אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טירות נופש: Airbnb תתחיל להציע דירות לעשירים בלבד

טירות נופש: Airbnb תתחיל להציע דירות לעשירים בלבד

החברה, אחד מהסטארט-אפים הגדולים בעולם, תשיק בסוף השנה את Airbnb Select - שירות שיציע דירות נופש לעשירונים העליונים, ויהיו נתונות לביקורות איכות מטעמה; הפיילוט שלו יתחיל כבר השבוע

22.06.2017, 13:26 | ויקי אוסלנדר

אחרי שהפכה לפתרון הפופולרי בקרב מטיילים צעירים ממעמד סוציו-אקונומי בינוני והציעה פתרון זמני חינם לפליטים ועקורים, Airbnb רוצה לפנות לשמנה וסולתה.

קראו עוד בכלכליסט

לפי מקורות שמצוטטים בבלומברג, אתר השכרת החדרים ישיק בסוף 2017 שירות דירות יוקרה, שינסה להוות אלטרנטיבה לאלו המעדיפים שירותי בתי מלון מפוארים. לפי הדיווח, עוד השבוע צפוי השירות ששמו סלקט (Select) לצאת כפיילוט. החברה עצמה תשלח פקחים מטעמה לדירות שירצו להיות חלק מהפלטפורמה החדשה, שיוודאו כי המגורים שהם מציעים עומדים בסטנדרטיים הייחודיים לשירות זה.

דירה? יש כאלה שמעדיפים טירה, צילום: airbnb דירה? יש כאלה שמעדיפים טירה | צילום: airbnb דירה? יש כאלה שמעדיפים טירה, צילום: airbnb

כוונת החברה להיכנס לתחום דירות הנופש לעשירים הועלתה בראיון שקיים בכיר Airbnb עם "כלכליסט" באפריל השנה. "בנוסף אנחנו רוצים לשפר את ההיצע שלנו בתחום חופשות היוקרה. ב-airbnb כבר יש אלפי טירות ונכסים מיוחדים אחרים להשכרה, אבל לקוחות מסוג זה דורשים שירות מושלם וזה מחייב לספק מענה לצרכים נוספים", אמר.

מקור הכנסה מבטיח

במרץ האחרון השלימה Airbnb סיבוב גיוס של מיליארד דולר לפי שווי של 31 מיליארד דולר והיא אחד מהסטארט-אפים הגדולים בעולם. לפי דיווחי החברה היא הפכה לרווחית במהלך הרבעון השני של 2016. לפי הערכות, הגיוס נועד לתמוך בהמשך צמיחה של Airbnb ומציאת מקורות הכנסה נוספים.

המהלך האחרון עשוי להתברר רווחי במיוחד. פתרונות לינה יוקרתיים אומנם מהווים נתח קטן יחסית שפונה לפלח שוק מצומצם, אך עסקאות מסוג אלו הן בעלות היקף גדול משמעותית מדירות במחירי ביניים. Airbnb שגובה שיעור עמלה מגובה העסקאות, ולא עמלה קבועה, צפויה גם ליהנות מעמלות גבוהות יותר בשירותי פרמיום אלו.

 

Airbnb פועלת מאז 2008 והיום יש לה יותר מ-3 מיליון נקודות אירוח ברחבי העולם. בשנים האחרונות סובלת החברה מניסיונות פיקוח על פעילות החברה ושוק הדיור לטווח קצר במיוחד בערים גדולות. בניו יורק עברה לאחרונה חקיקה שמאפשרת הטלת קנסות של על 7,500 דולר על משכירי דירות שלמות, כשהחוק לא דורש הוכחה כי הדירה הושכרה בפועל והוא חל על עצם פרסום הדירה להשכרה קצרת טווח. בברלין הענישה מחמירה אף יותר, עם קנסות של עד 100 אלף יורו, כל זאת כדי לעצור את צמצום היצע הדירות בעיר והזינוק בעליית המחירים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות