אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הלוחם בטייקונים יוצא להגנת לב לבייב: "הוא לא עשה עסקות בעלי עניין כמו אחרים" צילום: עמית שעל

הלוחם בטייקונים יוצא להגנת לב לבייב: "הוא לא עשה עסקות בעלי עניין כמו אחרים"

עו"ד אופיר נאור, נאמן סדרה כח' של אפריקה ישראל, אמר בישיבת מחזיקי האג"ח שיש להעניק ללבייב יחס שונה. "הפסיד יותר מבעלי המניות האחרים"

27.06.2017, 08:21 | גולן חזני

לב לבייב זוכה להגנה לא צפויה דווקא מאחד הגורמים הפעילים ביותר נגד הטייקונים בשוק ההון. ל"כלכליסט" נודע כי עו"ד אופיר נאור, נאמן האג"ח סידרה כח' של אפריקה ישראל, התבטא באופן חריג בעד לבייב בישיבה פנימית של מחזיקי האג"ח.

קראו עוד בכלכליסט

הישיבה עסקה באפשרויות התביעה העתידיות נגד לבייב ומנהלי אפריקה ישראל. חלק מההצעה של האחים סיידוף מתמחרת תביעות עתידיות נגד בעלי השליטה ומנהלי אפריקה ב־150 מיליון שקל לפחות. בנוסף, חלק מהגופים המוסדיים לוחצים על מוטי בן־משה להיפרד מלבייב.

"בניגוד למקרים אחרים, אם באפריקה ישראל היו תקלות, הן היו ניהוליות ולא מעבר לכך. לב לבייב לא לקח כסף מהחברה הביתה, לא עשה עסקות בעלי עניין כמו טייקונים אחרים, לא נטל דיבידנדים ולא משך משכורות עתק. הוא הזרים הרבה מאוד כסף לחברה, והוא זה שהפסיד יותר מכל בעלי המניות האחרים", אמר נאור.

עו"ד אופיר נאור, צילום: עמית שעל עו"ד אופיר נאור | צילום: עמית שעל עו"ד אופיר נאור, צילום: עמית שעל

נאור, שנלחם חזיתית בבתי משפט נגד נוחי דנקנר, שאול אלוביץ', אילן בן דב וטייקונים אחרים, הוסיף: "צריך לדעת לאבחן בין טייקונים כשרוצים לתקוף אנשים. אסור לתת לפופוליזם להשתלט על השיח".

אתמול דרשו האחים נתי ועופר סיידוף מנאמני האג"ח של אפריקה ישראל ונציגות האג"ח, שלא לנהל משא ומתן עם בן־משה ולבייב. במכתב ששלחו האחים לנאמן האג"ח הרמטיק, באמצעות עו"ד אמיר דולב ממשרד מיתר ליקוורניק גבע לשם טל ושות', הם מציינים כי זכו ל־57% מקולות המחזיקים בהצבעה, וכי רוב זה מחייב את הנאמנים לנהל מו"מ בלעדי מולם.

"אמנם בחינת התוצאות מראה שבסדרה כו', 53% מהמצביעים תמכו בניהול מו"מ עם בן־משה ולבייב, אבל הנצחון הוא חסר משמעות משום שמלכתחילה ההחלטה התייחסה למחזיקי הסדרות כו ו-כז' ביחד, ובהצבעה כוללת זו העדיפות ניתנה לניהול משא ומתן עם סיידוף", טוען עו"ד דולב במכתב. "בהתאם להחלטת נציגות האג"ח, המחזיקים יכולים לנהל משא ומתן רק עם מציע אחד ולא עם שניהם, ועליהם לנהל משא ומתן בלעדי אתנו. לכן אתם נדרשים להימנע מניהול משא ומתן עם בן־משה ולבייב".

כפי שפורסם אתמול בכלכליסט, מתכוונת נציגות האג"ח לנהל התמחרות בין סיידוף ובן־משה ולבייב, אם כי גורמים בנציגות דורשים מבן משה להתמודד ללא לבייב. סיידוף טוען כי אין מקום להתמחרות כזו, וכי יש לנהל עמו משא ומתן בלעדי.

נאמני האג"ח של אפריקה מתכוונים לספור רק את הקולות הטהורים בהצבעות שנערכו בשבוע שעבר, כלומר מחזיק אג"ח שמחזיק בשתיים או שלוש סדרות, קולותיו לא ייחשבו. הדבר מביא למצב שבו רק קולותיהם של בעלי כ־250 מיליון ע.נ. מחזיקי אג"ח ייספרו בהצבעה, מתוך 2.9 מיליארד שקל, אבל הנאמנים טוענים כי החוב מחייב אותם לנהוג כך.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות