אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הערעור של קובי פרץ התקבל חלקית: ירצה 18 חודשי מאסר בפועל במקום 24 שנגזרו עליו צילום: שאול גולן

הערעור של קובי פרץ התקבל חלקית: ירצה 18 חודשי מאסר בפועל במקום 24 שנגזרו עליו

פרץ יתייצב לריצוי עונשו ב-2 באוגוסט, בכלא ניצן. בהחלטת בית המשפט נכתב כי אין לזקוף לחובתו של פרץ את כל מעשיו של עד המדינה

28.06.2017, 11:48 | זוהר שחר לוי
בית המשפט המחוזי תל אביב קבע היום (ד') כי הזמר קובי פרץ ירצה 18 חודשי מאסר במקום 24 החודשים שנגזרו עליו בבית משפט השלום, בכך התקבל באופן חלקי הערעור שהגיש על גזר הדין. במקביל דחה בית המשפט את ערעור המדינה.

קראו עוד בכלכליסט

לפני כשנה גזר בית משפט השלום בתל אביב על פרץ 24 חודשי מאסר בפועל ו-18 חודשי מאסר על תנאי ונקבע כי ישלם קנס של 175 אלף שקל לאחר שהורשע בהעלמת הכנסות בסכום של 5.8 מיליון שקל בין השנים 2005-2009.

קובי פרץ ו אשתו ענבל בבית המשפט (ארכיון), צילום: אביגיל עוזי קובי פרץ ו אשתו ענבל בבית המשפט (ארכיון) | צילום: אביגיל עוזי קובי פרץ ו אשתו ענבל בבית המשפט (ארכיון), צילום: אביגיל עוזי

זמן קצר לאחר מכן הגיש פרץ ערעור לבית המשפט המחוזי בתל אביב וטען כי מי שביצע את העבירות היה אמרגנו יוחאי יעיש, שהפך לעד מדינה נגדו שהעלים לדבריו גם ממנו את הכנסותיו שלו בזמן אמת. במקביל הגישה גם הפרקליטות ערעור על קלות עונשו של פרץ ודרישה להחמירו.

במהלך הדיונים בערעור טענו באי כוחו של הזמר, עוה"ד דר' יחיאל וינרוט, עמית חדד, חיים לוי, אושר רובינגר ואופיר לוי, כי פרץ עשה מאמצים רבים להפקיד כספים בקופת רשות המסים וגייס סכום כולל של כ-2.7 מיליון שקל.

הרכב השופטים בראשות דבורה ברלינר, ציין כי עמדתו שונה ביחס לעמדת בית משפט השלום באשר להתייחסות לעד המדינה יוחאי יעיש, ששימש אמרגנו של פרץ. לפי השופטים, אין לזקוף לחובתו של פרץ את כל מעשיו של עד המדינה.

מכלול השיקולים, מצביע על כך שהעונש הממצע הוא 18 חודשים. איננו מתעלמים שיש מגמת החמרה אבל 18 חודשים זה עונש שניתן בעבר ומהווה קו פרשת מים והחלטתנו היא לקצר את תקופת המאסר בפועל מ-25 חודשים ל-18 חודשים. יתר רכיבי העונש, בהם קנס של 175 אלף שקל יוותר על כנו.

פרץ יתייצב לריצוי עונשו ב-2 באוגוסט, בעוד כחודש, בכלא ניצן.

 

"הטעות היחידה שלי בחיים זה שבחרתי את מי שבחרתי להיות איתו ואומרים תמיד שאישה יודעת אחרונה שבעלה בוגד בה", אמר פרץ לשופטים בדיון שהתקיים במאי האחרון. לדבריו, כדי לגייס כספים הוא פנה לאחרונה לגורמים שונים ביניהם לגמ"חים ולשוק האפור. "אני פשוט מרוסק כלכלית", הוסיף, "אני לא רוצה שהמשפחה שלי תתפרק בגלל הפרשה הזאת שהיא באמת לא קשורה אלי ואני עדיין משלם את מה שאין לי".

עו"ד חיים לוי ממשרד וינרוט, מסר: "מקבלים את הכרעת בית הדין ומברכים על כך שבית המשפט קיבל במקצת את הערעור שהגשנו ודחה את ערעור המדינה. בית המשפט הקל במעט על עונש המאסר של פרץ תוך שהוא מותח ביקורת על התנהלות עד המדינה. פרץ מאמין כפי שהאמין לאורך הדרך בחפות שלו וזו גם הסיבה שהוא דחה הצעה של המדינה להסדר טיעון מאוד מקל והתוצאה ידועה. אני מניח שיהיו עוד הליכים בתיק הזה.

עו"ד ליאת גבאי מפרקליטות מחוז תל אביב (מיסוי וכלכלה): "קובי פרץ הורשע בעבירות מס חמורות בהיקף של כ-6 מיליון שקל. הרשעתו נותרה איתנה גם בבית משפט זה. בית המשפט מצא להפחית מספר חודשי מאסר מעונשו של פרץ. אנחנו נקרא ונלמד את גזר הדין. כך או כך המסר שיוצא מבית המשפט הוא שהעונש המוצדק על עבירות מס חמורות הוא מאסר מאחורי סורג ובריח.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות