אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בנק הפועלים נדרש לחשוף את כל המסמכים הנוגעים להלוואות שהעניק לפישמן צילום: עמית שעל

בנק הפועלים נדרש לחשוף את כל המסמכים הנוגעים להלוואות שהעניק לפישמן

שופט ביהמ"ש המחוזי בת"א אישר לחשוף את כל הפרוטוקולים של הדריקטוריון וועדות האשראי הנוגעים להיקף חובותיו של איש העסקים ואת כל המסמכים הקשורים במתן הלוואות לפישמן על ידי הבנק

25.06.2017, 09:47 | נעמי צורף

השופט מגן אלטוביה מבית המשפט המחוזי בתל אביב מחייב את בנק הפועלים לחשוף את כל המסמכים הנוגעים להלוואות שהעניק הבנק לאיש העסקים פושט הרגל אליעזר פישמן. כך עולה מפסק דין שניתן ביום חמישי האחרון במסגרת בקשה של בעל מניות בבנק.

קראו עוד בכלכליסט

אליעזר פישמן , צילום: עמית שעל אליעזר פישמן | צילום: עמית שעל אליעזר פישמן , צילום: עמית שעל

השופט אלטוביה נענה לכל סעיפי הבקשה ואישר לחשוף את כל הפרוטוקולים של הדריקטוריון וועדות האשראי הנוגעים להיקף חובותיו של פישמן או להעמדת אשראי לקבוצת פישמן, את כל המסמכים הקשורים במתן הלוואות לפישמן על ידי הבנק, את כל הערכות השווי שיש בידי הבנק בקשר לנכסים שהועמדו על ידי קבוצת פישמן לאורך השנים כדי להבטיח את חובותיה לבנק. כמו גם את כל סיכומי הפגישות עם איש העסקים, דוחות הביקורת הקשורים אליו, מסמכים המפרטים את היקף החובות של הקבוצה וכל התכתבות עם בנק ישראל לגבי הקשר בין קבוצת פישמן לבנק.

הבקשה לחשיפת המסמכים הוגשה על ידי משה אהרוני באמצעות עו"ד תומר ברם על מנת שיוכל לבדוק אפשרות להגשת תביעה נגזרת נגד הבנק "בכל הקשור להתנהלותם במתן האשראי וההלוואות שניתנו לפישמן או חברות הקשורות אליו", נכתב. בבקשה צויין כי חובו של פישמן לבנק עומד על 1.8 מיליארד שקל.

בהחלטת השופט אלטוביה נכתב כי במסגרת הדיונים בתיק פשיטת הרגל טען הבנק כי להערכתו, לאחר מימוש הבטוחות חובו של פישמן לבנק יעמוד על מיליארד שקל. "מכאן שמדובר בנזק גדול מאוד שייגרם לקופת הבנק, לציבור בעלי המניות ולציבור בכלל", נכתב בהחלטת השופט. "במצב דברים זה מחייב האינטרס הציבורי כמו גם אינטרס הבנק, חוסנו ואמון לקוחותיו בו לשנים לבוא, את חשיפת המידע כדי לבחון האם יש מקום להגשת תביעה נגזרת בשם הבנק נגמד מי מהמשיבים ואולי אף גורמים נוספים".

השופט אלטוביה הורה כי בשלב זה יחשפו מסמכים החל מתחילת שנת 2006 וכי אלו יהיו חשופים לעיניהם של המבקש ועורך דינו בלבד תוך שהם יתחייבו לשמירה על סודיות.

מבנק הפועלים נמסר בתגובה :"החלטת בית המשפט הגיעה אלינו בסוף השבוע, אחרי שנלמד את ההחלטה הבנק יגבש את עמדתו בנושא"

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

5.
אני לא יודע מה רוצים ממנו
הוא איש עסקים לגיטימי שרוצה לעשות עסקים והגיע לבנק לקחת הלוואה כנגד ריבית זו או אחרת , מי שפושע פה זה אלו שבדקו את הנתונים של איש עסקים זה , והחליטו שהוא ראוי לקבל הלוואה מהם , אז מה רוצים ממנו ? מי שצריך לשלם על זה וללכת לכלא אלו כל ראשי הבנקים שאישרו את המהלכים האלו מולו
חיים  |  25.06.17
3.
העמדה לדין
יש להעמיד לדין את כל ה"חונטה" ששלטה אז בבנק, גליה אלבין והדירקטורים שהיו בתפקיד. הם אשר אישרו מתן אשראי והלוואות לפישמן, ללא ערבויות ובטחונות בהתאם לכללים המתחייבים. כפי הנראה ההלוואות אושרו, ע"מ שצמרת הבנק תזכה בבונוסים מרקיעי שחקים, שהיו נהוגים אז. יש לחייב את ההנהלה להשיב את הבונוסים השמנים לבנק, מאחר והתקבלו באופן לא חוקי על ידי רמייה.
סמי  |  25.06.17
לכל התגובות