אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לוקה מודריץ' מואשם בעדות שקר ועשוי להישלח לכלא צילום: איי אף פי

לוקה מודריץ' מואשם בעדות שקר ועשוי להישלח לכלא

כוכב ריאל מדריד לוקה נמצא תחת חקירה בחשד לעדות שקר במשפטו של מנכ"ל דינמו זגרב לשעבר, זדראבקו מאמיץ', הנאשם בעבירות מרמה

20.06.2017, 16:10 | שירות כלכליסט
כוכב ריאל מדריד לוקה מודריץ' נמצא תחת חקירה בחשד לעדות שקר במשפטו של מנכ"ל דינמו זגרב לשעבר, זדראבקו מאמיץ', הנאשם בעבירות מרמה, כך נמסר ממשרד התובע המרכזי של קרואטיה. 

קראו עוד בכלכליסט

לוקה מודריץ לוקה מודריץ' | צילום: איי אף פי לוקה מודריץ

על פי החוק בקרואטיה, העונש על העבירה של מודריץ' נע בין שישה חודשי מאסר לחמש שנים. שחקנה לשעבר של טוטנהאם הוא עד מפתח במשפטו של מאמיץ', שבה שיחק מודריץ' לפני שעבר לטוטנהאם ב-2008. האישומים נגדו מתייחסים לעבירות מעילה והונאת מסים. מאמיץ' מואשם ששמר לעצמו באופן לא חוקי חלק ניכר מדמי ההעברה שהועברו מטוטנהאם במקום להעביר אותם לקבוצה. החקירה חשפה כי הוא אכן שמר לעצמו את הכסף, וההגנה אפילו לא מנסה להכחיש זאת, אך הטענה היא כי זה היה חוקי.

החלק השנוי במחלוקת הוא חוזה בין דינמו ומודריץ', שכולל נספח לפיו יש לחלק את התשלום שווה בשווה בין המועדון והשחקן.

מאמיץ' הפך למנכ"ל דינמו וניהל את המו"מ של העסקה בעצמו. התביעה מנסה להוכיח שהנספח נחתם בדיעבד לאחר שהשחקן כבר נמכר. מודריץ' אישר במקור שכך אכן היה, אך לאחר מכן שינה את הפרטים של ההצהרה הראשונית שלו ואמר כי התבלבל. "כשדיברתי על כך התייחסתי לחוזה האישי בין מאמיץ' וביני, שנגע לחלוקה של דמי ההעברה", הוא אמר.

אך כעת ממשרד התובע הכללי החליטו לפתוח לקירה בנוגע להתנהלות של מודריץ' בחשד למתן עדות שקר.

"משרד התובע הכללי פתח בחקירה נגד אזרח קרואטי בשל הספק הסביר שבעת מתן עדות לפני בית המשפט במדינה הוא ביצע עבירה של מתן עדות שקר, תחת חוק 305, סעיף 1 של החוק הפלילי", נמסר בהצהרה מטעם התובע הכללי. "יש חשד סביר שב-13 ביוני, 2017 במהלך שימוע במשפט פלילי נגד תושב קרואטי ואחרים המואשמים בניצול סמכות לפי סעיף 291 פסקה 1 ו-2 של החוק הפלילי. אף שהוא הוזהר שהעד מחויב לומר את האמת ושמתן הצהרה כוזבת היא עבירה על החוק. נבחן האם העד שיקר בעדות על הנספח לחוזה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות