אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"82% מהציבור מקבלים בהבנה מנהלים שאינם מוכנים להעסיק אוטיסטים, אני לא" צילום: תומר לשר

"82% מהציבור מקבלים בהבנה מנהלים שאינם מוכנים להעסיק אוטיסטים, אני לא"

מנכ"ל בנק הפועלים, אריק פינטו, אמר בסיור במתקן של אלו"ט כי 10% מעובדי הבנק משתייכים לאוכלוסיות הנמצאות בתת-ייצוג בשוק העבודה, דוגמת האוטיסטים

18.06.2017, 16:33 | שירות כלכליסט

"82% מהציבור בישראל מקבל בהבנה מנהלים שאינם מוכנים לקבל אנשים עם אוטיזם לעבודה. אני לא", כך אמר אריק פינטו, מנכ"ל בנק הפועלים, שסייר במרכז התעסוקה של העמותה בגבעתיים. פינטו הוסיף: "המרכז והפעילות שראינו היום מוכיחים את המסוגלות של האנשים עם אוטיזם. אנו בבנק הפועלים רואים בשילוב חלק מאחריותנו, וכיום 10% מעובדי הבנק – יותר מ-1,200 איש – משתייכים לאוכלוסיות הנמצאות בתת-ייצוג בשוק העבודה בישראל, ובהם אנשים עם אוטיזם".

לפני כשבע שנים החל בנק הפועלים במיזם משותף עם אל-על ועל"ה, "כסף קטן גדול", למען ילדי אלו"ט (אגודה לאומית לילדים ובוגרים עם אוטיזם). במסגרת המיזם, מוזמנים נוסעים הטסים באל על לתרום את הכסף הקטן שנותר בידם, ושלאחר מכן מומר לשקלים בבנק הפועלים. שתי העמותות, אלו"ט ועל"ה, מגייסות באמצעות המיזם יותר מ-2 מיליון שקל בשנה, ומאז החל המיזם גייסו כבר סכום של 14.5 מיליון שקל.

מימין, עמוס שפירא יו"ר אלו"ט, אריק פינטו מנכ"ל הפועלים ואיתן מזרחי מנכ"ל אלו"ט , צילום: תומר לשר מימין, עמוס שפירא יו"ר אלו"ט, אריק פינטו מנכ"ל הפועלים ואיתן מזרחי מנכ"ל אלו"ט | צילום: תומר לשר מימין, עמוס שפירא יו"ר אלו"ט, אריק פינטו מנכ"ל הפועלים ואיתן מזרחי מנכ"ל אלו"ט , צילום: תומר לשר

עיקר הסכום מושקע בבניית ותפעול שישה מרכזים למשפחה ברחבי הארץ, התומכים במשפחות שמגדלות ילדים עם אוטיזם, ובמפעל הקייטנות של אלו"ט. הביקור התקיים במרכז התעסוקה לבוגרים עם אוטיזם בגבעתיים, בו הבוגרים ממיינים וסופרים את הכסף המגיע מהטיסות רגע לפני העברתו לבנק הפועלים.

עמוס שפירא, יו"ר עמותת אלו"ט: " "זהו פרויקט מלהיב שפועל כבר שנים רבות כאשר מעבר לתרומה הכלכלית מספק תעסוקה לבוגרים עם אוטיזם ומסייע בקידומם האישי ובתחושת הערך שלהם".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות