אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כך תיפטרו בקליק אחד מכל האתרים ששולחים לכם שטויות צילום: deseat.me

כך תיפטרו בקליק אחד מכל האתרים ששולחים לכם שטויות

משתמשים רבים נרשמו לשירותים מקוונים אלה ואחרים לפני זמן רב ועדיין מקבלים מהם הודעות, פרסומות ופניות. אתר חדש יראה לכם את כל כולם ויסייע בהתנתקות. לכמה אתרים ברשימה שלו שכחתם שנרשמתם?

19.06.2017, 22:23 | ניצן סדן
כמה שנים אתם משתמשים באינטרנט? כמה פעמים קרה לכם שנרשמתם לאיזה שירות מקוון, אתר, אפליקציה או תוכנה? קשה לזכור את כולן. כלומר, עד שמעיינים בתיבת הספאם של המייל שלכם. אתר חדש מאפשר לפתור את הבעיה בקליק אחד.

קראו עוד בכלכליסט

חברות רבות מנצלות את העובדה שנרשמתם אליהן - אפילו אם זה היה משהו חד-פעמי כדי לקבל הנחה, להתחבר ל-WiFi באיזה מקום בחו"ל, לקנות כרטיס אחד להופעה אחת או סתם לנסות שירות מקוון. החברות הללו מרכיבות רשימות תפוצה שנועדו לדוג לקוחות, או לפחות להראות למשקיעים שיש להן פעילות שיווק משמעותית.

רשימת החיסול ב-Deseat.me, צילום: deseat.me רשימת החיסול ב-Deseat.me | צילום: deseat.me רשימת החיסול ב-Deseat.me, צילום: deseat.me

האתר, Deseat.me, מבצע סריקה של רשימת שירותים מקוונים המופיעים בחשבון המייל שלכם כדי לזהות מי מהם פעיל ושולח לכם מידע. לאחר מכן, יאפשר לכם לבחור את מי להשאיר וממי להיפטר. האתרים שנכנסו לרשימת החיסול לא ייחסמו אוטומטית, אך Deseat.me תפנה אתכם אל העמוד בהם שמאפשר להגדיר ניתוק. כאן עולה בעיה אחרת: במקרים רבים (ובדגש על כאלה בהם מתחברים לאתר חד-פעמית) לא קל לזכור את סיסמת החשבון שפתחתם.

האתר שקורא לכם להתנתק, צילום: deseat.me האתר שקורא לכם להתנתק | צילום: deseat.me האתר שקורא לכם להתנתק, צילום: deseat.me

שירות Deseat.me מספק הצצה לא שגרתית לכמה שהפך השימוש ברשת לאגבי עבורנו: הוא הציג לי, למשל, 171 אתרים אליהם נרשמתי וקשה לומר שזכרתי יותר מחצי מהם.

הוא גם מדגיש את החשיבות של גלישה זהירה: ישנם שירותים מקוונים אליהם אנו נרשמים ולא חוזרים אליהם עוד – וחלקם פחות מאובטחים מאחרים. פריצה אליהם יכולה להעניק להאקרים גישה לחשבונות המייל שלנו – מתכון בדוק לעוגמת נפש. לכן, חשוב להקפיד למחוק חשבונות מקוונים שאנו לא משתמשים בהם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

28 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

24.
אתם נותנים הרשאה לצד ג' לקרוא את כל המיילים שלכם??
במקום לחנך ת הציבור שלא להתקרב לשום גוף ברשת שמבקש מכם רשות לקרוא את כל המיילים שלכם, כלכליסט מחנך אתכם למסור כך סתם את ה-כ-ל למישהו שעכשיו סביר להניח שמחזיק בסיסמאות שלכם לקופת חולים, לכרטיס האשראי, לפייפאל, לבנק ואולי גם לאתר הפורנו החביב עליכם. בושה!
אתם דפוקים??  |  20.06.17
לכל התגובות