אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מקדונלד'ס, ברגר קינג ודומינו'ס נשבעו אמונים ליורש העצר הסעודי צילום: thesocietypages.org

מקדונלד'ס, ברגר קינג ודומינו'ס נשבעו אמונים ליורש העצר הסעודי

רשת מקדונלד'ס בסעודיה, שהיא בבעלות נסיך אחר וקרוב של המלך, פרסמה מודעה שבה נכתב: "אנחנו מחדשים את הנאמנות והציות שלנו להוד מלכותו". ברגר קינג ודומינו'ס הלכו בעקבותיה, KFC עדיין לא

25.06.2017, 11:21 | שירות כלכליסט
רשתות מזון מהיר לרוב מעדיפות להימנע מפוליטיקה, אך מקדונלד'ס ודומינו'ס פיצה חרגו מהכלל הזה כשנשבעו אמונים ליורש העצר החדש בסעודיה, הנסיך מוחמד בן סלמן.

הנסיך מוחמד זכה בתואר בשבוע שעבר כשאביו המלך סלמן הודיע כי הוא מדלג על אחיינו שהיה הבא בתור ברשימה ועובר ישירות אליו. המינוי התקבל בתגובות מעורבות: בעוד שרבים בתוך הממלכה נרגשים מהשינוי שהנסיך בן ה-31 אמור להביא עמו, בכירים בממשלה חוששים שמדובר בצעד פזיז וחסר אחריות מצידו של המלך.

סניף של מקדונלד סניף של מקדונלד'ס בסעודיה | צילום: רויטרס סניף של מקדונלד

בינתיים במקדונלד'ס בסעודיה החליטו להביע דעה, ופרסמו ביום רביעי מודעה בעיתוני סעודיה שבה איחלו לנסיך החדש "שלום ושגשוג".

במודעה נכתב: "אנחנו מחדשים את הנאמנות והציות שלנו להוד מלכותו, משרת שני המקדשים הקדושים, המלך סלמן, ואנחנו תומכים באמיר מוחמד בן סלמן, בנו, שימונה לתפקיד שר הביטחון וראש הממשלה והוא יורשו. שאלוהים יעניק לו את הבינה ויצייד אותו בכישורים למלוך על הממלכה".

סניף של מקדונלד סניף של מקדונלד'ס בריאד | צילום: thesocietypages.org סניף של מקדונלד

המהלך שנראה תמוה במבט ראשון, אינו מפתיע במיוחד בהתחשב בכך שמקדונלד'ס בסעודיה היא בבעלות משעל בן חאליד אל סעוד, נסיך נוסף וקרוב משפחה של סלמן.

ברגר קינג ודומינו'ס הלכו בעקבות מקדונלד'ס ופרסמו בטוויטר מודעות תמיכה ונאמנות דומות. עם זאת, KFC הפועלת גם היא בממלכה עדיין לא ביצעה מהלך דומה.

יורש העצר החדש, הנסיך מוחמד בן סלמן , צילום: בלומברג יורש העצר החדש, הנסיך מוחמד בן סלמן | צילום: בלומברג יורש העצר החדש, הנסיך מוחמד בן סלמן , צילום: בלומברג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות