אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מצטיידת במזומנים: מישורים מגייסת 350 מיליון שקל לטובת הרחבת נכסים

מצטיידת במזומנים: מישורים מגייסת 350 מיליון שקל לטובת הרחבת נכסים

מישורים מתקרבת לחתימה על הסכם עם בנק PNC בארה"ב, למסגרת אשראי של עד 75 מיליון דולר

25.06.2017, 13:50 | אורן פרוינד

חברת הנדל"ן מישורים של גיל בלוטרייך ואלכס שניידר ממשיכה להרחיב את הפורטפוליו שלה ומגייסת לשם כך 350 מיליון שקל. מישורים הודיעה היום על מו"מ לקראת חתימה עם הבנק האמריקאי PNC על הסכם מסגרת, לפיו הבנק יעניק לחברה קו אשראי בהיקף של עד 75 מיליון דולר (כ-265 מיליון שקל) כנגד שעבוד נכסים מניבים בארה"ב. לפני כ-10 ימים היא החלה היום ברוד שואו לגיוס של 80 מיליון שקל בבורסת ת"א.  

קראו עוד בכלכליסט

הכסף שתגייס יצטרף למכירה שביצעה בשבוע שעבר כשמכרה מרכז מסחרי בצפון קרולינה שבארה"ב, Golden Gate Plaza, תמורת כ-12.8 מיליון דולר. המכירה תניב למישורים תזרים של 2.8 מיליון דולר, לאחר שההלוואה שנלקחה בגין הנכס נפרעה במלואה.

קו האשראי שהיא מתעתדת לקחת יינתן לתקופה של עד 5 שנים וישא ריבית של ליבור + 1.95%, לאורך תקופת האשראי יבוצעו רק תשלומי ריבית ולא תשלומי קרן. כמו-כן, האשראי יינתן כנגד נכסים שיאושרו על ידי הבנק. בשלב הראשון מתכוונת מישורים ארה"ב למשוך 15 מיליון דולר מתוך קו אשראי זה כנגד שעבוד הנכס "University Place" בעיר Huntsville שבאלבמה, ארה"ב. אשראי זה ברובו ישמש לפרעון אשראי קיים על הנכס בהיקף של כ- 13.6 מיליון דולר ובריבית של ליבור + 4.75%.

דניאל לבנטל, מנכ"ל מישורים, הסביר ש"קו האשראי ישמש את החברה לצורך הגדלה משמעותית של היקפי פעילותה בארה"ב, ישפר את הגמישות הפיננסית של החברה ויאפשר גיוון של מקורות המימון בתנאים אטרקטיביים. קבלת קו האשראי תאפשר את קפיצת המדרגה הבאה בפעילות בארה"ב, תוך הגדלת היקף הנכסים המניבים, היקף ההכנסות והרווחיות השוטפת".

בחודש מאי 2017 פרסמה מישורים את תוצאותיה הכספיות לרבעון הראשון לשנת 2017, מהן עולה כי הרווח הנקי ברבעון עלה בכ-68% לכ-4.1 מיליון שקל (מתוכו כ-1.9 מיליון שקל מיוחס לבעלי המניות). תזרים המזומנים מפעילות שוטפת ברבעון הראשון של שנת 2017 עלה והסתכם בכ-40.5 מיליון שקל, בהשוואה לתזרים שלילי של כ-13 מיליון שקל ברבעון המקביל.

דניאל לבנטל מנכ"ל מישורים דניאל לבנטל מנכ"ל מישורים דניאל לבנטל מנכ"ל מישורים

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות