אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שכרה של המלכה אליזבת יזנק ב-78% לטובת השיפוץ בארמון בקינגהאם צילום: גטי אימג'ס

שכרה של המלכה אליזבת יזנק ב-78% לטובת השיפוץ בארמון בקינגהאם

ממשלת בריטניה החליטה להעלות את התשלום השנתי של המלןכה ל-97 מיליון דולר למשך 10 שנות השיפוץ. המלכה תמשיך לקבל הכנסה גם מדוכסות לנקסטר; עם זאת, לדברי מנהל הוצאות המלכה היא אינה מצליחה לחסוך כסף

28.06.2017, 11:40 | שירות כלכליסט
מלכת אנגליה מקבלת העלאה בשכר: התשלום השנתי שיועבר למלכה על ידי המדינה יזנק ב-78% מ-42.8 מיליון ליש"ט (54.6 מיליון דולר) בשנה שעברה ל-76.1 מיליון ליש"ט (97 מיליון דולר) השנה. הסיבה העיקרית לזינוק היא כיסוי שיפוץ ארמון בקינגהאם בלונדון.

התשלומים השנתיים שמועברים למלכה צפויים להישאר גבוהים לאורך 10 שנים, שבהן אמור להימשך השיפוץ המקיף.

תכניות השיפוץ כוללות החלפת הצנרת שכבר בת 60, וכן שיפור גישת המבקרים. עם זאת, העיצוב הכללי והמעטה החיצוני בארמון, הכולל 775 חדרים, יישארו ללא שינוי.

בבעלות משפחת המלוכה שורה של נכסים וחוות המייצרים הכנסה של מאות מיליוני ליש"ט בכל שנה, מרביתה עוברת לממשלה, כשאחוז מסוים ממנה מוחזר למלכה ולבני המשפחה בצורת מענק בכל שנה.

ארמון באקינגהאם. השיפוץ אינו נוגע למעטה החיצוני, צילום: שאטרסטוק ארמון באקינגהאם. השיפוץ אינו נוגע למעטה החיצוני | צילום: שאטרסטוק ארמון באקינגהאם. השיפוץ אינו נוגע למעטה החיצוני, צילום: שאטרסטוק

הכסף משמש את המלכה כחשבון הוצאות, המכסה את הוצאות הנסיעה, הביטחון, העובדים והתחזוקה של הארמונות. כך למשל בשנה שעברה הוצאות הנסיעה של משפחת המלוכה עמדו בשנה שעברה על 4.5 מיליון ליש"ט.

המלכה מקבלת הכנסה גם מדוכסות לנקסטר (Duchy of Lancaster), עיזבון פרטי של נכסים מסחריים, חקלאיים ומגורים שראשיתו ב-1265. היא הרוויחה בשנה שעברה 14.9 מיליון ליש"ט (19 מיליון דולר) מהעיזבון הזה ומהשכרת נכסים. ההכנסה הזו עזרה לכסות הוצאות רשמיות.

המלכה אליזבת. לא מצליחה לחסוך, צילום אי פי איי המלכה אליזבת. לא מצליחה לחסוך | צילום אי פי איי המלכה אליזבת. לא מצליחה לחסוך, צילום אי פי איי

על אף ההכנסה הגבוהה, המלכה לא ממש מצליחה לחסוך. מרבית הכסף נועד לתשלום שכר העובדים ולתחזוקת הארמונות, כך שבשנה הפיסקאלית האחרונה נותרה לה לאחר ניכוי ההוצאות 900 אלף ליש"ט (1.1 מיליון דולר) בלבד, שמועברים לקרן החירום של משפחת המלוכה. לדבריו של סר אלן ריד, שמנהל את הוצאות המלכה, מדובר בסכומים הגיוניים למדי. "כשלוקחים בחשבון את מה שהמלכה עושה ומה היא ייצגת עבור המדינה הזו, אני מאמין שהסכום מייצג שווי מעולה לכסף", אמר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות