אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נאמני גלובוס מקס: "חשש לפעולות שלא שוקפו בספרים"

נאמני גלובוס מקס: "חשש לפעולות שלא שוקפו בספרים"

הנאמנים הגישו דו"ח לשופט, מבלי שנתבקשו, לקראת הדיון מחר ובו הם טוענים כי עבודתם העלתה מספר חשדות לאי סדרים כמו חשד כי "נושאי משרד ביצעו משיכות אישיות מחשבון החברה"

19.06.2017, 18:18 | ענת רואה

האם הבעיות שהובילו לקריסת רשת בתי הקולנוע גלובוס מקס מתחילות לצוף? צמד הנאמנים שמונו לגלובוס מקס בשבוע שעבר, עו"ד אלונה בומגרטן ועו"ד גיל אורן, הגישו דו"ח לבית המשפט המחוזי בירושלים בו הם טוענים כי במסגרת עבודתם נתגלה להם כי "קיים חשד שנושאי משרה לשעבר בחברה ביצעו פעולות שלא שוקפו בספרי החברה... וייתכן שאף לא אושרו על ידי האורגנים המוסמכים".

קראו עוד בכלכליסט

לפי הדו"ח, "בין היתר קיים חשד כי הנ"ל ביצעו משיכות אישיות מחשבון החברה, כי הוצאו צ'קים לצרכים שאינם קשורים לחברה ולא נרשמו בספריה, ניטלו הלוואות שלא נרשמו בספרי החברה, ניטלו הלוואות בשיעורי ריבית גבוהים מהמקובל מגורמים הקשורים באחד מנושי המשרה ועוד".

לפי טענתם, "ממצאים דומים קיימים בידי בעלי המניות שהזמינו ביקורת חקירתית בנושא זה, שטרם הושלמה".

עוד נטען בדו"ח כי מפגישה שערכו הנאמנים עם נציג משרד רואי החשבון המבקרים של החברה, דלויט, עולה כי אלו הסתייגו מהדו"חות שבוקרו על ידם בשנים 2016-2015 לנוכח מידע לפיו צ'קים בסכומים מהותיים שנמסרו על ידי החברה אינם משתקפים בדו"חות הכספיים של החברה.

עו"ד אלונה בומגרטן, צילום: יגאל אלכסנדר עו"ד אלונה בומגרטן | צילום: יגאל אלכסנדר עו"ד אלונה בומגרטן, צילום: יגאל אלכסנדר

מחר (ג') אמור להתקיים דיון בהמשך הקפאת ההליכים בפני השופט עודד שחם. זאת לאחר שהשופט אלכסנדר רון פסל את עצמו מהמשך טיפול בתיק מבלי להסביר מה העילה והשופט אביגדור דורות שקיבל אליו את התיק הודיע כי גם הוא פסול מלשבת בדין. גלובוס מקס טענה בבקשה להקפאת הליכים כי חובותיה מסתכמים ב95 מיליון שקל.

קומפלקס של בתי קולנוע גלובוס מקס בחיפה , צילום: מורג ביטן קומפלקס של בתי קולנוע גלובוס מקס בחיפה | צילום: מורג ביטן קומפלקס של בתי קולנוע גלובוס מקס בחיפה , צילום: מורג ביטן

לדברי הנאמנים בדו"ח הם קיבלו בימים האחרונות "למעלה משבע פניות על ידי גורמים רציניים מובילים המתעניינים ברכישת החברה או פעילותה" והם נערכים למכירתה. עוד נכתב בדו"ח כי הרבעון השלישי לשנת 2017 צפוי להסתיים בתזרים מזומנים חיובי, וזאת על בסיס תוכנית עסקית שלא נחשפה לעיני הנושים. בשלב זה מבקשים הנאמנים להאריך את הקפאת ההליכים עד סוף אוגוסט.

לדו"ח צורף העתק מכתב שהעביר משרד רואי החשבון בריטמן אלמגור זהר ושות' לחברה שם נכתב "לאור מידע שהגיע לידינו כי החברה נתנה שיקים ידניים בסכומים מהותיים מאוד לצדדים שלישיים הקשורים לכאורה לבעלי המניות של החברה ולאור העובדה כי מידע זה לא שוקף בדו"חות הכספיים של החברה לשנת 2015 ולתקופה של תשעה חודשים שנסתיימה ביום 30 בספטמבר 2016, על החברה לתקן את הדו"חות הכספיים שלה לאותן תקופות באופן מיידי".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות