אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עוזבת את רוטשילד? פייסבוק במו"מ למעבר לעזריאלי שרונה

בלעדי לכלכליסט

עוזבת את רוטשילד? פייסבוק במו"מ למעבר לעזריאלי שרונה

פייסבוק ישראל, שמתכוונת לגייס עשרות עובדים חדשים, תיאלץ כנראה לעזוב את מגדל רוטשילד בתל אביב אחרי שלא הצליחה לשכור בו שתי קומות נוספות. צפויה לשכור חמש קומות במגדל החדש של עזריאלי תמורת 115–110 שקל למ"ר בחודש

26.06.2017, 21:18 | אורן פרוינד

חברת פייסבוק מתרחבת בישראל ונמצאת לצורך כך במו"מ מתקדם להעברת המשרדים שלה משדרות רוטשילד בתל אביב למגדלי עזריאלי החדשים במתחם שרונה שבתל אביב, כך נודע ל"כלכליסט". פייסבוק צפויה לגייס עשרות עובדים בשנתיים הקרובות, ולשם כך היא ביקשה להרחיב את משרדיה שפרוסים היום על פני שש קומות במגדל רוטשילד 22 בלב תל אביב. פייסבוק ביקשה לשכור שתי קומות נוספות במגדל רוטשילד אולם המגעים לא הבשילו לכדי עסקה, ולכן החלה במו"מ להעברת המטה שלה לחמש קומות חדשות במגדלי שרונה החדשים של עזריאלי שנמצאים בסמוך למתחם שרונה בתל אביב. העסקה טרם נחתמה סופית.

פייסבוק ישראל, שמנוהלת על ידי המנכ"לים המשותפים ג'ואי שמחון ועדי סופר תאני, מעסיקה בארץ כ־110 עובדים. החברה שכרה לראשונה את המשרדים שלה בשדרות רוטשילד בספטמבר 2014, קצת לפני תחילתו של מבצע צוק איתן. החברה שכרה בשלב ראשוני ארבע קומות ברוטשילד בשטח כולל של 3,500 מ"ר ובמחיר של 120 שקל למ"ר. לפני כמה שבועות פייסבוק סיימה לשפץ עוד שתי קומות ברוטשילד, אך תוכניתה לקבל שתי קומות נוספות נדחתה מחוסר שטחים פנויים.

אם המגעים עם עזריאלי יבשילו לכדי עסקה, פייסבוק תשכור, כאמור, חמש קומות במגדל עזריאלי שרונה בשטח כולל של 15 אלף מ"ר, שעליהם היא צפויה לשלם דמי שכירות חודשיים של 115–110 שקל למ"ר (1.38 מיליון שקל בחודש). בחישוב שנתי מדובר ב־16.5 מיליון שקל, ובדרך כלל הסכמים כאלו נחתמים לתקופה של חמש שנים, כך שעבור עזריאלי מדובר בעסקה לא קטנה של 83 מיליון שקל.

המגדל ברחוב רוטשילד 22 שבו ממוקמים משרדי פייסבוק ישראל, צילום: אריאל שרוסטר המגדל ברחוב רוטשילד 22 שבו ממוקמים משרדי פייסבוק ישראל | צילום: אריאל שרוסטר המגדל ברחוב רוטשילד 22 שבו ממוקמים משרדי פייסבוק ישראל, צילום: אריאל שרוסטר

השכנים של טדי שגיא

 

פייסבוק לא תהיה הראשונה שתעזוב את שדרות רוטשילד לטובת משרדים בעזריאלי שרונה. גם חברת ההייטק איירון סורס חתמה לאחרונה על הסכם שכירות של 10,000 מ"ר על פני ארבע קומות במגדל החדש וצפויה לעזוב את משרדיה בשדרות רוטשילד. עסקה זו מצטרפת להסכמי שכירות נוספים שעליהם חתמה עזריאלי. בין החברות שיעבירו את משרדיהן למגדל נמצאות waves, ששכרה שתי קומות בשטח של כ־4,800 מ"ר; חברת Labs של טדי שגיא ששכרה יותר מ -8,000 מ"ר בארבע הקומות העליונות להקמת חללי עבודה משותפים; חברת אבטחת הסייבר Sentinel labs ששכרה קומה בשטח של כ־2,400 מ"ר; חברת SafeCharge ששכרה כ־3,500 מ"ר; מלון בוטיק מרשת מלונות אפריקה ישראל ששכר כ־12 אלף מ"ר; ופירמת עוה"ד פרל, לצר, כהן צדק, ברץ ושות' ששכרה שתי קומות בשטח של כ־4,700 מ"ר. הסכמי השכירות נחתמו ל־7 עד 20 שנה בתוספת אופציות, וכוללים גם שכירת מקומות חניה בחניון התת־קרקעי של המגדל הכולל כ־1,400 מקומות חניה. דמי השכירות הממוצעים במגדל עומדים על 120–105 שקל למ"ר.

הדמיית מגדל עזריאלי בשרונה הדמיית מגדל עזריאלי בשרונה הדמיית מגדל עזריאלי בשרונה

מגדל בגובה של 225 מטר

 

עזריאלי שרונה, הסמוך למתחם שרונה מרקט, הוא מגדל המשרדים הגדול ביותר שנבנה כעת בישראל. המגדל, שנבנה בהשקעה של 1.5 מיליארד שקל, מתנשא לגובה של 255 מטר ויתפרס על פני 61 קומות מעל שלוש קומות קניון. המגדל, שבנייתו נמצאת כעת בשלבי גימור סופיים, יכלול את שטח הקומה הגדול ביותר בהיצע מגדלי המשרדים בישראל, כ־2,400 מ"ר לכל קומה. בסך הכל יכלול המגדל כ־115 אלף מ"ר שטחי משרדים שייבנו מעל למרכז מסחרי של כ־11 אלף מ"ר. עד כה שווקו 65% משטח המגדל (חוזים חתומים) ו־30% נוספים נמצאים בשלבי מו"מ.

פייסבוק ישראל מנוהלת על ידי ג'ואי שמחון ועדי סופר תאני (מנכ"לים משותפים).

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות