אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בנט נסוג מהקוד האתי: "זה לא עשרת הדברות, רק נקודת פתיחה לדיאלוג" צילום: עמית שאבי

בנט נסוג מהקוד האתי: "זה לא עשרת הדברות, רק נקודת פתיחה לדיאלוג"

שר החינוך שפנה לפרופ' אסא כשר בבקשה לנסח קוד אתי לאקדמיה במסגרתו מרצים לא יוכלו להתבטא בנושאים פוליטיים: "אולי קפצנו יותר מדי. אני שולח קריאת הרגעה. אנחנו יוצאים לדרך לנסות לבנות הסכמה רחבה ככל האפשר"

19.06.2017, 11:45 | שחר אילן

שר החינוך נפתלי בנט מבצע תפנית בנושא הקוד האתי של האוניברסיטאות ואומר שמדובר רק ב"נקודת פתיחה לדיאלוג". לדבריו, "הקוד האתי הוא לא הנחתה. אין כוונה להעביר את זה כראה וקדש". בנט שדיבר היום (ב') בכנס אלי הורביץ של המכון הישראלי לדמוקרטיה ציין שלחלק מהקוד שחובר על ידי פרופסור אסא כשר הוא עצמו "מתחבר טיפה פחות".

לדברי בנט, המבחן של החברה ביצירתיות ויכוחים סוערים: "אנחנו יוצאים לדרך לנסות לבנות הסכמה רחבה ככל האפשר. זה לא עשרת הדברות, אלא נקודת פתיחה לדיאלוג. יש המון אנשים במתח. קצת אולי קפצו יותר מדי. אני שולח קריאת הרגעה".

על פי הקוד שחובר על ידי כשר, המרצים במוסדות להשכלה גבוהה לא יוכלו להתבטא בנושאים פוליטיים במהלך השיעורים, אלא אם הדבר מתחייב כחלק מחומר הלימוד. בנוסף נאסר על חברי סגל להשתתף בחרם אקדמי על מוסדות להשכלה גבוהה או לקרוא לאחרים לתמוך בחרם כזה. עוד נקבע כי קליניקות ותוכניות לימודים באקדמיה לא יוכלו לקיים שיתופי פעולה עם עמותות המזוהות פוליטית. הקוד עורר סערה ציבורית גדולה וטענות לכך שמדובר בסתימת פיות מצד השלטון.

בנט. "אולי קפצנו יותר מדי", צילום: עמית שאבי בנט. "אולי קפצנו יותר מדי" | צילום: עמית שאבי בנט. "אולי קפצנו יותר מדי", צילום: עמית שאבי

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

7 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

3.
בנט - משיחי והזוי
אז הרים בלון ניסוי וראה אותו מתפוצץ לו בפרצוף, מה קרה ?! כדי להבין מה יש לבנט בראש צריך להקשיב לסמוטריץ׳ ולדניאל וייס, רק תנו להם זמן, וכל מה שנראה לכם היום הזוי, יהיה המציאות של מחר, עושה רושם שהעסק די אבוד ומי שחיפש פה מדינה מערבית מודרנית יאלץ לא עוד הרבה זמן לחפש אותה מעבר לים
מוריס  |  19.06.17
לכל התגובות