אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משרד התחבורה יממן לדן החלפה של רבע מצי האוטובוסים  שלה ב-360 מיליון שקל צילום: נמרוד גליקמן

משרד התחבורה יממן לדן החלפה של רבע מצי האוטובוסים שלה ב-360 מיליון שקל

המשרד יממן עבור דן רכישה מיידית של 330 אוטובוסים חדשים. בימים הקרובים תפרסם דן הליך תחרותי פומבי לאספקת האוטובוסים

26.06.2017, 23:30 | ליאור גוטמן
משרד התחבורה הגיע לסיכום עם חברת התחבורה הציבורית דן על רכישה מיידית של 330 אוטובוסים חדישים, בעלות של כ-360 מיליון שקל. לטענת המשרד הרכישה אמורה להחליף כרבע מצי האוטובוסים הישנים של החברה שנאמד בכ-1,250 כלי רכב.  
אוטובוסים של דן, צילום: נמרוד גליקמן אוטובוסים של דן | צילום: נמרוד גליקמן אוטובוסים של דן, צילום: נמרוד גליקמן

בימים הקרובים צפויה חברת דן לפרסם הליך תחרותי פומבי לאספקת האוטובוסים. הזוכים בהליך התחרותי יתחייבו לספק כמחצית מהאוטובוסים עד לסוף שנת 2017 ואת המחצית השנייה עד סוף הרבעון הראשון של שנת 2018 . לאחר הרכש משרד התחבורה יאסור על דן להפעיל אוטובוסים שגילם עולה על 10 שנים (ו-12 שנה לאוטובוסים מפרקיים). חלק מדרישות הסף יהיו נקודות טעינה USB, רשת תקשורת אלחוטית, המאפשרת לנוסעים גלישה חינם באינטרנט האלחוטי (WIFI) וכן מסכי מידע שיציגו לנוסעים. הרכישה הנוכחית מצטרפת לרכישה נוספת שאושרה באפריל עבור כ-100 אוטובוסים חשמליים בעלות נוספת של כ-160 מיליון שקל.

ההערכות בענף הן שהרכישה המיידית תאפשר השתתפות רחבה של יצרני אוטובוסים סינים שמיובאים לישראל, זאת בשל היכולת שלהם להציע מחיר זול יחסית. משרד מבקר המדינה מתח לפני 4 שנים ביקורת נוקבת על החברה ומצא שבמשך 30 השנים האחרונות ביצעה דן רכש מבלי שקיימה כל הליך תחרותי, למרות שהחברה התחייבה לקיים אחד כזה בתמורה למענק. העדר הפיקוח הוביל לכך ש"במשך שנות העבודה עם הספקית התגלו כשלים בתפקודה, ובהם בין היתר איחורים באספקת שלדות, בעיות במנועים, חסרים במשלוחים של השלדות ותמיכה טכנית לקויה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות