אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אתי אלישקוב לא תשמש כמנכ"לית חברת הביטוח איילון צילום: אבי מועלם

אתי אלישקוב לא תשמש כמנכ"לית חברת הביטוח איילון

אלישקוב ניהלה מו"מ עם החברה על תנאי פרישתה מאז אפריל. בספטמבר 2016 החלה אלישקוב לכהן בקבוצה - כשהכוונה היתה למנות אותה לתפקיד מנכ"לית חברת הביטוח

27.06.2017, 18:40 | אלי שמעוני

אתי אלישקוב, הודיעה על פרישתה מקבוצת איילון. זאת, לאור העובדה שמינויה לתפקיד מנכ"לית חברת הביטוח במקומו של אריק יוגב, כפי שסוכם עימה מראש, לא יצא לפועל. ההערכה היא כי אלישקוב תמשיך לעסוק בתפקידים בכירים בענף הביטוח והפיננסים, ותצטרף בקרוב לאחת מקבוצות הביטוח הגדולות.

קראו עוד בכלכליסט

איילון חתמה בספטמבר 2016 על הסכם עם חברת בבעלותה של אלישקוב - אלישקוב ייעוץ והשקעות, לפיו היא תעניק שירותי ניהול וייעוץ. בתחילה שימשה אלישקוב כמנכ"ל חברת האחזקות, והיתה אמורה באפריל האחרון להתמנות לתפקיד מנכ"ל חברת הביטוח, אולם מינוי זה לא יצא אל הפועל כתוצאה משינוי בהנהלת החברה.

מי שהביא את אלישקוב לקבוצת איילון הוא לוי רחמני, מנכ"ל חברת האחזקות ובעל השליטה בה. אולם מרץ האחרון מונה לתפקיד יו"ר חברת איילון ביטוח (החברה הבת של איילון אחזקות) ישראל דוד, לשעבר מנכ"ל ויזה כאל, שהעדיף להשאיר את יוגב בתפקיד מנכ"ל חברת הביטוח.

כתוצאה מהשתשלות זו, בחרה אלישקוב לא להשאר בקבוצה, וכבר מאפריל האחרון ניהלה מו"מ לגבי תנאי פרישתה. אתמול דיווחה איילון כי האישורים הנדרשים להתקשרותה בהסכם עם אלישקוב לא התקבלו, וכפועל יוצא מכך ההסכם לא נכנס לתוקפו והתבטל. קודם למנוי באיילון שימשה אלישקוב כמנכ"לית הכשרה חברה לביטוח והחברה האם הכשרה החזקות ביטוח. בתקופת כהונתה הרווח הכולל המצרפי שרשמה הכשרה בשנים 2012 עד יוני 2016 עמד על כ-235 מיליון שקל, תוך חלוקת דיבידנדים של 168 מליון שקל.

בתוך כך זימנה איילון אסיפה כללית לאישור תנאי שכרם של לוי רחמני, מבעלי קבוצת איילון, כמנכ"ל חברת האחזקות, ושל שלמה גרופמן בתפקיד יו"ר קבוצת האחזקות. החברה מבקשת מבעלי המניות לאשר את תנאי העסקתו של רחמני בדיעבד, מאוקטובר 2016 לתקופה של 3 שנים. זאת לאחר שתוקפו של הסכם השכר הקודם שאושר פג. לפי ההסכם החדש, העומד במדיניות התגמול של החברה, עלות שכרו של רחמני תעמוד על 2.5 מיליון שקל בשנה - בהתאם לרף העליון המותר בחברת ביטוח. עלות שכרו של גרופמן המשמש כיו"ר חברת האחזקות, ממרץ האחרון, תעמוד על 867 אלף שקל בשנה. 

אתי אלישקוב, צילום: אבי מועלם אתי אלישקוב | צילום: אבי מועלם אתי אלישקוב, צילום: אבי מועלם

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות