אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טוויטר תאפשר למשתמשים להרוויח כסף משידור וידאו חי צילום: טוויטר

טוויטר תאפשר למשתמשים להרוויח כסף משידור וידאו חי

החברה תאפשר למשתמשים לרכוש אייקונים מאוירים ולשלוח אותם במתנה לגולש שהציג וידאו חי שמצא חן בעיניהם. הוא, בתורו, יוכל להמיר את האייקונים לכסף; התוכנית הושקה בארה"ב וצפויה להגיע בקרוב לכל העולם

22.06.2017, 11:02 | עומר כביר
טוויטר תאפשר למשתתפים בולטים שעושים שימוש באפליקציית הלייב וידאו שלה, פריסקופ, להרוויח קצת כסף מהשידורים החיים שלהם - כך הודיעה החברה אמש (ד').

קראו עוד בכלכליסט

השיטה עקלקלה ומורכבת, ולא ברור אילו סכומים היא תניב למשתתפים; היא מתחילה בתכונה חדשה שמכונה Super Hearts, אייקונים מאויירים שצופים יכולים לשלוח בזמן שידור חי, כדי להראות את אהדתם. בניגוד ללבבות רגילים, ה-Super Hearts זמינים רק בתשלום: המשתמש צריך לרכוש דרך האפליקציה חבילה של מטבעות וירטואליים, בהם הוא יכול להשתמש לשליחת סופר לבבות עד שהמטבעות אוזלים.

מנסה למשוך יוצרי וידאו. טוויטר, צילום: LEX VAN LIESHOUT מנסה למשוך יוצרי וידאו. טוויטר | צילום: LEX VAN LIESHOUT מנסה למשוך יוצרי וידאו. טוויטר, צילום: LEX VAN LIESHOUT

את ה-Super Hearts אפשר לשלוח רק בעת שידור חי, וכל לב כזה שמקבל משדר מתרגם לנקודות כוכבים (לכל לב, יש ערך ניקוד שונה). משתתפים נבחרים שהתקבלו לתוכנית חדשה בשם Super Broadcaster Program יוכלו להמיר את יתרת ניקוד הכוכבים שלה בתשלום במזומן.

ואולם, את היתרה ניתן לפדות רק משהגיעה לשווי של 175 דולר לפחות, כאשר היוצרים יקבלו רק 70% מהסכום ו-30% נותרים ייגבו בדמות עמלה ודמי עיבוד. לא ברור האם ה-30% יועברו לטוויטר ישירות, אבל לפי דיווח של אתר recode, המוצר לא צפוי לספק לה הכנסות ישירות.

מבולבלים? גם בטוויטר, כנראה, כי בשלב זה התוכנית מוגבלת למעט משתמשים וזמינה רק בארה"ב (אם כי צפויה השקה גלובלית בקרוב). גם הליך הרישום לתוכנית צפוי להיות מורכב, ולכלול הליך בחינה של התוכן של היוצר ומילוי טפסי מס רלוונטיים. "ואם מישהו יפר את כלל הקהילה בכל עת, הוא יורחק מפריסקופ ולא יוכל לפדות ניקוד שהצטבר", הבהיר דובר ל-recode.

נכון לעכשיו, לא ברור כמה ניקוד יביא כל לב ומה יחס ההמרה בין ניקוד הכוכבים למזון. עם זאת, ככל הנראה, ההכנסות בעבור מרבית המשתמשים יהיו סמליות בלבד. זאת, בהנחה שיהיו מספיק משתמשים שיטרחו עם התהליך המייגע והמבלבל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות