אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כתבי אישום הוגשו בבריטניה נגד ברקליס והמנכ"ל לשעבר בגין הונאה צילום: בלומברג

כתבי אישום הוגשו בבריטניה נגד ברקליס והמנכ"ל לשעבר בגין הונאה

בעוד שבנקים רבים בבריטניה נאלצו לקבל חילוץ ממשלתי במשבר הפיננסי, בברקליס נמנעו מכך הודות לגיוס של 12 מיליארד ליש"ט ממשקיעים קטארים. אולם, ההאשמות הנוכחיות קשורות לעמלות ששולמו כחלק מהעסקה וקו אשראי של 3 מיליארד דולר שהוענק לקטאר

20.06.2017, 12:37 | שירות כלכליסט

כתבי אישום הוגשו בבריטניה נגד הבנק ברקליס וארבעה בכירים לשעבר בגין קשירת קשר לבצע הונאה סביב מאמצי גיוס ההון של הבנק ב-2008 מקטאר.

קראו עוד בכלכליסט

כתבי האישון הוגשו לאחר חקירה שנמשכה חמש שנים לגבי אחת התקופות הסוערות בהיסטוריה הפיננסית. משרד ההונאות החמורות (SFO) בבריטניה מסר היום (ג') כי המנכ"ל לשעבר ג'ון וארלי, היו"ר לשעבר של חטיבת ההשקעות במזה"ת רוג'ר ג'נקינס, לשעבר ראש חטיבת ניהול העושר תומאס קלריס וריצ'רד בואת', שעמד בראש קבוצות המוסדות הפיננסים של הבנק, מואשמים ביחד עם הבנק עצמו.

בנק ברקליס, צילום: בלומברג בנק ברקליס | צילום: בלומברג בנק ברקליס, צילום: בלומברג

פירוש הדבר כי אלו כתבי האישום שהוגשו נגד הבכירים ביותר בסקטור הבנקאות הבריטי מאז המשבר הפיננסי. בעוד שבנקים רבים בבריטניה נאלצו לקבל חילוץ ממשלתי, בברקליס נמנעו מכך הודות לגיוס של 12 מיליארד ליש"ט (15 מיליארד דולר) ממשקיעים קטארים. אולם, ההאשמות הנוכחיות קשורות לעמלות ששולמו כחלק מהעסקה וקו אשראי של 3 מיליארד דולר שהוענק לקטאר.

הפרשה הזו היא אחת ממספר מקרים הנמצאים תחת חקירה הנוגעים להתנהלות הבנק בעשור האחרון. מאז המשבר הפיננסי עמד ברקליס במרכז חקירות בשלל נושאים החל מהטיית שיעורי ריבית ועד לתגובה לחושפי שחיתויות. מהבנק נמסר כי הם "שוקלים את עמדתם" בתגובה להאשמות.

נגד וארלי וג'נקינס הוגשו 3 סעיפי אישום של קשירת קשר לביצוע ונאה וקבלת סיוע פיננסי לא חוקי. נגד בואת' וקלריס הוגש סעיף אישום אחד של הונאה. שימוע בעניין יתקיים בבית משפט בלונדון ב-3 ביולי. עורך דינו של ג'נקינס מסר כי מרשו "יגן במרץ נגד האישומים".

"כפי שניתן היה לצפות תחת הנסיבות המאתגרות של 2008, ג'נקינס קיבל ייעוץ משפטי פנימי וחיצוני על כל אחד מהנושאים שהועלו על ידי המשרד להונאות", אמר עורך הדין בראד קאופמן.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות