אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מעצר בית לרו"ח שזייף מסמכים שאפשרו ללקוחותיו לקבל החזרי מס של עשרות מיליוני שקלים צילום: shutterstock

מעצר בית לרו"ח שזייף מסמכים שאפשרו ללקוחותיו לקבל החזרי מס של עשרות מיליוני שקלים

לטענת רשות המסים, רני גלבוע מקריית ביאליק גזר אותיות וספרות מאישורים קיימים והדביק אותם על מסמכים, ואותם צילם כדי שייחזו להיות אישורים תקינים. הוא הגיש את הבקשות להחזרי מס ללקוחותיו בהתבסס על אישורים שזויפו על ידו

21.06.2017, 09:53 | עמרי מילמן

בית משפט השלום שלח אתמול רו"ח למעצר בית של 10 ימים. רו"ח חשוד כי זייף מסמכים שאפשרו ללקוחותיו לקבל החזרי מס של עשרות מיליוני שקלים מאז 2011, החזרי מס מהם נגזר שכר הטרחה שלו. רואה החשבון, רני גלבוע מקרית ביאליק, בעל חברה להחזרי מס לשכירים, חשוד כי הגיש בקשות להחזרי מס ללקוחותיו בהתבסס על אישורים שזויפו על ידו.

בבקשה לשחרור בערובה של רשות המסים מציינת הרשות כי גלבוע באמצעות חברת פסגות הייעוץ בע"מ, מייצג לקוחות בפני פקידי שומה ומגיש בעבורם בקשות להחזרי מס ודוחות שנתיים, כאשר שכר הטרחה שלו הוא 30% מהחזר המס שמקבל בסופו של דבר הלקוח.

אילוסטרציה אילוסטרציה אילוסטרציה

בבקשה מפרטת הרשות כי זיוף המסמכים, נעשה באמצעות שינוי מסמכים קיימים של חברות ביטוח, אישורים מהבנקים ואישורי מעסיקים. לפי הרשות גלבוע גזר אותיות וספרות מאישורים קיימים והדביק אותם על מסמכים, ואותם צילם כדי שייחזו להיות אישורים תקינים.

ברשות ציינו גם כי חיפוש שנערך בביתו ובמשרדי החברה מצאו החוקרים מאות אישורים שזויפו ע"י החשוד והוגשו לרשות המסים במסגרת בקשות להחזרי מס.

השופט ד"ר זאיד פלאח מבית משפט השלום בחיפה הורה על מעצר בית של החשוד ל- 10 יום, עיקול ברישום של בית בחיפה, עיכוב יציאה מהארץ והפקדת ערבויות כספיות בהתאם לבקשת פקיד שומה חקירות חיפה והצפון.

מעורך דינו של גלבוע, שלומי עובדיה נמסר כי "כרגע אנחנו מצויים בתחילת הדרך, לא ראינו שום דבר מחומרי הראיות ומשתפים פעולה באופן מלא, נחכה לראות כיצד תתקדם החקירה"

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות