אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הוקמה ועדה לבחינת סמכויות הנהלת משרד האוצר צילום: שלום בר טל

הוקמה ועדה לבחינת סמכויות הנהלת משרד האוצר

מבקר המדינה מתח בעבר ביקורת חריפה על תפקוד המשרד וחלוקת הסמכויות "נוכח מבנה בעייתי של משרד האוצר, חלוקת הסמכויות בין המנכ"ל לראשי האגפים". בראש הוועדה יעמוד הממונה לשעבר על השכר באוצר, יוסי קוצ'יק,

19.06.2017, 17:35 | עמרי מילמן

משרד האוצר הקים ועדה שמטרתה לבחון את הסמכויות של מנכ"ל משרד האוצר וראשי האגפים השונים ומנהלי יחידות סמך, כמו למשל רשות החברות הממשלתיות. הוועדה תגיש את מסקנותיה עד ל-15 בספטמבר 2017.

בראש הוועדה יעמוד מנכ"ל משרד ראש הממשלה והממונה על השכר באוצר לשעבר יוסי קוצ'יק, ויהיו חברים בה מנכ"ל משרד האוצר והממונה על התקציבים לשעבר אהרון פוגל, מנכ"ל משרד האוצר לשעבר ירום אריאב, מנכ"ל משרד האוצר לשעבר חיים שני, הממונה על שוק ההון והביטוח לשעבר ציפי סאמט והממונה על ההגבלים העיסקיים לשעבר עו"ד דרור שטרום. היועץ המשפטי של משרד האוצר, עו"ד אסי מסינג, ישמש כיועץ המשפטי של הוועדה וכמרכזת הוועדה תשמש עו"ד הראלי מזרחי מהלשכה המשפטית במשרד האוצר.

בימים הקרובים תקבע הוועדה את סדרי עבודתה ותזמן את הגורמים הרלוונטיים להצגת עמדתם.

מימין: שי באב"ד ומשה כחלון, צילום: אוראל כהן מימין: שי באב"ד ומשה כחלון | צילום: אוראל כהן מימין: שי באב"ד ומשה כחלון, צילום: אוראל כהן

בדו"ח מבקר המדינה על התקציב הדו-שנתי המלא (על פני שנתיים מלאות) הקודם לשנים 2012-2011 מתח מבקר המדינה ביקורת חריפה על תפקוד המשרד וחלוקת הסמכויות "נוכח מבנה בעייתי של משרד האוצר, חלוקת הסמכויות בין המנכ"ל לראשי האגפים במשרד אינה ברורה ועולים ספקות בסבר סמכותו של המנכ"ל לקבל החלטות. ראוי שחלוקת הסמכויות תהיה ברורה ומוסדרת, על מנת שלא יוותרו ספיקות בדבר גדרי סמכויותיהם של המנכ"ל ושל ראשי האגפים".

מבקר המדינה התייחס גם לחלוקת הסמכויות בדו"ח שהוציא על ההסכם לגבי תקציב הביטחון שנעשה בין שר האוצר משה כחלון לשר הביטחון לשעבר בוגי יעלון. בדו"ח ציין כי "הסיכום התקציבי שנחתם בין משרד האוצר ובין משרד הביטחון וצה"ל בנובמבר 2015 נוהל על ידי משרד האוצר באופן לא תקין ולא יעיל. מנכ"ל משרד האוצר והממונה על התקציבים ניהלו משא ומתן על סיכום תקציבי עם משרד הביטחון באופן לא תקין ולא יעיל וללא ליווי של הייעוץ המשפטי במשרד האוצר...אגף התקציבים ניהל משא ומתן בנושא שכר וגמלאות ללא שיתוף אגף הממונה על השכר, ולא שיתף את אגף החשכ"ל אף על פי שהוא אמון על ביצוע בקרות על נתוני הגמלאות בצה"ל, לא את אגף שוק ההון, ולא את רשות המסים אף כי הסיכום כלל סעיפים המתייחסים לנושא הבלו על הסולר".

בסוף החודש הבא אמור הממונה על התקציבים, אמיר לוי, לסיים את תפקידו וכרגע אין מועמד להחליפו. לפי הערכות במשרד האוצר, לא ימונה לו מחליף במטרה למנות את מנכ"ל המשרד, שי באב"ד, לממלא מקום שיפעל בפועל כממונה וכמנכ"ל במקביל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות