אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

יו"ר רשות ני"ע על חקירת בזק: "מאכזב שבעלי שליטה שוכחים שהציבור הוא שותף שלהם"

שמואל האוזר התייחס היום לראשונה לחקירה שמטלטת את שוק ההון: "בנושא אכיפה אין הקלות, אין הנחת ריקי כהן ואין הנחת סלב. הגישה שלנו להקל ברגולציה היכן שאפשר ולאכוף את הדין באופן בלתי מתפשר היכן שצריך"

20.06.2017, 14:17 | מיקי פלד

בכנס אלי הורביץ של המכון הישראלי לדמוקרטיה התייחס היום (ג') יו"ר רשות ניירות ערך, שמואל האוזר, לראשונה לחקירה בחברת בזק - שמטלטת היום את שוק ההון.

קראו עוד בכלכליסט

לפי האוזר: "פתחנו הבוקר בחקירה גלויה בעניינה של חברת בזק לגבי עסקאות הנוגעות לבעלי שליטה. לא ארחיב על החקירה אך רק אומר שבנושא אכיפה אין הקלות, אין הנחת ריקי כהן ואין הנחת סלב. הגישה שלנו להקל ברגולציה היכן שאפשר ולאכוף את הדין באופן בלתי מתפשר היכן שצריך. רק אגיד שתמיד מאכזב כאשר בעלי שליטה שוכחים מכך שחברות ציבוריות בעלי המניות מהציבור הם השותפים שלהם".

רשות ניירות ערך דיווחה הבוקר על פתיחת חקירה נגד בזק. הרשות דיווחה כי "חקירה זו עוסקת בחשדות לביצוע עבירות על פי חוק ניירות ערך ועל פי חוק העונשין הנוגעים לעסקאות הקשורות לבעל השליטה". במרכז החקירה - רכישת השליטה בחברת yes על ידי בזק. על פי החשד - היו מצגי שווא לדירקטוריון שהובילו לאישור העסקה. בין השאר נבחנת גם הערכת השווי לחברת yes.

בעל השליטה בבזק הוא שאול אלוביץ', והוא עוכב לחקירה במשרדי הרשות ברחוב מונטיפיורי בתל אביב. בעקבות כך נרשמה הפסקת מסחר מלאה במניות קבוצת בזק בבורסה בתל אביב למשך כשעתיים. במקביל, חוקרי רשות ני"ע פשטו על משרדי בזק ו-yes. בכירים בקבוצת אלוביץ' נעצרו הבוקר ונחקרים ברשות.

שמואל האוזר יו"ר רשות ני"ע, צילום: עמית שעל שמואל האוזר יו"ר רשות ני"ע | צילום: עמית שעל שמואל האוזר יו"ר רשות ני"ע, צילום: עמית שעל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות