אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לא תאמינו מהי הדמות הכי פופולרית של פליימוביל צילום: playmobil

לא תאמינו מהי הדמות הכי פופולרית של פליימוביל

הבובה, בדמותו של מרטין לותר, שהושקה לכבוד ציון 500 שנה לרפורמציה הפרוטסטנטית, נמכרה במיליון יחידות והפכה לדמות המצליחה ביותר בהיסטוריה של החברה

25.06.2017, 13:19 | שירות כלכליסט
בובה בדמותו של מרטין לותר היא הבובה הפופולארית ביותר שמייצרת חברת הצעצועים פליימוביל. הדמות, בגודל 7.5 ס"מ אמורה לייצג את אבי הרפורמציה הפרוטסטנטית כשהוא לבוש בגלימה שחורה ואוחז בקולמוס-נוצה וספר תנ"ך. הדמות ההיסטורית הושקה לכבוד ציון 500 שנה לרפורמציה, שנערכה ב-1517.

קראו עוד בכלכליסט

המשלוח הראשון שהכיל 34 אלף יחידות אזל בתוך פחות מ-72 שעות כך שהחברה נאלצה להאיץ את הייצור, והחודש הודיעה החברה שנשלחה מהמפעלים הבובה המיליון במספר של מרטין לותר, ובכך הפכה הדמות של הכומר למצליחה ביותר בהיסטוריה של החברה. בפליימוביל הודו כי הופתעו מההצלחה. "זה מסתורין גדול והפתעה אדירה", אמר דובר החברה.

בובת הפליימוביל בדמות מרטין לותר , צילום: playmobil בובת הפליימוביל בדמות מרטין לותר | צילום: playmobil בובת הפליימוביל בדמות מרטין לותר , צילום: playmobil

דמות הצעצוע של מרטין לותר הפכה למתנה או מזכרת פופולארית, אך כדי להשיג אותה עדיף לפנות לכנסייה האוונגליסטית או למרכז התיירות של נירנברג, שכן הבובות לא זמינות בחנויות הצעצועים.

הכנסייה האוונגליסטית בגרמניה החליטה כבר לפני שנתיים להשתמש בדמות הצעצוע כ"שגריר של הרפורמציה". ההערכה שלהם הייתה שתיירים נוצרים יהיו מעוניינים לבקר בגרמניה בשנת ה-500 לרפורמציה, ודמות הפליימוביל אמורה לשמש כמזכרת נחמדה.

אסטריד מוהלמן, חברה בצוות המארגנים של אירועי שנת ה-500 לרפורמציה, מאמינה כי לחינוך יש תפקיד גדול בהצלחת הצעצוע. "יש עניין בהיסטוריה שלנו. הורים רוצים לוודא שהילדים שלהם יגדלו ויכירו את מרטין לותר, מכיוון שהייתה לו השפעה על התפתחות החברה באירופה", אמרה. "היו למרטין לותר רעיונות מודרניים לאותה תקופה. הוא האמין שלכל אדם יש זכות לחינוך, כולל לנשים ולילדות. מהבחינה הזו הוא התאים לרוח המאה ה-21".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות