אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
80% מהבונוס ליצחק פטרבורג תלויים בהישגים של טבע צילום: אוראל כהן

80% מהבונוס ליצחק פטרבורג תלויים בהישגים של טבע

בענקית התרופות מסבירים לבעלי המניות כי יצחק פטרבורג יקבל את התנאים שקיבל קודמו ארז ויגודמן. לטענת החברה, רכיב האופציות של המנכ"ל הזמני נמוך ב־30% מהחציון בשוק. עיקר עלות שכרו - עד 4.5 מיליון דולר - אופציות ומניות חסומות

19.06.2017, 08:42 | דרור רייך

בעוד שבמיילן מתקוטטים על שכר מופרז של 164 מיליון דולר ליו"ר הלא פעיל רוברט קורי, בטבע- החברה הגדולה ביותר בבורסה - רוצים להעניק למנכ"ל הזמני יצחק פרטבורג שכר בסיס ובונוסים הניצבים בחציון בהשוואה לנהוג בשוק, ואופציות הנמוכות ב־30% מהחציון.  

קראו עוד בכלכליסט

עם זאת מדובר בשכר שיקבל פטרבורג כמנכ"ל זמני. מחליפו הקבוע, ככל הנראה, יקבל שכר "שיגרום לכולם להקיא", כפי שניסח בני לנדא, מבעלי המניות הגדולים בטבע.

פטרבורג נשלף מכיסא יו"ר טבע לכיסא המנכ"ל אחרי שארז ויגודמן עזב בסערה. על רקע הנסיבות המיוחדות החליטה ועדת התגמול להעניק לפטרבורג שכר זהה לזה שקיבל ויגודמן ב־2015 (ב־2016 הוא קיבל רכיב חריג - פיצויי פרישה).

שכרו של פטרבורג עשוי להגיע ל־9 מיליון דולר בשנה. אם בעלי המניות יאשרו את שכרו ב־17 ביולי, הוא יוחל רטרואקטיבית מכניסתו לתפקיד בפברואר. שכר הבסיס שלו יעמוד על כ־130 אלף דולר בחודש (488.5 אלף שקל), 1.55 מיליון דולר בשנה (5.8 מיליון שקל). הבונוס במזומן יהיה 3.1-2.2 מיליון דולר ל־2017, 80% תלויי הישגים: 25% תלויים ברווח מתואם למניה (GAAP־NON), עוד 25% בפעילות שוטפת, 20% בהכנסות נטו, 15% איכות מוצרים ו־15% יצירת ערך. רכיב יצירת הערך נמוך במיוחד בהתחשב בביצועים שהציגה לבעלי המניות. יתר 20% יתבססו על ביצועיו בנושאים כמו יישום אסטרטגיה וניהול סיכונים, בכפוף לשיקול ועדת התגמול והדירקטוריון.

בטבע הציגו מחקר השוואתי של חברת הייעוץ לתגמול בכירים Willis Towers Watson. על פי המחקר, שכר הבסיס והמענק ל־2017 שמבקשת טבע לאשר לפטרבורג ממוקמים בחציון בהשוואה לחברות בעלות מאפיינים דומים.

עיקר התגמול יגיע מאופציות וממניות חסומות - עד 4.5 מיליון דולר. האופציות מחולקות לשלוש ה חלקים שווים: שליש מוענק באופציות שיבשילו בשלוש פעימות - בשנה השנייה, השלישית והרביעית לכהונתו כמנכ"ל. מחיר מימושן נקבע לפי שווי שוק הוגן של המניה ביום ההענקה. השליש השני יוענק באמצעות מניות חסומות שמשתחררות במועד הבשלתן, ללא מחיר מימוש. השליש השלישי ניתן במניות PSU, שמבשילות בטבע בבת אחת לאחר שלוש שנים, וכמותן תלויה בעמידה ביעדים. נקבע יעד מטרה שמזכה ב־100% מהמענק, ואם החברה עומדת ב־90% או פחות ממנו - לא יחולק מענק בכלל. אם תעמוד ב־120% מהיעד יגדל המענק ל־150%. עוד מציינים בטבע כי על פי Towers Willis Watson, תנאי העסקת פטרבורג באופציות ומניות חסומות נמוכים בכ־30% מהחציון המקובל בחברות מקבילות.

מחזיקי המניות יידרשו גם לאשר מינוי דירקטורים חדשים, הגמול ליו"ר החדש סול בארר, גמול השתתפות לדירקטורים ומינוי משרד רואי החשבון קסלמן וקסלמן כרואי החשבון של טבע.

מטבע נמסר: ״כל זמן שפטרבורג יועסק על ידי החברה, הוא איננו ולא יהיה זכאי לכל תשלום בגין חברותו בדירקטוריון או ועדותיו; הוא הקפיא כל פעילות אחרת בחברות וגופים אחרים״.

יצחק פטרבורג, צילום: אוראל כהן יצחק פטרבורג | צילום: אוראל כהן יצחק פטרבורג, צילום: אוראל כהן
י
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות