אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מחשש למידע פנים: יעקב שחר עצר את מכירת מניות הפניקס צילום: אביר סולטן

מחשש למידע פנים: יעקב שחר עצר את מכירת מניות הפניקס

הפניקס יצרה קשר עם שחר והודיעה כי נרשמה התפתחות בחברה שעלולה להוות מידע פנים. המידע קשור ככל הנראה לעסקת מכירת השליטה ליאנגו

19.06.2017, 08:29 | גולן חזני

דרמה לילית: קבוצת מאיר שבשליטת יעקב שחר וישראל קז עצרה את מכירת המניות של הפניקס. זאת לאחר שהפניקס יצרה קשר עם שחר והודיעה כי נרשמה התפתחות בחברה שעלולה להוות בבחינת מידע פנים.

קראו עוד בכלכליסט

ככל הידוע, המידע קשור למכירת השליטה ליאנגו הסינית והתפתחויות שליליות בנוגע למהלך שמחכה לאישור הממונה על הביטוח דורית סלינגר. ככל הנראה ישנן אינדיקציות מסלינגר לאי אישור העסקה. לאחר דיונים ארוכים הוחלט לאחר חצות לדחות את המכירה עד לפרסום הדיווח על אותו מידע מהותי. יאנגו חתמה על הסכם שליטה בחברה ב-2.1 מיליארד שקל, וכבר הודיעה כי תמנה לתפקיד היו"ר את יונל כהן, לשעבר מנכ"ל מגדל ויו"ר איילון ביטוח.

המכרז שכבר יצא לדרך ועמד להיערך היום טוב היו שחר וקז אמורים למכור מניות בלפחות 200 מיליון שקל נעצר. החתמים הם דיסקונט קפיטל.

יעקב שחר , צילום: עוז מועלם יעקב שחר | צילום: עוז מועלם יעקב שחר , צילום: עוז מועלם

שחר משמש כבעל המניות השני בגודלו בפניקס אחרי יצחק תשובה, ואחזקותיו שלו ושל שותפו הן 22.84% ממניות החברה. הפניקס נסחרת בשווי כ-4 מיליארד שקל לאחר שרשמה זינוק של 73% במניה בשנה האחרונה, לאור שיפור בתוצאותיה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות