אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לפני החופש הגדול: עוד סמכויות לפקחים העירוניים מול רוכבי אופניים וקורקינטים חשמליים צילום: יריב כץ

לפני החופש הגדול: עוד סמכויות לפקחים העירוניים מול רוכבי אופניים וקורקינטים חשמליים

ועדת הכלכלה אישרה לקריאה שנייה ושלישית את התיקון לחוק הפיקוח שיאפשר הרחבת סמכויות האכיפה לפקחים העירוניים. במקביל, הוועדה עובדת על תיקון לחוק שכולל מידרג חדש לעבירות נהיגה בשכרות

26.06.2017, 17:11 | תומר הדר

ועדת הכלכלה של הכנסת אישרה היום לקריאה שנייה ושלישית את הצעת הממשלה לתיקון חוק הפיקוח והאכיפה העירוניים ברשויות המקומיות ולהרחיב את סמכויות האכיפה לפקחים עירוניים בכל הנוגע בהתמודדות עם עבירות רוכבי אופניים וקורקינטים חשמליים.

קראו עוד בכלכליסט

על פי הצעת הממשלה, הפקחים יוכלו גם לקבוע האם הקורקינט או האופניים עברו שיפורים ושדרוגים-ההופכים אותם ללא חוקיים – ולנטרל אותם במידת הצורך.  

קורקינטים חשמליים שהוחרמו (ארכיון), ששון תירם קורקינטים חשמליים שהוחרמו (ארכיון) | ששון תירם קורקינטים חשמליים שהוחרמו (ארכיון), ששון תירם

הצעה: "סולם" לעבירות נהיגה בשכרות

לצד זאת החלה היום ועדת הכלכלה להכין לקריאה שנייה ושלישית את הצעת משרד התחבורה לתיקון פקודת התעבורה - הכולל מידרג חדש (כלומר סוג של "סולם") לעבירות נהיגה תחת השפעת אלכוהול. על פי המידרג החדש יקבעו ארבע רמות ענישה. לפי ההצעה מי שהורשע ללא דגימה צפוי לחצי שנת מאסר. מי שבגופו ימצא אלכוהול בריכוז של עד פי 1.5 מהמותר צפוי לפסילת מינימום של חצי שנה, ובמקרים של נהגים צעירים, חדשים, נהגים ציבוריים ונהגים על רכב כבד בכל ריכוז אלכוהול מעל המותר. מי שבגופו ימצא אלכוהול בשיעור של יותר מפי 1.5 מהמותר ועד פי 3 צפוי לפסילת מינימום של שנתיים, ובמקרים של נהגים צעירים, חדשים, נהגים ציבוריים ונהגים על רכב כבד מרמת המינימום ועד פי 1.5 מהמותר. מי שבגופו ימצא אלכוהול בשיעור של פי 3 ויותר מהמותר צפוי לפסילת מינימום של 3 שנים, ובמקרים של נהגים צעירים, חדשים, נהגים ציבוריים ונהגים על רכב כבד אם ימצא בגופו אלכוהול בשיעור של יותר מפי 1.5 מהמותר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות