אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
וול סטריט ננעלה בירידות בהובלת מניות הטכנולוגיה; נאסד"ק איבד 1.6%

דיווח שוטף

וול סטריט ננעלה בירידות בהובלת מניות הטכנולוגיה; נאסד"ק איבד 1.6%

מניית אלפבית ירדה ב-2.5% אחרי קנס של 2.7 מיליארד דולר מהאיחוד האירופי בשל פגיעה בתחרות; מניית קסנון, שותפתה של טבע בניסוי כושל לכאב כרוני - צללה ב-21%; טבע ירדה ב-2.4%; ברקע למסחר: נדחתה ההצבעה בסנאט על חוק הבריאות החדש

27.06.2017, 23:05 | כתבי שוק ההון
דיווח שוטף מהמסחר באסיה, אירופה וניו יורק: העדכונים החשובים, המניות הבולטות, שוק הסחורות, אגרות החוב, ועדכוני האנליסטים

ניקיי האנג סנג שנגחאי קאק דאקס פוטסי דאו ג'ונס נאסד"ק S&P 500

23:00 - וול סטריט ננעלה בירידות בהובלת מניות הטכנולוגיה ובהשפעת דחיית ההצבעה בסנאט על חוק הבריאות החדש, שמעוררת חשש בקרב המשקיעים בנוגע למדיניות מעודדת הצמיחה בה דוגל הנשיא טראמפ. הדבר הביא לירידות במניות מגזר הבריאות, ובייחוד בתחום הביומד. 

נאסד"ק נחלש ב-1.6% והוא בדרכו לירידה החודשית הראשונה השנה. זוהי הירידה החדה ביותר במדד זה מאז ה-9 ביוני, אז איבד 1.8%. מגזר מניות הביומד של הנאסד"ק איבד 2.8%. דאו ג'ונס איבד 0.5% ו-S&P 500 ירד ב-0.8%. מבין המניות שבלטו בירידות ניתן לציין את אלפבית שאיבדה 2.5% לאחר הקנס הענקי שספגה מהאיחוד האירופי.

היורו התחזק ב-1.5% מול המטבע האמריקאי לרמה של 1.134 דולרים - הרמה הגבוהה מאז ראשית ספטמבר 2016.

22:00 - יו"ר הפד, ג'נט ילן, אמרה היום בכנס בלונדון כי הבנקים כיום "הרבה יותר חזקים" ולא סביר שנראה ב"ימי חיינו" משבר פיננסי כדוגמת המשבר של 2008. לדבריה, הפד למד לקחים מהמשבר וחיזק את יציבות המערכת הבנקאית.

ג ג'נט ילן | צילום: איי אף פי ג

בתוך כך הירידות מחריפות לאחר שהריפובליקנים בסנאט דחו את ההצבעה על חוק הבריאות החדש שנועד להחליף את אובמה-קר, וזאת עד לאחר חופשת ה-4 ביולי. חברי הסיעה התקשו למצוא מספיק קולות שיתמכו בהצעה. לפי הערכת משרד התקציב של הסנאט, ההצעה החדשה תגרום לכך ש-22 מיליון אזרחים נוספים יוותרו ללא ביטוח בריאות אך במקביל תקטין את הגירעון הפדרלי ב-321 מיליארד דולר.

21:30 - הנפט (WTI) עלה ב-2% לרמה של 44.2 דולר לחבית. הברנט עלה ב-1.8% לרמה של 46.7 דולר לחבית.

20:55 - הזהב סגר כמעט ללא שינוי - ברמה של 1,247 דולר.

20:10 - המדדים בוול סטריט חזרו לירידות בהובלת מניות הטכנולוגיה. נאסד"ק מחסיר 0.7% בשעה זו. דאו ג'ונס מאבד 0.1% ו-S&P 500 יורד ב-0.2%.

19:30 - "היציבות והאמינות של המערכת הפיננסית שלנו השתפרו מאז 2007-2009. אבל לחשוב שביטלנו את כל הסיכונים? זה יהיה טיפשי". כך אמר היום סגן יו"ר הפד סטנלי פישר בכנס של קרן המטבע הבינלאומית. פישר הסביר את העליות בשוקי המניות בעלייה בתיאבון לסיכון של המשקיעים, כמו גם צפי חיובי יותר לעתיד.

סטנלי פישר, צילום: בלומברג סטנלי פישר | צילום: בלומברג סטנלי פישר, צילום: בלומברג

19:00 - המדדים באירופה סיימו את המסחר בירידות. פוטסי הבריטי ירד ב-0.2%, קאק הצרפתי איבד 0.7% ודאקס הגרמני החסיר 0.8%.

17:30 - מדד אמון הצרכנים הפתיע לטובה ועמד על 118.9 נקודות בחודש יולי, לעומת צפי של 116 נקודות. ביוני עמד המדד על 117.6 נקודות.

16:30 - המסחר בניו יורק נפתח בירידות. דאו ג'ונס מאבד 0.1%, S&P 500 מחסיר 0.2% ונאסד"ק יורד ב-0.5%.

טבע הודיעה על אי עמידה ביעד המרכזי בניסוי שלב 2 בטיפול לכאב נוירופטי כרוני. מדובר בניסוי שערכה טבע בשיתוף פעולה עם קסנון (XENON) בתחום הכאב, שנחתם עוד בתקופתו של המנכ"ל ג'רמי לוין בסוף 2012 בהיקף של עד 1.4 מיליארד שקל. טבע מאבדת 0.2%, אך קסנון צוללת ב-20% בפתיחה.

14:50 - לקראת פתיחה בוול סטריט: החוזים העתידיים על המדדים המובילים בוול סטריט נסחרים בירידות שערים קלות של עד 0.3%. מניית אלפבית מאבדת 1% מערכה על רקע הקנס העצום שהטיל עליה האיחוד האירופי בסך 2.7 מיליארד דולר בשל פגיעה בתחרות.

סייפ-טי הישראלית מודיעה למשקיעיה כי התקבלו כל האישורים הנדרשים לרישום מניות החברה למסחר בבורסה מעבר לדלפק בארה"ב (OTC). על פי האישור שהתקבל, החברה רשאית להתחיל את המסחר בתעודות ה-ADS שלה החל מהיום 27 ביוני 2017, תחת הסימול SFTTY, כאשר כל ADS מייצגת 4 מניות רגילות של החברה.

 

14:20 - עפר קליין ראש אגף כלכלה ומחקר בהראל ביטוח ופיננסים: "הבנק המרכזי בגוש היורו מנסה לקדם בשנית חקיקה שתחייב להכפיף תחתיו את כל מסלקות המוצרים הפיננסים הנקובים ביורו, בטענה שהבנק צריך לפקח על כל הפעילות הפיננסית שיכולה להשפיע על המדיניות המוניטרית. מרבית העסקאות במוצרים פיננסים הנקובים יורו (ולמעשה גם אילו הנקובים בדולר) מתבצעים בלונדון. לכן, חוק זה יכול לאפשר לבנק המרכזי לחייב חלק מהמסלקות להעתיק את פעילותם לתוך גוש היורו. זהו הניסיון השני של הבנק המרכזי לקדם חקיקה זו לאחר שנכשל ב-2015, עוד לפני משאל העם בבריטניה, בו הבנק המרכזי הפסיד בבית המשפט של האיחוד בטענה שאין לו יכולת חוקית לכפות זאת על המערכת הפיננסית. כעת, כאשר מעמדה של המערכת הפיננסית של בריטניה באיחוד האירופאי נמצא תחת משא-ומתן, הבנק המרכזי מנסה בשנית באופן רשמי לקדם מהלך זה. להערכתנו, במידה ויצליח הפעולה יכולה לגרור מעבר משמעותי של משרות מלונדון לגוש היורו".

 

תרזה מיי - ראשת ממשלת בריטניה, צילום: איי אף פי תרזה מיי - ראשת ממשלת בריטניה | צילום: איי אף פי תרזה מיי - ראשת ממשלת בריטניה, צילום: איי אף פי

 

12:50 - האיחוד האירופי הטיל קנס של 2.7 מיליארד דולר (2.42 מיליארד יורו) על גוגל בשל פגיעה בתחרות. הנציבות האירופית מנהלת חקירה של כמה שנים על פעילותה של גוגל בתחומי האיחוד, לנוכח האשמות לפיהן תוצאות החיפוש מתעדפות את שירותי אתרי הקניות אונליין של אלפבית. חקירה נוספת בוחנת האם עושה החברה שימוש במערכת האנדרואיד למובייל לטובת קידום מוצרים אחרים של אלפבית, באופן שמעניק להם ייתרון על פני המתחרות.  

בשלב זה של טרום מסחר נרשמת ירידה של 0.3% באלפבית.

12:30 - רשות ההגבלים הבריטית (Competition and Markets Authority - CMA) מסרה היום כי בשלב זה נראה שההצעות שהגישה מבשלת הבירה הייניקן (Heineken Holding) על מנת להקל על אישור רגולטורי של עסקת הרכישה של רשת הפאבים פאנץ' (Punch Taverns), עשויות לספק. הייניקן מבקשת לרכוש את הרשת המונה 1,900 פאבים תמורת 305 מיליון ליש"ט. הדד ליין להחלטה סופית של הרשות הוא ה-22 באוגוסט, אם כי הוא עשוי להידחות.

11:50 - נשיא הבנק האירופי (ECB) מריו דראגי אומר לפני שעה קלה כי הבנק המרכזי של האיחוד מחוייב להתנהל בזהירות בהתאמת המדיניות המוניטארית המקלה לקצב ההתאוששות הכלכלית. בפורום ה-ECB בפורטוגל הדגיש דראגי שבשלב זה יש להמשיך במדיניות ההקלה הקיימת, לנוכח התנועה המינורית בדינמיקת האינפלציה.

"אנו יכולים להיות בטוחים שהמדיניות שלנו עובדת, ושבאופן הדרגתי נוכל לראות את ההשפעה המלאה שלה על רמות האינפלציה. לשם כך, נדרשת התמדה במדיניות ההקלה שלנו, ועלינו לשמור על זהירות באופן שבו אנו אנו מתאימים את המרכיבים שלה לטובת שיפור התנאים הכלכליים", אמר דראגי.

"בשעה שקיימים עדיין גורמים המכבידים על הדרך לאינפלציה, נכון להיוםן מדובר בגורמים זמניים בלבד שעל פי רוב בנק מרכזי יכול להתעלם מהם. ואולם אנו עדיין נדרשים לעשות שימוש בכלים המוניטאריים, על מנת להגיע למצב של אינפלציה בת קיימא. בהתאם, כדי שנגיע לרמה גבוהה של ודאות בדבר חזרה של אינפלציה לרמות היעד שלנו, אנו נדרשים להמשיך במדיניות המוניטארית הקיימת", הוסיף נשיא הבנק האירופי.

בתגובה לדברים מטפס היורו ב-0.6% מול המטבע האמריקאי ל-1.125 דולר.

מריו דראגי, צילום: איי אף פי מריו דראגי | צילום: איי אף פי מריו דראגי, צילום: איי אף פי

11:00 - יום טוב למניות הסחורות בלונדון: BHP ביליטון עולה ב-1.4% (BHP Billiton), ריו טינטו עולה ב-2% (Rio Tinto), אנגלו אמריקן מטפסת ב-2.6% (Anglo American) ווגלנקור ב-1.3% (Glencore).

10:30 - נפתח המסחר באירופה: מדד דאקס יורד ב-0.2%, קאק נחלש ב-0.4%, פוטסי נסוג ב-0.1%.  

בנפט: הברנט עולה ב-0.8% ל-46.2 דולר לחבית, ה-WTI עולה ב-0.7% ל-43.7 דולר לחבית; הזהב עולה ב-0.4% ל-1,251 דולר לאונקיה; בנעילה באסיה: ניקיי עלה ב-0.4%, שנגחאי עלה ב-0.2%.

10:20 - חברת הספקים לרכב שאפלר (Schaeffler) מגרמניה פרסמה אזהרת רווח, וציינה כי שיעור ה-EBITDA השנתי צפוי לרדת ברמות של 11%-12%, בעיקר על רקע לחץ על רמות המחירים.

10:15 - הבנק הספרדי בנקיה (Bankia) רוכש את המתחרה בנקו מארה נוסטרום (Banco Mare Nostrum - BMN) תמורת 835 מיליון יורו בהחלפת מניות.

 

9:50 - יצרנית המכוניות הגרמנית ב.אם.וו (BMW) הודיעה אתמול על השקעה של 600 מיליון דולר בהרחבת המפעל של החברה בדרום קרוליינה. החברה ציינה כי היא השקעותיה בארה"ב צפויות לייצר כ-1,000 משרות חדשות מדינה עד שנת 2021. 

ב.מ.וו X5 ב.מ.וו X5 ב.מ.וו X5

 

9:00 - טדי שגיא ימכור בבורסה של לונדון מניות פלייטק ב-400 מיליון דולר. חברת ההחזקות בריקינגטון (Brickington Trading) שבאמצעותה מחזיק שגיא במניות פלייטק (Playtech) תמכור בשוק 10.1% ממניותיו של שגיא בחברה, 32 מיליון מניות פלייטק - שנעלה אתמול בשווי של 9.93 ליש"ט (כ-12.7 דולר).

 

8:55 - עדכונים של אחר הנעילה בארה"ב:

חברת ספרינט (Sprint) לשירותים אלחוטיים ושלולר מנהלת מגעים מתקדמים מול צברות הכבלים צ'רטר (Charter Communications) וקומקאסט (Comcast) על שיתוף פעולה. על פי דיווחים, העסקה כוללת סיוע של שתי חברות הכבלים לשיפור הרשת של ספרינט, תמורת שימוש ברשת על התשתיות של קומקאסט וצ'רטר, לטובת הלקוחות שלהן. לנוכח המו"מ על העסקה השהתה ספרינט את המגעים שהיא מנהלת מול טי מובייל (T-Mobile) על מיזוג עתידי. בעלת מניות מרכזת בטי מובייל היא ענקית התקשורת הגרמנית דויטשה טלקום (Deutsche Telekom).   

ג'נרל מוטורס מורידה תחזית מכירות: יצרנית המכוניות האמריקאית הודיעה אתמול בערב כי היא צופה עתה מכירה בסביבת ה-17 מיליון מכוניות, מול תחזית קודמת, שעמדה על סביבת השיא של 2016, 17.55 מיליון מכוניות.

8:50 - יום רביעי של עליות בנפט, בשיעור מתון בשלב זה של היום: הברנט עולה ב-0.3% ל-46 דולר לחבית, ה-WTI עולה ב-0.2% ל-43.5 דולר לחבית.

"השוק הגיב בירידה ממושכת לחדשות הרעות שהגיעו בעקביות מסקטור הנפט, התגובה לחדשות הללו היתה משמעותית ובעלת משקל. ייתכן שהגענו עתה לנקודת האפסייד של סיכוי לחדשות טובות", אומר הבוקר בסידני ריק ספונר, אנליסט השווקים הראשי ב-CMC.

8:35 - מגמה מעורבת הבוקר באסיה: מדד ניקיי עולה ב-0.3%. שנגחאי והאנג סאנג נחלשים ב-0.2%. אמש בניו יורק ננעל המסחר במגמה מעורבת: דאו ג'ונס ו-S&P 500 עלו בעד 0.1%, נאסד"ק ירד ב-0.3%.

 הבורסה בטוקיו, צילום: בלומברג הבורסה בטוקיו | צילום: בלומברג  הבורסה בטוקיו, צילום: בלומברג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות