אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לראשונה: המדינה תצטייד במכוניות מיני חסכוניות

בלעדי לכלכליסט

לראשונה: המדינה תצטייד במכוניות מיני חסכוניות

לפי תנאי המכרז של מינהל הרכב הממשלתי, המחיר המרבי של הדגם הזוכה יהיה 85 אלף שקל. הרכב מיועד להסעת ארבעה נוסעים בלבד

19.06.2017, 08:10 | תומר הדר

מינהל הרכב הממשלתי ייצא בקרוב במהלך הצטיידות במכוניות קטנות וחסכוניות, כך עולה ממסמכים שהגיעו לידי "כלכליסט", המפרטים תוכנית הצטיידות חדשה במכוניות מיני. עד כה לא נהג מינהל הרכב הממשלתי להצטייד במכוניות קטנות.

קראו עוד בכלכליסט

על פי עיקרי מסמכי המכרז, המיועד לתחילת הצטיידות בשלהי הקיץ, מדובר ב־50 רכבים שישמשו את המשטרה, שירות בתי הסוהר, רשות הכבאות וגופים נוספים – אך מודגש כי הכמות הזו היא בגדר אומדן בלבד, כלומר בפועל מספר המכוניות הקטנות שיוזמנו עשוי להיות גדול בהרבה. על פי מסמכי המכרז, המדינה תהיה רשאית לרכוש "כמות בלתי מוגבלת" של רכבים מהדגם הזוכה.

טויוטה אייגו טויוטה אייגו טויוטה אייגו

המחיר המרבי של הדגם הזוכה יהיה 85 אלף שקל. לשם השוואה, מחיר מכונית משפחתית ממוצעת בישראל, כזו המשמשת בחלק ניכר מצי מינהל הרכב הממשלתי, הוא כ־130 אלף שקל. הרכב מיועד להכיל ארבעה נוסעים בלבד, הספק המנוע מעל 59 כוחות סוס (חלק ניכר ממכוניות המיני המשווקות בישראל מצוידות במנועים המפיקים 60 כוחות סוס), ותיבת ההילוכים אמנם אוטומטית, אך המינהל מאפשר גם השתתפות של דגמים שמצוידים בתיבת הילוכים אוטומטית אלקטרונית, כלומר תיבה אוטומטית בעלת מצמד המיועדת לחיסכון בדלק. המכרז הוא ל־24 חודשים בלבד, והמדינה שומרת לעצמה זכות הארכה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות