אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מזכירת עמידר הגר שרן טוענת כי הניסיון לפטר אותה מנוגד לחוק צילום: עמידר, יריב כץ

מזכירת עמידר הגר שרן טוענת כי הניסיון לפטר אותה מנוגד לחוק

שרן זומנה לשימוע לפני פיטורין לאחר שזייפה לכאורה פרוטוקולים של ישיבות דירקטוריון, בניסיון להעניק להבטיח לעצמה חסינות מפני פיטורין. במכתב ליועמ"ש טענו עורכי דינה של שרן כי לחברה אין סמכות לפטרה

28.06.2017, 08:36 | ליאור גוטמן

המהומה בגין סילוקה של מזכירת חברת עמידר הגר שרן באשמת זיוף פרוטוקולים לכאורה מסרבת לשכוך. פרקליטיה של שרן שלחו אתמול מכתב למנכ"ל עמידר ראובן קפלן, ובו טענו כי הניסיון לפטר את שרן בתואנה של זיוף פרוטוקולי ישיבות הדירקטוריונים היא "בישול מוטה ומשמיץ" של האשמות.

הגר שרן , צילום: עמידר, יריב כץ הגר שרן | צילום: עמידר, יריב כץ הגר שרן , צילום: עמידר, יריב כץ

"מרשתנו נדהמה מכוונתכם ומהאשמות השווא שאתם ומי מטעמכם ראיתם לטפול עליה ללא כל ביסוס ובאופן מביש". נכתב במכתב. "תדהמה זו לוותה אף באכזבה רבה מהתנהלותכם שעה שקודם מסירת הודעתם על כוונתכם לפטרה שכרתם שירותים של חברת חקירות כדי לבלוש אחרי מרשתינו ואחר פעולותיה, ולחקור אותה ואת חבריה לעבודה, משל הייתה עבריינית ולא עובדת ציבור מסורה שזוכה להערכה רבה", כתבו עו"ד רפאל יולזרי ונעמה זר כבוד ממשרד גדעון פישר. במכתב שני, ששלחו הפרקליטים ליועמ"ש החברה, מבקשת שרן לקבל את כל הנהלים שעוסקים בפיטוריה כמו גם את התנהלות החברה בעניינה, בטענה שאין לעמידר סמכות לפטרה. עורכי דינה של שרן, שהיא בת זוגו של מנכ"ל קצא"א ולשעבר מנהל לשכת רה"מ, טוענים שסילוקה בוצע תחת סעיף 35 לחוק החברות הממשלתיות, הקובע שאם התגלה חשד למירמה יש לכנס את הדירקטוריון ולהודיע על הפיטורים תוך 14 יום. בפועל, כך נטען, לא זומן הדירקטוריון ולא עברו אותם 14 ימי שימוע.

בשבוע שעבר חשף "כלכליסט" כי חברת עמידר דיווחה לשרי השיכון והאוצר על בדיקה פנימית שהיא עורכת עקב חשש לשינוי בדיעבד של פרוטוקולי הדירקטוריון שעסקו בנהלי פיטורין של בעלי משרה בכירה. בהנהלת עמידר גילו פער לכאורה בין מה שנאמר בעל פה בישיבת הדירקטוריון לבין התיעוד הרשמי של הישיבה בכתב. לפי החשד, שרן, שהיא מזכירת החברה והדירקטוריון של עמידר, שינתה את התמלילים כך שהתפקיד שלה יהיה חסין מפיטורין.

עם זאת, הפרקליטים מודים כי הפרוטוקול שונה כך ששרן תזכה לחסינות ותידרש לאישור לפיטורים מידי המנכ"ל וכן אישור הדירקטוריון. מעמידר נמסר בתגובה כי "אנו דוחים את הטענות, ההליך נעשה באופן תקין ולמען מינהל תקין. כל הטענות יתבהרו בהליך השימוע".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות9 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

9.
לא צריך לרחם על הגר שרן
מגיע לה לקבל זובור כמו שעשתה לכל הקולגות שלה בעמידר שתתמודד עם הפרצופים של ילדיה שרואים את אמא מרוחה בעיתון בחשד לזיוף הפרקטיקה שנועדה להפעיל לחץ דרך התקשורת על בכירים היא החביבה על הגר וגם היא פעלה כך בעבר בלי לחשוב על ההשפעות ההרסניות.
פרוטוקול  |  29.06.17
לכל התגובות