אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מאוחדת: שינוי הסדרי ההפניות לבתי חולים פוגע בקופות הקטנות צילומים: רונן אקרמן, נמרוד גליקמן

בלעדי לכלכליסט

מאוחדת: שינוי הסדרי ההפניות לבתי חולים פוגע בקופות הקטנות

מנכ"ל מאוחדת שלח מכתב תקיף למשרד הבריאות, בו הוא טוען כי במהלך מו"מ על שינוי הסדרי ההפניות לבתי החולים התבקש לשמור ב־3 השנים הבאות על היקף עבודה זהה עם בתי החולים הממשלתיים. לטענתו הדרישה פוגעת בקופות שלא מחזיקות בי"ח בבעלותן

19.06.2017, 07:42 | ספי קרופסקי

מנכ"ל קופת חולים מאוחדת זאב וורמברנד תוקף במכתב למנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב את מתווה ההסכם לשינוי הסדרי ההפניות של מבוטחים לקבלת טיפול בבתי חולים, שאליו ביקשו להגיע נציגי המשרד עם הקופה.

קראו עוד בכלכליסט

מימין מנכ"ל קופת חולים מאוחדת זאב וורמברנד ומנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב, צילומים: רונן אקרמן, נמרוד גליקמן מימין מנכ"ל קופת חולים מאוחדת זאב וורמברנד ומנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב | צילומים: רונן אקרמן, נמרוד גליקמן מימין מנכ"ל קופת חולים מאוחדת זאב וורמברנד ומנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב, צילומים: רונן אקרמן, נמרוד גליקמן

בחודשים האחרונים מנהל משרד הבריאות משא ומתן עם קופת החולים, על מנת שזו תצטרף להסכם שכבר נחתם עם שלוש קופות החולים האחרות, במסגרתו יוכלו מבוטחים לקבל מקופת החולים שלהם הפניה (טופס 17) עבור קבלת טיפולים בכל בית חולים ממשלתי באזור מגוריהם ולא רק זה שלקופה יש עמו הסכם.

עד כה הוחלט במשרד הבריאות להתחיל במהלך בחמשת בתי החולים הממשלתיים בדרום ובמרכז הארץ ובהמשך מתכוון המשרד לעבור גם לבתי החולים הממשלתיים בצפון.

וורמברנד לא מתנגד ליוזמה לפרוץ את הסדרי הההפניות ואף תומך בה, אך במכתב לבר סימן טוב הוא טוען כי המשרד דרש במהלך המו"מ מול הקופה התחייבות להמשיך לקנות שירותי בריאות באותם היקפים מחמשת בתי החולים הממשלתיים הראשונים הנכללים בהסכמים החדשים בשלוש השנים הקרובות.

מנכ"ל מאוחדת טוען כי במקום שתינתן לקופה גמישות לבחור לאן להפנות את מבוטחיה עליה לשמור על היקפים מווסתים ודומים לאלו שהיתה לקופה ב־2016 גם בשלוש

השנים הבאות. בדרך זו המשרד, שבתי החולים הממשלתיים נמצאים בבעלותו, מסוגל למעשה להבטיח שהיקף הרכש אותו קונה הקופה מבתי החולים יישאר דומה בשנים הקרובות, מבלי שמוסד אחד יקבל יותר מאחר.

"למותר ציין", כותב וורמברנד, "כי גישת משרד הבריאות לאיחוד בתי החולים לצורך ניהול משא ומתן (מול קופות החולים — ס"ק) יוצרת יחסי כוחות לא הוגנים ולרעת הקופה, עד כדי ניצול לרעה של כוחו המונופוליסטי של משרד הבריאות". מנכ"ל מאוחדת אף טוען בהמשך המכתב כי "משרד הבריאות מנצל את כוחו על מאוחדת שבניגוד לקופות הגדולות (כללית ומכבי — ס"ק) אין לה חלופות של בתי חולים משלה ומעצים את היתרון של הקופות הדואופוליסטיות".

וורמברנד בעצם טוען כי בעוד שלשתי הקופות הגדולות, כללית ומכבי, ישנה אפשרות לנייד מבוטחים לבתי חולים שלהן לאומית אינה מסוגלת לעשות וההסכם החדש אף מונע ממנה גמישות ביכולת לבחור לאן לנתב את מבוטחיה.

ממשרד הבריאות נמסר: "אנו מקיימים מו"מ בתום לב עם כלל הקופות. המו"מ עם מאוחדת טרם הבשיל, אך ימשיך להתקיים ולא על גבי דפי העיתון".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות