אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דח"צ בבזק: צלצלתי אל אלוביץ' לגבי מינוי לדירקטור

דח"צ בבזק: צלצלתי אל אלוביץ' לגבי מינוי לדירקטור

העדות המפתיעה של חבר הוועדה לבחינת העסקה

21.06.2017, 07:47 | תומר גנון

התביעה הנגזרת שהוגשה נגד בזק ב־2015 מעלה גם טענות לניגוד עניינים של דירקטורים באישור עסקת מכירת האחזקות הפרטיות של שאול אלוביץ' ב־yes לבזק שבשליטתו. אחד הדירקטורים נגדם עולות הטענות הוא יו"ר ועדת הביקורת של בזק הדירקטור החיצוני (דח"צ) מרדכי קרת. קרת, בכובע נוסף כאחד מחברי הוועדה הבלתי תלויה שהוקמה לצורך בחינת העסקה, אישר אותה.

קראו עוד בכלכליסט

לפי התובעים, הגיעה אליהם עדות שלפיה קרת צלצל אל אלוביץ' לאחר שפורסם כי הוא רוכש את בזק וביקש ממנו למנות אותו כדירקטור חיצוני בבזק. עוד מספרים התובעים על ההיכרות בין השניים: "ואמנם קרת לא רק שמונה לדירקטור חיצוני, אלא לתפקיד הרגיש של יו"ר ועדת הביקורת. למרות, וייתכן שבגלל, ההיכרות רבת שנים עם אלוביץ'. קרת כיהן כדירקטור במשך למעלה מתשע שנים ביורוקום ובחברת אינטרנט זהב שבבעלות אלוביץ'".

בפרוטוקול עדות של קרת ממרץ 2013, במסגרת תביעה נגזרת אחרת שהוגשה נגד בזק על ידי עו"ד ארז ללקין, הוא מפרט על הליך מינויו. הוא נשאל שם על ידי עו"ד אופיר נאור: "עם מישהו ממשפחת אלוביץ', איתם ישבת כעשור בדירקטוריון, שוחחת בעניין (המינוי כדח"צ, ת.ג)?" קרת השיב: "שוחחתי עם שאול והוא אמר לי שמכיוון שהוא לא מטפל בזה, עלי לפנות לחברה".

נאור הקשה ושאל: "אז בשביל מה מתקשרים? אני מניח שהוא איש עסוק, יש לו איזה חברה אחת או שתיים לנהל".

 , צילום: בלומברג צילום: בלומברג  , צילום: בלומברג

על כך השיב קרת כי אלוביץ' אמר לו כי הוא אינו עוסק בכך, והפנה אותו ליואב רובינשטיין, השייך לקבוצת השליטה הקודמת. "אתה היית שם בטווח הזה שבין בעל השליטה הראשון לבין בעל השליטה השני, משדל את הראשון והשני תמנו אותי כדח"צ", אמר אז נאור. קרת השיב: "הייתה שיחה של דקה עם אלוביץ', הוא אמר אני אינני מטפל בזה, תפנה ליואב רובינשטיין. מאותו רגע התהליך היה תהליך — העברתי קורות חיים, ראיון והחלטה בדירקטוריון".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות