אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מיקרוסופט מודה: אנו מנטרלים אנטי וירוסים של מתחרים צילום: בלומברג

מיקרוסופט מודה: אנו מנטרלים אנטי וירוסים של מתחרים

החברה מחליפה את האנטי וירוס שבחר המשתמש לאנטי וירוס מתוצרתה, ווינדוס דיפנדר, לאחר עדכוני תוכנה בווינדוס 10. לטענתה, המהלך נועד למנוע באגים ותקלות, אך חברות אבטחה טוענות לפגיעה בתחרותיות

22.06.2017, 15:34 | רפאל קאהאן

מיקרוסופט הודתה שהיא מנטרלת תוכנות אנטי וירוס של חברות מתחרות. על פי דיווח שפורסם ב-BBC, ההודאה של התקבלה בעקבות חקירה של נציבות האיחוד האירופי בנושא.

קראו עוד בכלכליסט

החקירה החלה בעקבות התביעות שהוגשו על ידי יוג'ין קספרסקי, בעליה של חברת האבטחה שנושאת את שמו. קספרסקי מנהל מזה מספר חודשים מערכה מתוקשרת היטב נגד מיקרוסופט, בטענה שהיא מנצלת את מעמדה כמפתחת ווינדוס כדי לפגוע ביצרניות תוכנות אבטחת המידע. לדבריו, מיקרוסופט מחליפה את אנטי וירוס ברירת המחדל במחשב לווינדוס דיפנדר מתוצרתה מיד לאחר שמתקבל עדכון חדש למערכת ההפעלה.

יוג יוג'ין קספרסקי, שיזם את החקירה | צילום: רפאל קאהאן יוג

במיקרוסופט הסבירו שהניטרול מתבצע משום שהתוכנות של המתחרים אינן תואמות לפעמים את העדכונים של ווינדוס 10, מה שעלול לגרום לבאגים ותקלות. קספרסקי, מצידו, אמר שמיקרוסופט לא נתנה למפתחי תוכנות אבטחה גישה לתכונות מסוימות בווינדוס, כדי שתוכל לנמק את חסימתם כניסיון להימנע מבאגים. בנוסף, אמר שכשמיקרוסופט נותנת למפתחים חיצוניים לבחון את העדכונים הצפויים, היא נותנת להם גישה רק שישה ימים לפני ההשקה, זמן שאינו מספיק לפיתוח תוכנה יעילה.

מנהל האבטחה של חטיבת ווינדוס במיקרוסופט, רוב לפרטס, הסביר שנטרול חבילות אבטחה חיצוניות מתבצע בפחות מ-5% מהמקרים. "אנחנו מפעילים את דיפנדר רק במקרי קיצון כאשר התוכנה המותקנת מכילה חלקים שאינם תואמים את הגרסה החדשה של ווינדוס", הסביר.

נציבות האיחוד ממשיכה בחקירתה, אך מסקנות וסנקציות עשויות להגיע בעוד זמן רב; החקירה האחרונה שניהלה נגד גוגל נמשכה קרוב ל-7 שנים לפני שהוטל על החברה קנס. קספרסקי, המודע לכך, הפעיל גם את רשויות ההגבלים העסקיים המקומיות בגרמניה, רוסיה, צרפת ובריטניה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות