אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מבקר המדינה מגן על הדוברת של הנציב דוד רוזן צילום: אוראל כהן

בלעדי לכלכליסט

מבקר המדינה מגן על הדוברת של הנציב דוד רוזן

יוסף שפירא הוציא צו הגנה זמני שקובע את המשך העסקתה של רות שמיר כדוברת נציבות הביקורת על הפרקליטות, עד תום הבירור בעניינה. זאת בעקבות כוונתו של רוזן להעביר את שמיר מתפקידה

20.06.2017, 11:16 | משה גורלי

מבקר המדינה יוסף שפירא הוציא הבוקר צו הגנה זמני שקובע את המשך העסקתה של רות שמיר כדוברת נציבות הביקורת על הפרקליטות, זאת עד תום הבירור בעניינה. הצו מופנה כנגד כוונתו של הנציב דוד רוזן להעביר את שמיר מתפקידה, וכנגד כוונת משרד המשפטים להעבירה לתפקיד דוברת נציבות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות. לטענת שמיר מדובר בתפקיד נחות בהשוואה לתפקידה הנוכחי.

הצו ניתן לאחר ששמיר פנתה למבקר והתלוננה על התנכלות והתנהלות בלתי הולמת מצדו של רוזן כלפיה. לטענתה, מאז כניסת רוזן לתפקידו בינואר 2017 היא סובלת מהתנהגות מבזה, מטרידה ומשפילה, מהתעמרות, מהצרת צעדיה ומהוצאתה מטיפול בנושאים שהם בגדר תפקידה. "נראה", כותב שפירא, "שיש קשר סיבתי לכאורי מתקבל על הדעת בין התלונה שהוגשה אלי לבין ההחלטה להעביר את המתלוננת לתפקיד דוברות נציבות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות".

דוד רוזן, צילום: אוראל כהן דוד רוזן | צילום: אוראל כהן דוד רוזן, צילום: אוראל כהן

מטעמו של רוזן סירבו להגיב, ביו היתר כדי "לא לזהם את החקירה".

הבוקר פורסם ב"ידיעות אחרונות" על פנייה של רוזן ליועץ המשפטי לממשלה לפתוח בחקירת משטרה נגד שמיר על סחיטה באיומים. המכתב כורך את שמיר ועובדת לשעבר בנציבות, מי שכתבה יחד עם הנציבה היוצאת הילה גרסטל את דוח המכון הפתולוגי, כמי שניסו כביכול להשפיע על רוזן להותיר את הדוח המקורי של גרסטל על כנו.

המכתב של שמיר למבקר המדינה נשלח ב-15.5. התגובה-תלונה של רוזן נשלחה כחודש אחרי ב-12.6. המוזר הוא בפנייתו של רוזן ישירות למנדלבליט (השניים חברים טובים) – ולא למשטרה - בתלונה שנדמית כזוטי דברים. לא בטוח שיש לרות שמיר מקום על שולחנו של מנדלבליט לצד תיקי נתניהו, הצוללות ואולמרט.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

2.
נציבות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלויות זה "נחות"??
רות שמיר צריכה להתבייש. נותנים לה להיות דוברת של נציבות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות, תפקיד עם שליחות אמיתית, והיא טוענת שזה "נחות"? למה? כי היא לא תקבל את אותה תשומת לב תקשורתית? כי לעבוד עבור אנשים עם מוגבלויות זה לא נוצץ כמו להכנס בפרקליטות? כי זה פחות מעניין את הציבור? בדיוק בשביל זה יש דוברת, כדי שיעלה את המודעות הציבורית לחשיבות לתת שוויון מלא לאנשים עם מוגבלויות. זה שהיא מכנה את התפקיד הזה "נחות" אומר כל מה שצריך לדעת על האשה הזו.
ניזרי  |  20.06.17