אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הממשלה אישרה: צוות מיוחד יבחן את החסמים המקשים על היבוא האישי צילום: שאטרסטוק

הממשלה אישרה: צוות מיוחד יבחן את החסמים המקשים על היבוא האישי

הצוות, שבראשו תעמוד סגנית הממונה על התקציבים שירה גרינברג, יגבש המלצות לשרים עד אמצע ספטמבר. כחלון: "יישום הרפורמה יביא לצמצום נטל הרגולציה"

18.06.2017, 13:49 | אורנה יפת

הממשלה ממשיכה בצעדים להקל על היבוא האישי והמקביל, שעשויים להקשות ולהגביר את התחרות מול היבואנים הרשמיים. היום (א') היא אישרה את הצעת שר האוצר משה כחלון ושר הכלכלה אלי כהן, להקים צוות שיגבש המלצות להסרת חסמים ליבוא אישי והזמנות של צרכנים דרך האינטרנט.

בצוות, שבראשו תעמוד סגנית הממונה על התקציבים, שירה גרינברג, יהיו חברים מנכ"ל משרד הכלכלה, שי רינסקי, נציגי רשות המסים, נציגי הרשות להגבלים עסקיים ונציגים ממשרדי התחבורה, התקשורת הבריאות, האנרגיה ומשרד ראש הממשלה.

מטרת הקמת הצוות היא לבחון את התנהלות היבוא האישי כיום, להשוות אותו לעולם, ולבחון את חסמי היבוא המקשים עליו. הוועדה תגבש המלצות לשרים עד אמצע חודש ספטמבר. 

אילוסטרציה, צילום: שאטרסטוק אילוסטרציה | צילום: שאטרסטוק אילוסטרציה, צילום: שאטרסטוק

כיום, היבוא האישי לישראל נמוך בהשוואה למדינות ה-OECD, ועל פי מדד הפורום הכלכלי העולמי ישראל נמצאת במקום 106 מתוך 140 מדינות במדד החשיפה ליבוא. נתון זה מעיד על הפוטנציאל הטמון ביבוא האישי שיתרום להורדת יוקר המחיה.

הפתרונות שצפוי הצוות להציג באים להשלים את פעילות הממשלה בתחום היבוא האישי ולתת מענה להתגברות הרכישות המקוונות מחו"ל, וכן להגביר את הבטיחות ברשת לצרכן ולחברות העוסקות בשילוח.

שר האוצר, משה כחלון, מסר כי "מדובר במהלך נוסף במסגרת המאמץ הממשלתי להפחתת הבירוקרטיה. יישום הרפורמה יביא לצמצום נטל הרגולציה, הגדלת שיעור המוצרים המיובאים, תחרות ליבוא המסורתי וכתוצאה מכך יסייע בהפחתת יוקר המחייה. אנחנו מתכוונים להמשיך להגביר את התחרות, להיאבק ביוקר המחייה ולצמצם את הבירוקרטיה והרגולציה שמעכבות את הצמיחה במשק".

שר הכלכלה, אלי כהן, הוסף: "מדובר בצעד נוסף להורדת יוקר המחייה. סל המוצרים הישראלי גבוה בכ-19% בהשוואה לOECD בעוד ש-50% מאזרחי ישראל משתכרים בפחות מ-7,000 שקל בחודש. הסרת החסמים בייבוא האישי תאפשר לצרכנים לייבא מוצרים איכותיים כפי שמקובל בכל העולם, ולייצר תחרות מול היבוא המסורתי".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

8 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

6.
כמה רעיונות
קודם כל, אני מסכים עם תגובה מס' 2. רצפת המס חייבת לעלות. דבר נוסף, נדרש פיקוח על חברות השילוח הגדולות (UPS, פדקס, DHL, TNT) - הן עושות מה שבא להן, גובות סכומי עתק עבור שחרור משלוחים (ביחס לסכום המוצהר עליהן) והן מהוות חסם מהותי. שלישית, צריך לתת את הדעת שייבוא אישי מתאפשר בעיקר הודות לכרטיס אשראי בינ"ל, ולא כל אחד יכול להחזיק בו.
מגהץ קיטור  |  18.06.17
5.
נושא היבוא האישי הוא פשע נגד המגזר הפרטי
נושא היבוא האישי הוא פשע נגד המגזר הפרטי 1.אם המדינה מבינה שיש צורך בהורדת יוקר המחיה - שתוריד את המס גם !! על היבוא הרגיל . 2. איזה היגיון יש בהורדת מס על יבוא אישי והשארתו על יבואן רגיל - הרי גם היבואן לא קונה הכל לעצמו הוא קונה ומוכר אחד לאחד. 3. הדברים הנ"ל נכונים גם לגבי פטור מכס ו גם לגבי פטור מעמ - בפועל נוצר מצב שהמדינה נותנת העדפת קניה לאזרח ישירות מספק בחו"ל - נותנת פטור מיסים למשל לאמזון/עליבאבא - שלאזרחיה (היבואנים) אינה נותנת -אין בזה שמץ היגיון. 4. החמור מכל למשל צעצועים מוצרי חשמל וכדומה - מדינת ישראל המציאה מיליון "תקנים " (או תיקנים) שהם יחודיים למדינה המהוללה הנקראת "חברת מדינת ישראל בע"מ , כדי להאכיל אלפי פרזיטים ןגרמת ישירות להעלאת יוקר המחירים בכ 20 אחוז לפחות. מנגד אם אני אבא לילד אני יכול להביא צעצוע לילד שלי ללא תקן או תנור חשמלי ללא תקן - למה ??? אם זה מסוכן מדוע לאפשר להביא אפילו יחידה בודדת. 5. כל מערכת היבוא של אמזון /עליאקספרסס מבוססת על מוצרים שמגיעים באוויר, למשל אם מביאים קורקינט בים - לא יחול עליו פטור מס או שיחרור כמותי (מה שפוטר הרבה עלויות)
אבי  |  18.06.17
לכל התגובות