אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יוגב לבאב"ד: אל תתערב בעבודת רשות החברות צילום: אוראל כהן

יוגב לבאב"ד: אל תתערב בעבודת רשות החברות

דבריו של מנהל רשות החברות מגיעים על רקע דרישת מנכ"ל האוצר להוסיף באופן מיידי לשאלוני המועמדים לנבחרת הדירקטורים דרישה לפירוט אודות זיקה למנהל רשות החברות הממשלתיות ולעובדים בכירים ברשות. יוגב טוען כי באב"ד חורג מסמכותו

22.06.2017, 10:57 | עמרי מילמן

ויכוח חדש התעורר בין מנכ"ל האוצר, שי באב"ד למנהל רשות החברות, אורי יוגב, בעקבות דרישתו של באב"ד להוסיף באופן מיידי לשאלוני המועמדים לנבחרת הדירקטורים דרישה לפירוט אודות זיקה למנהל רשות החברות הממשלתיות ולעובדים בכירים ברשות.

מתכתובת בין השניים עולה כי באב"ד דורש זאת על רקע טיוטת דו"ח מבקר המדינה בנושא מינוי דירקטורים בחברות הממשלתיות. יוגב, טען בתשובה לבאב"ד כי מאחר ומדובר בהליך פומבי ותחרותי, אין למנהל הרשות כמו גם לבכירים אחרים ברשות אפשרות להשפיע על הליכי המינוי, וכי הגורם הממנה בלאו הכי הוא השרים עצמם.

קראו עוד בכלכליסט

מימין שי באב"ד ואורי יוגב, צילום: אוראל כהן מימין שי באב"ד ואורי יוגב | צילום: אוראל כהן מימין שי באב"ד ואורי יוגב, צילום: אוראל כהן

יוגב מאשים את באב"ד כי זה חורג מסמכותו וכותב "אין זה ראוי שמנכ"ל משרד האוצר, ולא בפעם הראשונה, מוצא לנכון להתערב בעבודת הרשות, בעניין שאין כל ספק שמצוי תחת סמכותה ובטיפולה".

ברקע הדברים, באב"ד הקים השבוע ועדה שנועדה לבחון את הסמכויות של המנהלים השונים באוצר, במטרה לחזק את סמכותו מול ראשי האגפים האחרים.

לטענת יוגב, עמדת משרד המשפטים מגבה אותו וכי הוא הודיע שהם אינם רואים צורך בהצהרה כללית של המועמדים לנבחרת על 'זיקה' לעובדי הרשות, שכן גם אם מתקיימת זיקה מעין זו, אין סיבה סבירה להניח שהיא מעידה על קיומם של שיקולים זרים או פסולים וכי הסוגיה הרלוונטית במקרים אלו היא סוגיית ניגוד העניינים של עובדי הרשות". כלומר במקום שאדם שמקבל שירות מעובד מדינה יצהיר כי אין לו קשר אליו, האחריות היא על העובד להמנע מטיפול במי שיש לו עימו קשר אישי, משפחתי או עסקי.

למעשה הגשתם של אותם שאלונים שבאב"ד דורש להוסיף שאלה נוספת בהן, הסתיימה בסוף פברואר השנה, כך שמשמעות הדרישה היא פניה חוזרת לכל אותם מועמדים.

יוגב הוסיף כי "תמוה מאד בעיניי כי בחרת במיוחד בשלב זה, בטרם גיבש מבקר המדינה את הדו"ח הסופי, ומספר חודשים לאחר שהועברה טיוטת הדו"ח - שבמהלכם התקיימו מספר פגישות ביננו, לפנות בפנייה רשמית ובה דרישה כאמור".

עוד האשים יוגב את באב"ד כי הדליף את הנושא לתקשורת והזכיר, מאחר וגורמי תקשורת פנו אליו בנושא, כי במכתב של מבקר המדינה "הובהר שיש להקפיד על סודיות הטיוטה וחשיפתה אך ורק בפני הנוגעים בדבר".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות