אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אסטון מרטין: נייצר רכב חשמלי ראשון ב-2019

אסטון מרטין: נייצר רכב חשמלי ראשון ב-2019

מנכ"ל החברה: "המכונית RAPID E מייצגת חזון של קיימות, בעתיד בו נסיעה ברכב שאינו פולט מזהמים מהווה חלק מזהותה של אסטון מרטין"

27.06.2017, 15:24 | תומר הדר

אסטון מרטין, יצרנית מכוניות העל הבריטית, מודיעה רשמית: החברה תייצר מכונית-על חשמלית בשנת 2019. האסטון מרטין החשמלית הראשונה תיקרא RAPID E ותיוצר בכמות מוגבלת ביותר: רק 115 מכוניות.

קראו עוד בכלכליסט

במסגרת הודעתה חשפה אסטון מרטין תמונה ראשונה של הראפיד E – שתיוצר בשיתוף עם WILLIAMS. על פי אסטון מרטין, הראפיד E תהיה בת ארבע דלתות - בדומה לאסטון מרטין ראפיד S – אך תצויד במנוע חשמלי שביצועיו לא יפלו מאלה של מנועי הV12 של היצרנית הבריטית, הצהרה מרשימה שרק הזמן יוכיח את אמיתותה.

RAPID E RAPID E RAPID E

לדברי אנדי פאלמר, מנכ"ל אסטון מרטין העולמית: "אנו מאשרים כי נייצר אסטון מרטין חשמלית ראשונה. ראפיד E מייצגת חזון של קיימות, בעתיד בו ערכי המותג אינם נפרדים מנסיעה נטולת פליטת מזהמים, ונסיעה ברכב שאינו פולט מזהמים מהווה חלק מזהותה של אסטון מרטין".

אנדי פאלמר, צילום: בלומברג אנדי פאלמר | צילום: בלומברג אנדי פאלמר, צילום: בלומברג

בדומה ליצרני מכוניות על רבים, אסטון מרטין ניצבת בפני בעיה: האיחוד האירופי מקציב לכל יצרן רכב מכסה מסוימת של מזהמים שמכוניותיו יכולות לפלוט

(Emissions). המכסה היא לממוצע הרכבים של היצרן.

עבור יצרנים כדוגמת מרצדס בנץ, חלק מדגמי הפרימיום של החברה פולטים זיהום רב, שמתקזז מבחינת האיחוד האירופי עם דגמים של היצרנית שמזהמים פחות.

במקרה של אסטון מרטין, רובם המכריע של דגמי החברה מצוידים במנועים אימתניים שאינם מותירים כלל אפשרות לאיזון מול דגמים נקיים יותר. לכן היצרנית מחויבת לפיתוח רכבים נקיים, על מנת שיאזנו את שיעור הפליטה הממוצע לרכב.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות