אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בלחץ החרדים: רכבת ישראל טרם קיבלה היתר - חשש לביטול העבודות בשבת צילום: זוהר שחר

בלחץ החרדים: רכבת ישראל טרם קיבלה היתר - חשש לביטול העבודות בשבת

נכון לשעה זו טרם התקבל ההיתר שמתקבל מדי שבוע. מוקדם יותר נועד רה"מ עם ראשי הסיעות החרדיות ושרי התחבורה והרווחה בניסיון למצוא פתרון

22.06.2017, 18:39 | ליאור גוטמן

עבודות רכבת ישראל בדרום הארץ שתוכננו לשבת הקרובה, בוטלו על ידי אנשי המקצוע במשרד העבודה והרווחה. זאת מאחר שטרם התקבל ההיתר השבועי המאפשר את העבודות, וזאת בלחץ החרדים. לפיכך שר התחבורה ישראל כץ הודיע כי הנחה את אנשי המקצוע במשרדו שלא לבצע עבודות שאינן הכרחיות.

קראו עוד בכלכליסט

הסיעות החרדיות טענו ש"בישיבה שהתקיימה בלשכת ראש הממשלה בהשתתפות ראש הממשלה בנימין נתניהו, שר התחבורה ישראל כץ, שר העבודה והרווחה חיים כץ וראשי הסיעות החרדיות - שר הפנים הרב אריה דרעי, שר הבריאות הרב יעקב ליצמן ויו"ר ועדת הכספים ח"כ הרב משה גפני, סוכם כי יישמר הסטטוס קוו בנושא שמירת השבת וכי יפעלו למנוע את ההתרחבות שהייתה לאחרונה בחילולי השבת בתחום התחבורה והעבודות בשבת".

עבודות ברכבת ישראל, צילום: זוהר שחר עבודות ברכבת ישראל | צילום: זוהר שחר עבודות ברכבת ישראל, צילום: זוהר שחר

היתר העבודה ניתן לרכבת ישראל מדי שבוע על ידי משרד הרווחה, במטרה לבצע עבודות תחזוקה ופיתוח מסילה בשבת. ההיתר נדרש כדי להפעיל כלים הנדסיים וכוח אדם גם בשישי בלילה וגם בשבת בבוקר.

הרכבת עובדת בשבת מזה תקופה ארוכה כדי למנוע פגיעה בנוסעים באמצע השבוע. בדרך כלל, ההיתר לעבודות בשבת כבר מתקבל בשעות אלו של השבוע. בשלב זה טרם ברור אם היתר העבודות יגיע בשעות הקרובות או לא יגיע בכלל, ובמידה שבאמת לא יתקבל אישור - הרכבת לא תבצע תחזוקת מסילה מחר (ו') ומחרתיים (שבת).

 

שר העבודה והרווחה אמר כי מדי יום חמישי יישבו הגורמים המקצועיים לדון בנושאים הרלבנטיים ויבחנו כל בקשה להיתר עבודה על מנת למנוע עבודות לא חיוניות. מטעם הסיעות החרדיות הוקם צוות של ארבעה חברי כנסת שיעקוב אחר הפעילויות הללו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

6.
מחריד היה לשמוע השקרן הידוע משה גפני אמר ב'קול ברמה':
מחריד היה לשמוע השקרן הידוע משה גפני אמר ב'קול ברמה': אנחנו לא יכולים לדבר הרבה על הגיוס בגלל שמאזינים לנו ועושים בדברים נזק. והוסיף: המצב היום הוא הכי טוב אי פעם מאז קום המדינה. איזה רמאי, שקרן, משכיל, עובד ע"ז, כופר בתורה, מסיונר שבעד הגיוס, כמו שהוא בעצמו אמר גזירת הגיוס והזימה זו "הרע במיעוטו" משקר ונתפס על חם, מדבר דברי כפירה!!! עפרא לפומיה. הוא מדבר בשם השטן - כדכתיב (איוב ב ז) ויצא השטן מאת פני ד'. הוא יצר הרע. וכתיב (איוב ט כד) ארץ נתנה ביד רשע. משה גפני מאוהב בשמאל בשל סיבות אישיות. חוצפתו הגדולה של גפני שהוא עוקף את גדולי התורה, במקום שיאמר כי גדולי התורה הם אלו אשר צריכים לשמוע בקולם, ולהם להחליט וכפי שיורו כך יעשה, אז הוא קובע, ממש מחריד .
היום  |  23.06.17
לכל התגובות