אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רגע לפני החקירה: יורוקום נדל"ן של אלוביץ' דחתה גיוס אג"ח של 300 מיליון שקל צילום: שאטרסטוק

רגע לפני החקירה: יורוקום נדל"ן של אלוביץ' דחתה גיוס אג"ח של 300 מיליון שקל

סכום הגיוס המתוכנן נועד לאפשר פירעון חוב מוקדם בהלוואה שקיבלה יורקום נדל"ן מקבוצת מלווים - ההנפקה נדחתה על רקע מגעים בין החברה לחברי הקבוצה. הדחייה אינה קשורה לחקירת רשות ני"ע - ההחלטה התקבלה טרם פתיחת החקירה

20.06.2017, 19:02 | ניר טל

הנפקת אגרות החוב המתוכננת של חברת יורוקום נדל"ן הפרטית, שבשליטת שאול אלוביץ', נדחתה בשבוע האחרון על פי דרישת החברה. ההחלטה התקבלה לפני פתיחת החקירה נגד בזק שבשליטת יורוקום של אלוביץ', עליה דיווחה היום (ג') רשות ניירות ערך - ולנוכח מו"מ המתנהל בין הנהלת יורקום נדל"ן לבין קבוצת מלווים, הכוללת בין היתר את בנק מזרחי טפחות ובתי ההשקעות פסגות ואלטשולר שחם.  

קראו עוד בכלכליסט

יורוקום נדל"ן חבה לקבוצת המלווים סכום המוערך בכ- 250-300 מיליון שקל כאשר הפירעון הסופי להלוואה צפוי בעוד כשנתיים. בחברה קידמו הנפקה של אגרות חוב בהיקף מוערך של 300 מיליון שקל, שתאפשר לחברה לבצע פירעון מוקדם של חלק מהחוב ובכך לשפר את תנאי המימון שלה.

הנפקת האגרות בתכנית המקורית, בהובלת אפסילון חיתום, אמורה לכלול שיעבוד על מניותיה של חברת חלל תקשורת שנמצאת בשליטת יורוקום (55.8%). כחלק מהצורך לעמוד בתשלומי החוב של יורוקום נדל"ן, מימשה חברת יורוקום של אלוביץ' ב-6 ביוני כ-8.5% מהון המניות של חלל תקשורת בעסקאות בבורסה, בתמורה ל-44 מיליון שקל (לצדה של בעלת עניין נוספת ח.מר).

ההחלטה על דחיית ההנפקה איננה קשורה להודעה של הרשות לני"ע על פתיחת חקירה כנגד חברת בזק, שבעקבותיה החליטה חברת אינטרנט זהב, המחזיקה בשרשור בבזק, להשהות בשלב זה את תהליך הנפקת אגרות החוב שלה. הנפקת האג"ח של אינטרנט זהב היתה צפויה לצאת לדרך בימים הקרובים.

שאול אלוביץ שאול אלוביץ' | צילום: יובל חן שאול אלוביץ

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות