אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מדענית המחשב קירה רדינסקי מונתה לתפקיד בכיר ברשות ני"ע צילום: יאיר שגיא

בלעדי לכלכליסט

מדענית המחשב קירה רדינסקי מונתה לתפקיד בכיר ברשות ני"ע

ד"ר רדינסקי, דירקטורית ב־eBay ואשת היי טק, מונתה על ידי שר האוצר כחלון למליאת הרשות כדי לקדם את התחום הטכנולוגי

22.06.2017, 06:49 | עמרי מילמן

ד"ר קירה רדינסקי מונתה לחברת מליאת הרשות לניירות ערך על ידי שר האוצר משה כחלון, כך נודע ל"כלכליסט".

קראו עוד בכלכליסט

רדינסקי, היא פרופ' מבקר בטכניון ונחשבת לאחת הנשים המבטיחות ביותר בהיי טק הישראלי. היא מכרה את חברתה ל־eBay וכעת מכהנת בחברה כדירקטורית מדע נתונים ומדענית ראשית.

זהו המינוי הראשון של כחלון למליאת הרשות לניירות ערך, שעד כה האריך את כהונתם של חברי המליאה, והוא מבקש לחזק במגזר הציבורי את מעורבות הדור הצעיר ותעשיית ההיי טק שמובילה את המשק הישראלי. הציפייה של כחלון היא כי אותם היי טקסיטים כמו רדינסקי ידעו להוביל את הרשות למקום שיסייע לחברות היי טק הישראליות להנפיק בישראל, מאחר והם יודעים מניסיונם כיצד משפיעה הרגולציה על אותן חברות שאמורות להוביל את הצמיחה הישראלית. במקרה של רדינסקי הבקיאות הרבה שלה בתחום הטכנולוגי אמורה לתת ערך מוסף לרשות בכל הנוגע לאפשרויות הפיתוח הטכנולוגיות.

שר האוצר כחלון וחברת מליאת רשות ניירות ערך קירה רדינסקי שר האוצר כחלון וחברת מליאת רשות ניירות ערך קירה רדינסקי שר האוצר כחלון וחברת מליאת רשות ניירות ערך קירה רדינסקי

"פנה אלי השר, נפגשתי עם הרשות וראיתי את הערך המוסף האפשרי לקדם את התחום הכלכלי בארץ", סיפרה ל"כלכליסט" רדינסקי בת ה־31. לדבריה, "שר האוצר שאל אם אני מוכנה לעשות מילואים במדינה בתחום הזה. התקווה שלי היא לתרום בכמה מישורים - הניסיון שלי בחברה צעירה עם הקשיים וההצלחות, איך יכולים לגדל חברות עד כדי הנפקה, וגם במישור הטכנולוגי. נפגשנו והבנו איפה אנחנו חזקים יותר ואיפה חלשים יותר, והכוונה היא לנסות ולסייע להוביל את הרשות קדימה".

עוד סיפרה רדינסקי כי "לא הסכמתי מייד להצעה, רציתי להבין יותר במה אני יכולה לתרום, לכן נפגשתי עם אנשים ברשות. מאד התרשמתי מהדברים שיכולים לעשות שם ביחד. אחרי ההבנה שיהיה לי מה לתרום - הסכמתי. המטרה שלנו היא בסופו של דבר לשפר את המנגנונים בבורסה".

ברקע הדברים, מנכ"ל חברת eBay דווין וניג, בה עובדת היום רדינסקי, הודיע מוקדם יותר החודש בוועידת Commerce־e של "כלכליסט" כי ברצונה להכפיל את המרכז שלה בארץ, ואף דן על כך בפגישה עם רה"מ בנימין נתניהו ומנכ"ל המשרד אלי גרונר.

מליאת הרשות לניירות ערך מתפקדת כדירקטוריון ותפקידה לאשר את החלטות הרשות ואת המהלכים השונים שהיא מקדמת. בימים אלו הרשות נדרשת להתמודד עם ההתפתחויות החדשות של עולם הפינטק וההתפתחויות הטכנולוגיות של שוק ההון. הרשות נדרשת למצוא דרכים חדשות לפיתוח שוק ההון דרך יצירת כלי השקעה חדשים שמחוברים להתפתחויות הטכנולוגיות. גם ברמת החקירות של הרשות לניירות ערך, כמו זו שנחשפה בימים האחרונים סביב עסקאות בעלי העניין של שאול אלוביץ', שנדרשות כעת להתמודד עם כלים טכנולוגים מתוחכמים יותר.

בינואר השנה חשף "כלכליסט" כי כחלון הקים מסלול חדש בנבחרת הדירקטורים של רשות החברות, מסלול שמיועד לשמור 80 מקומות מתוך 500 המועמדים למשרות הדירקטורים בחברות הממשלתיות שיוקצו לבכירים בענף ההיי טק. המסלול הייעודי להיי טק כולל גם קריטריונים שנועדו להקל על אוכלוסיה צעירה יותר להתקבל לנבחרת, כך למשל ניתן להתקבל לנבחרת עם ניסיון ניהולי של 3 שנים במקום 7 ביתר התחומים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

51 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

49.
פרופסור ביחצי ציבור
כמי שסיים דוקטורט בפקולטה למדעי המחשב בטכניון, זכיתי לראות לפגוש ולעבוד עם סטודנטים ובוגרים מהשורה הראשונה, כאלה שמחקרם ועבודתם הופכים את הפקולטה לאחת הנחשבות בעולם. זכיתי להכיר גם בוגרים רבים שהקימו חברות שמוכרות ומעסיקות מאות עובדים וחלקן נמכרו במאות מיליונים. מה שמאפיין את רוב הבוגרים שהזכרתי הוא ההתעסקות בעבודה (קשה) ולא ביחסי ציבור פרטיים. מעולם לא פגשתי בוגר/ת (ואני מכיר את קירה עוד מתקופת לימודי הדוקטורט) שכל מהות קיומה הוא יחסי ציבור. אני, אני, אני, ואני! דרך אגב, מי שאינו חבר סגל באוניברסיטה הוא לא פרופסור אורח (הוא אולי אורח של פרופסור...)
נדב  |  25.06.17
לכל התגובות