס של מיליון שקל

18.06.2017, 10:57 | תומר גנון

שופט בית המשפט המחוזי בת"א, חאלד כבוב, אימץ הבוקר (א') את הסדר הטיעון עם ולדימיר יבסטפייב, מנהל השקעות לשעבר בדש איפקס שנמלט מהארץ לפני כארבע שנים לאחר שהוגש נגדו כתב אישום חמור על תרמית בני"ע וגניבה מלקוחות בהיקף של כ-6 מיליון שקלים. כבוב גזר על יבסטפייב 40 חודשי מאסר בפועל וקנס של מיליון שקל, אך הוסיף כי "ההסדר מקל במידה מסוימת עם הנאשם".

במסגרת ההסדר הרשיע כבוב בחודש שעבר את יבסטפייב גם בביצוע עבירות מס, שיבוש מהלכי משפט, מרמה והפרת אמונים והלבנת הון.

יבסטפייב הוסגר בערב חג הפסח לישראל לאחר שנעצר בגרמניה.

ולדימיר יבסטפייב מוסגר לישראל ולדימיר יבסטפייב מוסגר לישראל ולדימיר יבסטפייב מוסגר לישראל

בכתב האישום המתוקן, שהוגש על ידי עוה"ד יוני לבני ונועה בורנשטיין-זיו, ייחסה הפרקליטות ליבסטפייב הפקת רווחים תרמיתיים תוך שימוש בחשבונות הלקוחות בדש אייפקס, ובחלקם על חשבונם.

"עוצמת הפגיעה באינטרס הציבורי נגזרת בין היתר מפרק הזמן הארוך שבו נמשכו המעשים התרמיתיים של הנאשם", כתב כבוב בגזר הדין. "פרק זמן של למעלה משנתיים בהן פעל בעשרות מניות לצורך ביצוע העסקאות העצמיות, הסיבוביות והמתואמות שתוכננו היטב על ידי הנאשם ביחד עם אחרים הכל כדי להעלים עקבות (...) הבוטות והאגרסיביות של עבירות הרכישה והמכירה באים לידי ביטוי בכך שאלו נערכו לעיתים בהפרשים של שניות, ההיקף הכספי בו בוצעו העבירות".

כתב האישום שבו הודה יבסטפייב כולל גם אישום על העלמת מס מכספים בהיקף של 1.2 מיליון שקל שאותם קיבל משותפו. על פי כתב האישום, מדובר בחלק מהכנסות התרמית שיבסטפייב, המיוצג על ידי עו"ד שריג דמארי, הפיק לכאורה על חשבון כספי לקוחות בית ההשקעות. כספים אלה נצברו לטענת הפרקליטות בחשבונות הקש שניהל בביוב, והועברו בהמשך ליבסטפייב מבלי שדיווח עליהם או שילם עליהם מס. בשל כך טוענת הפרקליטות כי יבסטפייב השתמש בדרכי מרמה עורמה ותחבולה בכוונה להתחמק ממס.

אישום נוסף בכתב האישום נוגע להימלטותו של יבסטפייב לחו"ל. "בחודש מאי 2013, שלושה ימים לאחר חקירתו האחרונה ברשות המסים, עזב יבסטפייב את ישראל – מקום מגוריו ומגורי משפחתו ומרכז חייו, ושהה בחו"ל קרוב ל-4 שנים", נכתב בכתב האישום המתוקן. "יבסטפייב חזר לישראל רק לאחר שנעצר בחו"ל, בתום פעולות ממושכות שבוצעו לשם איתורו. הוא עזב את ישראל על אף שידע שמתקיימות נגדו חקירות פליליות ברשות ני"ע וברשות המסים, ושהוא עשוי להידרש לחקירות נוספות או לשם העמדה לדין".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות