אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גל הירש נחקר בשעות אלו במסגרת התפתחות בפרשת השוחד לשר ההגנה הגיאורגי צילום: יריב כץ

גל הירש נחקר בשעות אלו במסגרת התפתחות בפרשת השוחד לשר ההגנה הגיאורגי

מנהלים ועובדים בחברת הייעוץ הביטחוני דיפנסיב שילד, חשודים במתן שוחד לעובד ציבור זר. הנחקרים נחשדים שזכו שלא כדין בפרויקטים בהיקפים גדולים בחו"ל. הם גם חשודים בקבלת דבר במרמה ובביצוע עבירות על חוק איסור הלבנת הון

25.06.2017, 14:03 | נעמי צורף וזוהר שחר לוי

תא"ל במיל' גל הירש, נחקר בשעות אלו (א') במסגרת התפתחות בפרשת השוחד לשר ההגנה הגיאורגי. הירש היה בעבר המועמד למפכ"לות.

באוגוסט 2015 פורסם כי משרד המשפטים הגיאורגי הגיש בקשה לחיקור דין של הירש וגורמים נוספים בחברת הייעוץ הביטחוני דיפנסיב שילד שבבעלותו, וזאת במסגרת הליך פלילי המתנהל נגד שר ההגנה לשעבר של המדינה, דוד קאזרשווילי. קאזרשוויל, ישראלי לשעבר שהתגורר כנער בחולון, היה שר ההגנה של גיאורגיה בשנת 2008. זאת בעת שהחברה של הירש סיפקה שירותי ייעוץ והדרכה לצבא הגיאורגי. 

קראו עוד בכלכליסט

המשטרה חוקרת משעות הבוקר באזהרה מספר חשודים בביצוע עבירות על חוק איסור הלבנת הון, עבירות מס על פי פקודת מס הכנסה, קבלת דבר במרמה ומתן שוחד לעובד ציבור זר. העברות בוצעו על פי החשד על ידי מנהלים ועובדים בחברה ישראלית העוסקת בתחום ייעוץ ביטחוני וחברות הקשורות אליה.

 

גל הירש, צילום: יריב כץ גל הירש | צילום: יריב כץ גל הירש, צילום: יריב כץ

במסגרת הפעילות בוצעו חיפושים במשרדי החברות המעורבות לכאורה. החקירה מנוהלת בשיתוף פעולה בינלאומי וכן עם חקירות מס הכנסה תל אביב ברשות המסים, הרשות לאיסור הלבנת הון ומימון טרור ובליווי פרקליטות מחוז תל אביב (מיסוי וכלכלה).

על פי החשד, המעורבים - שלכל אחד מהם מיוחסות עבירות שונות - זכו שלא כדין בהסכמים לביצוע פרויקטים בהיקפים כספיים נרחבים במדינה זרה. היחידות החוקרות בודקות בין היתר האם המעורבים הסתירו את רווחיהם בניגוד לחוק.

יצויין כי בשנת 2013 הוגש בגיאורגיה כתב אישום על עבירות שוחד נגד שר ההגנה לשעבר של גיאורגיה קאזרשווילי, שעזב את המדינה בלי קשר לפרשה בשנת 2012. קאזרשווילי הואשם בשתי פרשיות שחיתות. לפי אישום אחד הוא היה מעורב בשנים 2007 עד 2012 בארגון רשת הברחה של אתנול בשווי מיליוני דולרים עבור תעשיית האלכוהול של גיאורגיה.

לפי האישום השני, הוא עשה שימוש בלתי ראוי בכספי מדינה. לפני מספר חודשים, לאחר שמיעת עדויות, דחה בית המשפט באנגליה את בקשת ממשלת גאורגיה להסגיר לידה את קאזראשוילי, המיוצג על ידי עוה"ד דרור אר-דאיילון וגיא זאבי, בקובעו כי בקשת ההסגרה נובעת מרדיפה פוליטית. לפי עוה"ד, בהחלטת בית המשפט באנגליה נדחו טענות ממשלת גיאורגיה באשר לעסקה לעסקה שנערכה בין חברת דיפנסיב שילד לבין משרד הביטחון הגאורגי, בקובעו כי הראיות קלושות וכי לא נפל פגם בעסקה, העומדת במרכז החקירה. נציין כי בית המשפט בצרפת דחה בקשה דומה.

פרקליטיו של גל הירש, עוה״ד נבות תל-צור, גיורא אדרת וטל שפירא מסרו בתגובה לפרסומי המשטרה תוך כדי ניהול החקירה כי יש לשים סוף להדלפות המגמתיות והחמורות מחדרי החקירות. "תא"ל (במיל׳) גל הירש הוא איש רב זכויות שחטאו מסתכם בהסכמתו לכהן כמפכ"ל המשטרה, כאשר מאז סיכול המינוי נעשה מאמץ פסול להצדיקו בדיעבד בכל דרך. כבר שנתיים עברו, נזק רב נגרם לגל הירש ולמשפחתו. אנו קוראים לכבד את החקירה ולהביא לסיומה המהיר", מסרו הפרקליטים.

 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות