אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בנט: עלייה בשיעור הניגשים ל-5 יחידות לימוד במתמטיקה צילום: אוהד צויגנברג

בנט: עלייה בשיעור הניגשים ל-5 יחידות לימוד במתמטיקה

שר החינוך הציג הבוקר את התמונה החינוכית לשנת הלימודים החולפת. בין השאר עלייה בשיעור הבוגרים שניגשו ל-5 יחידות באנגלית. בנט: "אנו מובילים מהפכה דרמטית"

27.06.2017, 13:18 | ספי קרופסקי

שר החינוך נפתלי בנט ומנכ"ל משרדו שמואל אבואב הציגו הבוקר (ג') את התמונה החינוכית לשנת הלימודים תשע"ו (2015-16) במסיבת עיתונאים במשרד החינוך בתל אביב.

קראו עוד בכלכליסט

מהנתונים שהוצגו מסתמנת עלייה קלה של 66.2% בשיעור הזכאות לבגרות בתלמידי י"ב ביחס לשנת תשע"ה, אז 66.1% היו זכאים לבגרות, ותשע"ד שבה 65.5% היו זכאים לתעודה. סך הזכאים לבגרות בשנה האחרונה עמד על 73,402 תלמידים.

מדובר בנתון המשקלל רק את אלו שלמדו לבגרות, כששיעור הזכאים מבין שכבת הגיל כולה - כולל, לדוגמא נושרים, חרדים וערביי מזרח ירושלים - נמוך משמעותית ועומד על שיעור זכאים של 56.1% בתשע"ו. עלייה קלה מ-56% בשנה הקודמת ו-52.7% בתשע"ד.

בחינת בגרות במתמטיקה, צילום: גדי קבלו בחינת בגרות במתמטיקה | צילום: גדי קבלו בחינת בגרות במתמטיקה, צילום: גדי קבלו

שיעור הבוגרים שסיימו עם תעודת בגרות הכוללת 5 יחידות לימוד במתמטיקה ניצב, נכון לתשע"ו, על 11.4%. זאת ביחס ל-10.4% בתשע"ה ו-9.5% בתשע"ד. שיעור הבוגרים עם תעודת בגרות שכללה 4 יחידות לימוד במתמטיקה ניצב בשנה החולפת על 17.5% - ירידה קלה מהשנה שקדמה לה, אז עמד השיעור על 17.6%.

שיעור הבוגרים שסיימו עם תעודת בגרות הכוללת 5 יחידות לימוד באנגלית בתשע"ו הוא 33.1%. זוהי עלייה ביחס לשנה הקודמת, אז השיעור עמד על 31.9%, וכן ביחס לשנת תשע"ד בה עמד השיעור על 30.7%.

שיעור הבוגרים שסיימו עם תעודה וניגשו ל-4 יחידות אנגלית ניצב נכון לשנה האחרונה על 22.7% - ירידה קלה משנת תשע"ה הקודמת בה עמד השיעור על 23.1%.

במסגרת התמונה החינוכית שמנהיג המשרד בשנתיים האחרונות, נמדדים היבטים נוספים במגוון מישורים מלבד הזכאות לבגרות, כשבכל שנה מתווספים מדדים חדשים.

נתון שבלט לרעה במסגרת הצגת הנתונים היום על ידי השר ומנכ"ל משרדו הוא מדד הסקרנות והעניין בלימודים. מנתוני תלמידים ברחבי הארץ שנשאלו על כך, רק 51% מהם ענו כי יש להם עניין וסקרנות בלימודים, ירידה ביחס לתשע"ה אז ענו 54% בחיוב. ישנה גם עלייה קלה במחברות הבחינה הפסולות בבחינות – 0.8% ביחס ל-0.6% לשנה הקודמת.

שר החינוך נפתלי בנט (ארכיון), צילום: עמית שאבי שר החינוך נפתלי בנט (ארכיון) | צילום: עמית שאבי שר החינוך נפתלי בנט (ארכיון), צילום: עמית שאבי

מדדים נוספים שהוצגו במסיבת העיתונאים הם מעורבות באירועי אלימות, כשגם כאן נרשמה עלייה קלה בתשע"ו ביחס לשנה הקודמת עם 8% לעומת 7%. גם אחוזי הנשירה מעט יותר גבוהים בשנה האחרונה, עם 1.5% ביחס ל-1.3% בתשע"ה. לחיוב מציינים במשרד את מדד העידוד למעורבות חברתית ואזרחית, עם עלייה של שני אחוזים - מ-54% בתשע"ה ל-56% בתשע"ו.

שר החינוך נפתלי בנט אמר היום כי "הזינוק החד בבוגרי 5 יחידות לימוד במתמטיקה, פיזיקה, כימיה, בפרט בפריפריה, פשוט משנים את פני המדינה. אנו מובילים מהפכה חברתית-חינוכית דרמטית שיש לה השלכות מרחיקות לכת על החברה, הכלכלה ועל עתיד מדינת ישראל".

מנכ"ל משרד החינוך שמואל אבואב הוסיף כי "מערכת החינוך מקדמת סל חינוכי שלם, ובכלל זה חינוך לערכים, חינוך להישגים ולמצוינות, חינוך לסקרנות לימודית וחינוך לאקלים בית ספרי מיטבי. פיתחנו כלי יעיל ומדויק, שנותן תמונה כוללת ומקיפה שמשקפת את ההיבטים השונים של העשייה החינוכית".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות