אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סטנלי פישר מזהיר:  "העולם לא יוכל לעמוד בעוד צמד משברים של מיתון ומשבר פיננסי"               צילום: בלומברג

סטנלי פישר מזהיר: "העולם לא יוכל לעמוד בעוד צמד משברים של מיתון ומשבר פיננסי"

לדברי סגן יו"ר הפד, "אסור לשכוח את הלקחים שנלמדו ממשבר הדיור בשנים 2009-2007, יש עוד הרבה עבודה לעשות". עם זאת הוסיף, כי מאז המיתון האחרון בוצעו צעדים לחיזוק המערכת הפיננסית העולמית

20.06.2017, 13:29 | שירות כלכליסט

"התקופה הממושכת שבה נשמרו שיעורי הריבית הנמוכים ככל הנראה תרמה למחירי הבתים הגבוהים, שעדיין במגמת עלייה במספר מדינות ברחבי העולם". כך אמר סטנלי פישר, סגן יו"ר הבנק הפדרלי המרכזי בארה"ב, בנאום באמסטרדם. דבריו נאמרו בעוד מתפרסמים נתונים המצביעים על עליית מחירי נדל"ן המגורים במדינות כמו קנדה, בריטניה ואוסטרליה.

קראו עוד בכלכליסט

פישר, לשעבר נגיד בנק ישראל, הזהיר לא לשכוח את הלקחים שנלמדו ממשבר הדיור בשנים 2009-2007. "יש עוד הרבה עבודה לעשות. העולם כפי שאנחנו מכירים אותו לא יכול להרשות לעצמו צמד משברים נוסף בעוצמה של המיתון הגדול והמשבר הפיננסי העולמי", אמר פישר.

עם זאת, הוא הוסיף כי מאז המיתון האחרון הושגו הישגים ברמת חיזוק המערכת הפיננסית העולמית.

"מחירי הבתים כעת גבוהים ובמגמת עלייה במספר מדינות ברחבי העולם, כנראה כתוצאה מהתקופה הממושכת בה נשמרה הריבית הנמוכה". הוא ציין עוד כי בארה"ב, פאני מיי, פרדי מק ומנהל הדיור הפדרלי הם "הספקיות השולטות של מימון משכנתאות".

לדבריו, בארה"ב ובמדינות אחרות ברחבי העולם "בוצעה עבודה רבה", הסביר. "הליבה של המערכת הפיננסית היא חזקה בהרבה, נהלי ההלוואות הגרועים ביותר הופחתו, ונרשמה התקדמות מרובה בכל הקשור להפחתת עיקולים לא נחוצים".

פישר לא התייחס למדיניות המוניטארית העתידית של הבנק המרכזי או לתחזית כלכלית בנאום.

מימין: סטנלי פישר ויו"ר הפד ג מימין: סטנלי פישר ויו"ר הפד ג'נט ילן (ארכיון) | צילום: בלומברג מימין: סטנלי פישר ויו"ר הפד ג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

10 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

9.
סטנלי פישר הוא חלק ממערכת שמייצגת בעיקר את האינטרסים של מספר קונצרנים בבעלות פרטית
בארה"ב נעשה לאחרונה שימוש רב יותר מהרגיל בביטוי The Deep State, וזאת בהקשר של המסע המסיבע לדה-לגיטימציה של דונלד טראמפ. טראמפ הוא אידיוט לכל דבר, אך המסע נגדו בנושא 'שיתוף הפעולה' שלו ושל אנשיו עם הרוסים כביכול חסר כל בסיס עובדתי, ומייצג את אי-הנחת של הממסד התאגידי שלמעשה שולט בוושינגטון ובמדיניות החוץ האמריקנית כבר הרבה שנים. ----------- פישר, עם כל הכוונות הטובות שלו בנושא הכלכלה בישראל, הוא חלק מהממסד הוושינגטוני שממשיך כבר הרבה שנים לנהל מדיניות, בין אם בתחום הבריאות או בתחום יחסי החוץ של ארה"ב, שאינה מייצגת את האינטרסים של אזרחי ארה"ב. ------------- המצב הזה החריף במיוחד מאז המשבר של 2008, כאשר בתנאי ריבית מגוחכים על חסכונות, ומחירי שיא של שכירות עסקית, המעמד הבינוני נשחק עד דק. שכר הלימוד בארה"ב בשמים, מחירי הדירות והשכירות ללא תקדים, התעסוקה במצוקה קשה, והבנקים יכולים לעשות רווחים בעיקר ממשכנתאות הניתנות למי שאינם יכולים להרשות אותן לעצמם, ומהפצת כרטיסי אשראי בעיקר לאוכלוסיה החלשה והעניה.
הרשלה  |  22.06.17
לכל התגובות