אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

עובדים בחופש: כל מה שצריך לדעת על עבודות קיץ

כ-300 אלף בני נוער יעבדו בחופשת הקיץ. איזה טופס חשוב שימלאו לפני תחילת העבודה, מהו השכר שהם צריכים לקבל, וכמה שעות בשבוע מותר להם לעבוד?

25.06.2017, 16:30 | אורטל כהן, מערכת פרוגי

החופש הגדול כבר התחיל עבור רובכם, וחוץ מבגרות אחת או שתיים שנשארו יש לכם המון זמן חופשי "לשרוף". בני נוער רבים ינצלו את הזמן הפנוי לעבודת קיץ. ליתר דיוק, בין 250 ל-300 אלף בני נוער בגילאי 16-18 יעבדו בקיץ הקרוב בעבודות מזדמנות, וכ-100 אלף נוספים יחפשו עבודה ולא ימצאו. כדי לעזור לכם לשרוד את העבודה בשלום, ריכזנו עבורכם את כל מה שחשוב לדעת.

רגע לפני שאתם מתחילים לעבוד, חשוב מאד שתחתמו על "טופס 101".  אבל, לא כל אחד יכול לחתום על הטופס. במהלך הקיץ, מותר להתחיל לעבוד מגיל 14 בלבד, אבל אם תרצו להמשיך לעבוד גם אחרי התחדשות הלימודים, כדאי שתדעו - מותר להעסיק בני נוער רק מגיל 16 ומעלה.

כמה מקבלים? גם אם אתם מוכנים לעבוד עבור פחות משכר מינימום - המעסיק מחויב לשלם לכם לפחות את השכר המינימלי כפי שמופיע בחוק ובהתאם לגילכם ולא פחות מכך. (יש לשלם  20.23 שקל לשעה לבני נוער בגיל 14-16, 21.68 שקל לשעה בגיל 16-17, ו-23.99 שקל לשעה בגיל 17-18). גם על התלמדות או על תקופת ניסיון ואפילו על ישיבות עבודה, חובה על המעסיק לשלם לכם. זה לא כולל דמי נסיעות, שהמעסיק חייב לשלם לכם (22.6 שקל ליום) גם אם ההורים באים לאסוף אתכם בתום העבודה.

אפשר לנוח בעבודה? מותר להעסיק בני נוער מקסימום שמונה שעות ביום, ולא יותר מ-40 שעות בשבוע. אם במקרה יצא שעבדתם יותר מכמות השעות הזאת, המעסיק חייב לשלם לכם שעות נוספות משכר הבסיס. ביום עבודה שנמשך שש שעות או יותר, מגיעה לכם הפסקה של 45 דקות, ומתוכן לפחות חצי שעה רצופה. עבודה נעימה. (הנתונים באדיבות הסתדרות הנוער העובד והלומד)

לאתר "פרוגי"

בני הנוער יוצאים לעבוד בחופשת הקיץ. מה צריך לדעת לפני תחילת העבודה?, צילום: טל שחר בני הנוער יוצאים לעבוד בחופשת הקיץ. מה צריך לדעת לפני תחילת העבודה? | צילום: טל שחר בני הנוער יוצאים לעבוד בחופשת הקיץ. מה צריך לדעת לפני תחילת העבודה?, צילום: טל שחר

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות