אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שלושה עיתונאים בכירים עוזבים את CNN לאחר שפרסמו פייק ניוז על טראמפ ורוסיה צילום: איי פי

שלושה עיתונאים בכירים עוזבים את CNN לאחר שפרסמו פייק ניוז על טראמפ ורוסיה

הכתבים תומס פראנק ואריק ליכטבלאו וראש דסק התחקירים לקס האריס התפטרו לאחר שרשת החדשות החליטה כי אינה יכולה לעמוד מאחורי כתבה שקישרה בין בן בריתו של נשיא ארה"ב לקרן השקעות רוסית

27.06.2017, 11:33 | שירות כלכליסט

שלושה עיתונאים ברשת החדשות CNN, ביניהם עורך בכיר שאחראי על דסק תחקירים חדש, התפטרו לאחר שהרשת נדרשה לחזור בה ולהתנצל על פרסום כתבה באתר הקשורה לרוסיה ומעורב בה מקורב לנשיא דונלד טראמפ.

קראו עוד בכלכליסט

הכתבה קישרה בין אנתוני סקרמוצ'י, מנהל קרן גידור ובן ברית של טראמפ, לקרן השקעות רוסית שככל הנראה נחקרת על ידי הסנאט. היא הורדה מהאתר בשבוע שעבר לאחר שברשת החליטו כי אינם יכולים לעמוד לגמרי מאחורי הדיווח.

ההתפטרויות מגיעות בתקופה רגישה למדי לארגון החדשות, שהפך ליעד קבוע של התקפות מצדו של טראמפ, שנוהג לכנות את הסיקור בה כ"פייק ניוז".

הורדת הכתבה מהאוויר התבצעה לאחר שנשיא CNN ג'פרי צוקר ערך בדיקה פנימית שמצאה כי הכתבה פורסמה על אף חששות לגבי מהימנות הפרטים, ולאחר שלא עברה את כל השלבים המקובלים ב-CNN לביסוס עובדות לפני הפרסום. הכתבה התבססה על מקור אנונימי אחד בלבד, וסקרמוצ'י אף הכחיש את הטענות. "CNN עשו את המהלך הנכון, מהלך קלאסי וההתנצלות מתקבלת", צייץ לאחר הורדת הכתבה ופרסום ההתנצלות.

מטה CNN באטלנטה ג מטה CNN באטלנטה ג'ורג'יה | צילום: gomattolson cc-by-sa מטה CNN באטלנטה ג

המתפטרים הם תומאס פרנק, הכתב הוותיק שעמד מאחורי הכתבה, לקס האריס העורך שעומד בראש דסק התחקירים ואריק ליכטבלאו, כתב תחקירים שעבר באפריל מהניו יורק טיימס. הם הגישו את ההתפטרות ביום שני בבוקר.

"ביום שישי CNN חזרה בה מכתבה שפורסמה על ידי הצוות שלי", מסר האריס בהצהרה. "כעורך האחראי על הצוות הזה, התפטרתי. אני עובד ב-CNN מאז 2001, ואני בטוח לגבי דבר אחד: זהו ארגון חדשות שמעריך דיוק והגינות מעל לכל. אני עוזב, אבל אקח איתי את העקרונות הללו לכל מקום אליו אלך".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות