אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לאחר 4 ימי ירידות: בזק עלתה ב-3% במחזור הגבוה בבורסת ת"א צילום: אוראל כהן

דיווח שוטף

לאחר 4 ימי ירידות: בזק עלתה ב-3% במחזור הגבוה בבורסת ת"א

מדד ת"א 35 התחזק ב-0.2% ומדד ת"א 125 הוסיף 0.1% לערכו; בזק ריכזה מחזור של 91 מיליון שקל. בי קום ואינטרנט זהב עלו ב-1.5% ו-2% בהתאמה; דלק קבוצה ירדה ב-0.4% על רקע ביטול עסקת המכירה של הפניקס

26.06.2017, 17:33 | כתבי שוק ההון
דיווח שוטף מהבורסה בת"א: העדכונים החשובים, המניות הבולטות, אגרות החוב, ועדכוני האנליסטים

ת"א 35 ת"א 125 בנקים-5 טכנולוגיה ביומד נפט וגז נדל"ן

17:25 - הבורסה בתל אביב חתמה את יום המסחר בעליות שערים קלות כאשר מדד ת"א 35 התחזק ב-0.2% ומדד ת"א 125 הוסיף 0.1% לערכו. לאחר 4 ימי מסחר אדומים, בזק עלתה ב-3% במחזור הגבוה בבורסה - 91 מיליון שקל. שאר המניות בקבוצת החברות של אלוביץ', בי קום ואינטרנט זהב, עלו ב-1.5% ו-2% בהתאמה. גם מניית קבוצת דלק של יצחק תשובה ריכזה עניין רב לאחר שהודיעה כי עסקת המכירה של הפניקס ליאנגו הסינית בוטלה סופית. מניית הקבוצה השילה 0.4% מערכה.

 

16:50 - קרן הריט החדשה מניבים דיווחה כי הראל ביטוח החל להיות בעל עניין בחברה.

 

16:15 - אייל דבי, מנהל דסק מחקר מניות ישראליות בלאומי שוקי הון, מפרסם סקירה לסיכום הרבעון הראשון של 2017 במניות חברות הביטוח: כמעט שישים אחוזי תשואה רשמו מניות הביטוח בשנה האחרונה, מה שמוביל למחשבה שנוצרה הזדמנות לממש את ההשקעה. אם מוסיפים לכך את העובדה שברקע התקיימה עסקת מכירה פוטנציאלית (של הפניקס ליאנג'ו הסינית), שהמחיר שהיה נקוב בה אינו שונה מהותית ממחירה הנוכחי של המניה, אזי המסקנה שמניות הביטוח הגיעו לכדי רוויה נראית עוד יותר מוצקה. אז זו בדיוק הנקודה, שלמרות עליית השערים החדה ולמרות העסקה (שככל הנראה התפוצצה), אנחנו סבורים שהיד עוד נטויה.

 , צילום: שאטרסטוק צילום: שאטרסטוק  , צילום: שאטרסטוק

15:15 - יום חלש למניות הבנקים הגדולים, עם ירידה של 0.7% בת"א בנקים-5: מזרחי טפחות ולאומי הם היורדים החזקים של המדד - מאבדים 1.1% ו-0.9% בהתאמה.

14:40 - קצוות בת"א 90: ארקו החזקות בפסגה עם עלייה של 3.8%, וילאר אחריה עם עלייה של 2.4%. בתחתית המדד נסחרת נפטא שיורדת ב-4.3%, איסתא  עם ירידה של 3.4%.

13:30 - בוטלה עסקת הפניקס: קבוצת דלק מודיעה לפני שעה קלה כי בוטלה מכירת החברה הבת לקבוצת ינגו.

13:00 - אירונאוטיקס פותחת את דרכה כחברה ציבורית: לאחר השלמת ההנפקה בשבוע שעבר, החברה נסחרת היום לראשונה בבורסה של תל אביב.

12:30 - סאמיט מדווחת כי החברה הבת סאמיט גרמניה, חתמה על הסכם לרכישת פורטפוליו נכסים בעיר וולפסבורג שבגרמניה, בתמורה כוללת של 100 מיליון יורו.

דמי השכירות שמניבים הנכסים הנרכשים עומדים על כ-7.9 מיליון יורו לשנה, נתון המשקף תשואה של כ-7.9% על ההשקעה.

זוהר לוי, בעל השליטה ויו"ר סאמיט זוהר לוי, בעל השליטה ויו"ר סאמיט זוהר לוי, בעל השליטה ויו"ר סאמיט

 

11:35 - סיטי מוציאה לפני שעה קלה סקירה על בזק: האנליסטים של סיטי קובעים שעל אף החקירה, מצב החברה לטווח הארוך הוא חיובי, וחוזרים על המלצת 'קניה' לחברה. בזק מגיבה במחיקה מהירה של הירידות ומעבר לעלייה של 1.7% בפסגת מדד ת"א 35. בסיטי מציעים להחזיר את אמון המשקיעים על ידי החלפת ההנהלה. לאחר שנפגש בשבוע שעבר עם ראשי החברה חוזר סיטי על המלצת ה'קנייה' שלו למניה וקובע לה מחיר יעד של 6.80 שקל. שער הבסיס של המניה עמד היום על 5.79 שקלים.

10:45 - שעה לפתיחת המסחר, קצוות בת"א 35: החברה לישראל וכיל בראש, עם עלייה של 1% כ"א. בזק סוגרת את המדד עם ירידה של 1.2%, קבוצת דלק יורדת ב-1%.

חברות הפירמידה של בזק במדד ת"א 90 יורדות גם הן: אינטרנט זהב מאבדת 2.1%, ביקום יורדת ב-1.7%.   

10:40 - נכסים ובנייןמגיבה לדיווח ב"כלכליסט" על מגעים למכירת ישפרו (ראו עדכון מוקדם): "בעקבות פרסומים בכלי התקשורת, מבהירה חברה לנכסים ולבניין כי לא התקבלה על ידיה החלטה בקשר עם מכירת החזקותיה בחברה הבת ישפרו חברה ישראלית להשכרת מבנים. החברה בוחנת עסקאות שונות מעת לעת, לרבות בקשר עם החזקותיה בישפרו ותדווח עליהן, אם וככל שיידרש, בהתאם להוראות הדין".

סגי איתן מנכ"לית נכסים ובניין סגי איתן מנכ"לית נכסים ובניין סגי איתן מנכ"לית נכסים ובניין

10:15 - ולאחר דקות ספורות בירוק, בזק חוזרת לירידות: נכון לרגע זה המניה במינוס 0.9%.

10:10 - שפע ימים מעדכנת כי בהמשך להודעתה בנובמבר שעבר על איתור אבני חן מסוג היבוניט בשטחי ההיתר שבהם היא פועלת, מעבדה באוסטרליה אישרה כי אבן חן במשקל של 2.83 קרט שנשלחה אליה לבדיקה היא אבן חן מסוג היבוניט.

החברה מדגישה כי יודגש כי רק המשך פעילות אקספלורציה במקטע התיכון של נחל הקישון, בהתאם לתוכנית העבודה של החברה ובכפוף להשגת המימון הדרוש, תוביל לשלב שבו ניתן יהיה לבחון כדאיות כלכלית לפתיחת מכרה.

9:50 - פותחים מסחר: מדדי ת"א 35 ו-125 עולים ב-0.1%. בינלאומי עולה ב-0.7% בפסגת מניות 35, אורמת טכ' יורדת ב-0.5% בתחתית. בזק עולה ב-0.4%.

9:20 - אי.די.בי מדווחת כי במסגרת הוראות המפקחת על רשות ההון דורית סלינגר למכירת מניות כלל ביטוח קיבל נאמן החברה הוראה להמשיך לפעול למכירת 5% מאמצעי השליטה בכלל ביטוח - עד ל-3 בספטמבר השנה.

משה טרי נאמן כלל ביטוח , צילום: מיכאל קרמר משה טרי נאמן כלל ביטוח | צילום: מיכאל קרמר משה טרי נאמן כלל ביטוח , צילום: מיכאל קרמר

 

8:20 - ממשלתיות: תשואת אג"ח ישראל ל-10 שנים (0327) עומדת הבוקר על 2.04%. תשואת אג"ח ארה"ב ל-10 שנים עומדת על 2.15%.

7:45 - קבוצת עזריאלי מחשבת מסלול מחדש בכל הקשור לקניון האופנה הווירטואלי שהיא מתעתדת להקים. "כלכליסט" מדווח שלנוכח קשיים מול רשתות האופנה הגדולות, בקבוצה החליטו לפצל את תחום האופנה מתוך אתר הסחר עזריאלי.קום, שהושק לפני ארבעה חודשים, והקימו אתר נפרד שיתמקד באופנה בלבד.

7:40 - חברת אי.די.בי מנהלת מגעים ראשוניים למכירת חברת מרכזי הקניות ישפרו, שבשליטת נכסים ובניין - חברה בת של דסק"ש שבשליטת אי.די.בי.  "כלכליסט" מדווח כי נכסים ובניין שכרה את שירותיה של לאומי פרטנרס לנהל את המכירה, שתתבצע באמצעות מכרז או באמצעות איתור רוכש. ישפרו היא חברה פרטית המדווחת על תוצאותיה הכספיות לבורסה מכיוון שהנפיקה אג"ח לציבור.

 

7:30 - המשקיעים בבורסת תל אביב יעקבו היום אחר המגמה המתפתחת בשווקים הבינלאומיים, הנכנסים לשבוע מסחר חדש, כאשר באסיה נרשמת הבוקר מגמה חיובית, עם עלייה קלה בטוקיו ועליות של כ-0.5% בבורסות של שנגחאי והונג קונג.

אתמול ננעלה הבורסה המקומית במגמה חיובית: מדד ת"א 35 רשם עלייה של 0.3% ומדד ת"א 125 עלה ב-0.4%. מניית בזק והפירמידה של אלוביץ' ספגו מכה נוספת, על רקע המשך החקירה של בעל השליטה ונושאי המשרה בקבוצה. בזק ירדה ב-4% במחזור הגבוה בבורסה והשלימה נפילה של 11% ב-4 ימי מסחר, מאז התפוצצה הפרשה. החברה האם והסבתא, ביקום ואינטרנט זהב, נפלו ב-7.4% ו-7.5% בהתאמה.

 , צילום: אוראל כהן צילום: אוראל כהן  , צילום: אוראל כהן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות