אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הפרשה מסתעפת: מנכ"לית בזק סטלה הנדלר חשודה בעבירות מרמה ודיווח צילום: ינאי יחיאל

הפרשה מסתעפת: מנכ"לית בזק סטלה הנדלר חשודה בעבירות מרמה ודיווח

הנדלר נחקרה ביום רביעי במשרדי הרשות בת"א. לאחר החקירה לא הוטלו עליה הגבלות של הרחקה ממשרדי החברה. בא כוחה של הנדלר: "מנכ"לית בזק שיתפה פעולה באופן מלא עם חקירת רשות ניירות ערך, ענתה על כל השאלות שנשאלה וכפרה במיוחס לה". בנוסף נחקרת היום במשרדי הרשות מזכירת החברה - לינור יוכלמן

23.06.2017, 12:27 | תומר גנון

בזק ממשיכה לעדכן על התפתחות החקירה בפרשת רכישת השליטה בחברת הלוויין yes. החברה דיווחה היום (ו') כי "למיטב ידיעת החברה, נושאי משרה ובעלי תפקידים נוספים בחברה ובחברה הבת, די.בי.אס שירותי לווין (1998) בע"מ (חברת yes - ג"ק), נחקרו ו/או נחקרים בידי רשות ניירות ערך. אין בידי החברה כל מידע נוסף אודות החקירה ונסיבותיה. החברה תדווח מידע נוסף בעניין זה רק אם יימסר לחברה מידע מהותי נוסף אודות החקירה או בהוראת הרשות".

אחת הנחקרות בפרשה בימים האחרונים היא מנכ"לית בזק, סטלה הנדלר. הנדלר נחקרה באזהרה כחשודה. הרשות מייחסת לה שותפות לביצוע עבירות מרמה ודיווח. הנדלר נחקרה ביום רביעי במשרדי הרשות בת"א. לאחר החקירה לא הוטלו עליה הגבלות של הרחקה ממשרדי החברה. אתמול הנדלר הגיעה למשרדי החברה. הנדלר חשודה בביצוע עבירות של קבלת דבר במרמה ועבירות דיווח לפי חוק ני"ע, ובכלל זה פרטים מטעים בדו"חות הכספיים והדיווחים של בזק בין השנים 2015-2016.

בנוסף נחקרת היום במשרדי הרשות מזכירת החברה - לינור יוכלמן. מבזק נמסר כי "היועצת המשפטית של מטה בזק, עורכת הדין לינור יוכלמן, מכהנת בבזק כעשור ומונתה על ידי הדירקטוריון הקודם בתקופת בעלי השליטה הקודמים של החברה. ליוכלמן ניסיון מקצועי עשיר של למעלה מ-14 שנה בחברות ציבוריות, נקי מכל רבב. עו"ד יוכלמן פעלה ופועלת במסגרת תפקידה אך רק לטובת החברה וכך נהגה גם באירועים העומדים לחקירה. עו"ד יוכלמן השיבה באופן מלא לכל השאלות שנשאלה".

קראו עוד בכלכליסט

מסר זה של החברה למשקיעים מגיע לאחר שאתמול כתבה מנכ"לית החברה, סטלה הנדלר, בעמוד הפייסבוק שלה כי "ימים לא פשוטים עוברים עלינו בבזק, מאז החלה החקירה. היום פניתי לעובדי החברה וכך כתבתי להם: 'עובדות ועובדים יקרים, אתם וודאי ערים לחקירה של הרשות לניירות ערך. 'חשוב לי לפנות אליכם, על מנת להדגיש כי החקירה המדוברת אינה משפיעה על הפעילות של החברה. אנחנו עובדי בזק ידענו משברים מסוגים שונים במהלך השנים, ותמיד הצלחנו לצאת מהם מחוזקים. אני משוכנעת כי כך יהיה גם עתה. בזק תמשיך להיות מקור גאווה לכולנו".

אתמול נחשף ב"כלכליסט" כי רשות ניירות ערך חושדת כי מנכ"ל yes, רון אילון, פעל לנפח את תזרים המזומנים החופשי של חברת הלוויין. על פי הדו"חות הכספיים של בזק, אילון קיבל בשנת 2016 בונוס מותנה ביצועים וכן מענקים מיוחדים בהיקף של שני מיליון שקל, כאשר רבע מהסכום - כחצי מיליון שקל - נגזר מעמידה ביעד תזרים המזומנים החופשי של חברת הלוויין.

החשד השני, וככל הנראה המרכזי יותר, הוא שבוצעו מניפולציות בדו"חות חברת yes, וזאת על מנת להגדיל את התשלומים שתעביר בזק ליורוקום בתמורה למניות yes. חלק מהתשלומים בעסקה היו מותנים ביעדי תזרים המזומנים של yes, ועל פי החשד נושאי משרה בחברה פעלו על מנת שהחברה תעמוד ביעדים אלה כדי שיורוקום תקבל את התמורה המלאה.

בין הנחקרים בפרשה: שאול אלוביץ', בעל השליטה בחברת בזק, רון אילון, מנכ"ל חברת yes; מיקי ניימן, סמנכ"ל הכספים של yes; ואור אלוביץ', בנו של בעל השליטה ודירקטור בבזק. העבירות שמיוחסות למעורבים הן קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, מרמה והפרת אמונים בתאגיד, עבירות מנהלים בתאגיד, עבירות דיווח לפי חוק ני"ע ובכלל זה פרטים מטעים בדו"חות הכספיים והדיווחים של בזק בין השנים 2015-2016. לאלוביץ' ואילון מיוחסות גם עבירות של שיבוש מהלכי משפט, משום שעל פי החשד פעלו לשבש את חקירת רשות ני"ע.

מעו"ד נתי שמחוני ממשרד הרצוג-פוקס-נאמן, המייצג את בזק ואת הנדלר נמסר: "מנכ"לית בזק, סטלה הנדלר, שיתפה פעולה באופן מלא עם חקירת רשות ניירות ערך, ענתה על כל השאלות שנשאלה וכפרה במיוחס לה. הנדלר ממשיכה לנהל את בזק, כך שהחקירה לא תשפיע על פעילות החברה. בזק ידעה בעבר אירועים לא פשוטים ותמיד יצאה מחוזקת מהם, וכך יהיה גם הפעם".

סטלה הנדלר ורון אילון סטלה הנדלר ורון אילון סטלה הנדלר ורון אילון

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות