אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פטריק דרהי השלים את הנפקת הטלקום הגדולה ביותר בארה"ב זה 17 שנים צילום: רמי זרנגר

פטריק דרהי השלים את הנפקת הטלקום הגדולה ביותר בארה"ב זה 17 שנים

דרהי, בעל השליטה ב-HOT הישראלית, הנפיק את עסקי הכבלים שלו בארה"ב וגייס 1.9 מיליארד דולר. המניות פתחו את המסחר בעליות, כאשר מחיר ההנפקה עמד על 30 דולר למניה

22.06.2017, 17:40 | גיל קליאן

בזמן שבעל השליטה בבזק, שאול אלוביץ', עובר שבוע לא כל כך מוצלח - פטריק דרהי, בעל השליטה ב-HOT, יכול לחייך מאוזן לאוזן.

קראו עוד בכלכליסט

דרהי הנפיק היום (ה') את עסקי הכבלים שלו בארה"ב וגייס סכום עתק של 1.9 מיליארד דולר - בנפקת הטלקום הגדולה ביותר מאז שנת 2000, וההנפקה השנייה בגודלה בארה"ב השנה אחרי סנאפ, החברה אם של סנאפצ'ט.

דרהי הנפיק את מניות אלטיס USA במחיר של 30 דולר למניה, הרף העליון של ההנפקה - וכעת הן נסחרות בעלייה של כ-6% למחיר של 32 דולר למניה. המניות נסחרות בבורסה של ניו יורק (NYSE) תחת הסימול ATUS.

הסכום שיגוייס בהנפקה יאפשר לדרהי להרחיב את אימפריית הכבלים שלו בארה"ב - שכוללת את כייבלויזיון וסדנלינק קמיוניקיישנס. יעדים פוטנציאלים עבור אלטיס יכולים להיות ספקיות אזוריות כמו כייבל וון (Cable One), שנסחרות במחירים גבוהים על רקע ההערכות לרכישות.

אלטיס ארה"ב הפכה לספקית הכבלים הרביעית בגודלה בארה"ב לאחר רכישת סדנלינק ב-2015 עבור 9 מיליארד דולר, ורכישת כייבלויזיון בשנה שעברה ב-17.7 מיליארד דולר. על פי המסמכים שהגישה לרשות ני"ע האמריקאית (SEC), היא משרתת 4.9 מיליון לקוחות בארה"ב. בה בעת, הרכישות הותירו את אלטיס עם חוב של 24 מיליארד דולר, 900 מיליון דולר מתוכם היא אמורה לשלם עוד השנה. בעקבות זאת החלה החברה בתכנית הפחתת עלויות, שכוללת פיטורי עובדים. אלטיס מתכננת להמשיך ולהחזיק ב-70% מאלטיס ארה"ב, כשחברת הפרייבט אקוויטי BC פרטנרס וקרן הפנסיה הקנדית יהיו משקיעות מיעוט.

פטריק דרהי פטריק דרהי פטריק דרהי

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות