אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אופ"א: RB לייפציג ורד בול זלצבורג יוכלו להתחרות בליגת האלופות צילום: גטי אימג'ס

אופ"א: RB לייפציג ורד בול זלצבורג יוכלו להתחרות בליגת האלופות

שתי הקבוצות מזוהות עם יצרנית משקאות האנרגיה רד בול, ובאופן עקרוני אופ"א אוסרת על מועדונים עם קשרים חזקים ביניהם לשחק באותה תחרות אירופית באותה העונה. אולם, אופ"א פסקה ש"לאף אדם או ישות משפטית אין השפעה מכרעת על יותר ממועדון אחד"

21.06.2017, 14:19 | שירות כלכליסט
קבוצות הכדורגל RB לייפציג ורד בול זלצבורג יוכלו שתיהן לשחק בליגת האלופות בעונה הבאה, כך אישרה אופ"א.

קראו עוד בכלכליסט

RB לייפציג. רד בול רכשה את אוסטריה זלצבורג ב-2005 ושינתה את שמה. אך, לאחר ארגון מחדש אין לה כבר אחזקת שליטה והיא רק ספונסרית של המועדון, צילום: גטי אימג RB לייפציג. רד בול רכשה את אוסטריה זלצבורג ב-2005 ושינתה את שמה. אך, לאחר ארגון מחדש אין לה כבר אחזקת שליטה והיא רק ספונסרית של המועדון | צילום: גטי אימג'ס RB לייפציג. רד בול רכשה את אוסטריה זלצבורג ב-2005 ושינתה את שמה. אך, לאחר ארגון מחדש אין לה כבר אחזקת שליטה והיא רק ספונסרית של המועדון, צילום: גטי אימג

שתי הקבוצות מזוהות עם יצרנית משקאות האנרגיה רד בול, ובאופן עקרוני אופ"א אוסרת על מועדונים עם קשרים חזקים ביניהם לשחק באותה תחרות אירופית באותה העונה. אולם, אופ"א פסקה ש"לאף אדם או ישות משפטית אין השפעה מכרעת על יותר ממועדון אחד".

לייפציג, שסיימה במקום השני בבונדסליגה, וזלצבורג, אלופת הליגה האוסטרית, העפילו שתיהן לליגת האלופות בעונת 2017-18. לייפציג נוסדה ב-2009 בעזרת תמיכה מהחברה, ומאז עלתה ארבע פעמים ליגה בשבע עונות, כשבעונה הראשונה שלה בליגה הבכירה סיימה שנייה.

רד בול רכשה את אוסטריה זלצבורג ב-2005 ושינתה את שמה. אך לאחר ארגון מחדש אין לה כבר אחזקת שליטה והיא רק ספונסרית של המועדון.

אופ"א לא מאפשרת לשני מועדונים שמשתתפים בטורנירים האירופיים לחלוק בעלים משותפים. במקרים שבהם זה קורה, העדיפות ניתנת לקבוצה שזכתה באליפות המדינה, פירוש הדבר שלייפציג הייתה נותרת בחוץ

עם זאת, גוף הפיקוח הפיננסי על המועדונים (CFCB) של אופ"א מצא שאין פה הפרה של סעיף 5 הנוגע למהימנות של התחרות. על הפסיקה אפשר לערער בבית הדין לבוררות בספורט תוך 10 ימים.

סעיף 5 בחוקת אופ"א הנוגע למהימנות התחרות קובע "כדי להבטיח את המהימנות של תחרויות הקבוצות של אופ"א, יש לעמוד בקריטריונים הבאים:

אף קבוצה שמשתתפת בתחרויות של אופ"א לא יכולה באופן ישיר או עקיף:

א. להחזיק או לסחור באג"ח או במניות של כל קבוצה אחרת המשתתפת בתחרויות

ב. להיות חברה בכל קבוצה אחרת המשתתפת בתחרות

ג. להיות מעורבת בהנהלה או בביצועי הספורט של כל קבוצה אחרת המשתתפת בתחרויות.

ד. להיות בעלת סמכות בהנהלה או בביצועי הספורט של כל קבוצה אחרת המשתתפת בתחרויות

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות