אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
זרוע ההשקעות של ורייזון תתחיל לפעול בישראל

זרוע ההשקעות של ורייזון תתחיל לפעול בישראל

ורייזון ונצ'רס ישראל תנוהל בידי מרב רותם-נעמן, שניהלה בעבר את גוף ההשקעות של AOL בארץ. הקרן תשקיע 5-15 מיליון דולר בחברות בסבבי A עד C. זרוע ההשקעות הוקמה ב-2000 והשקיעה מאז ב-59 חברות

28.06.2017, 16:05 | הגר רבט
ורייזון ונצ'רס, זרוע ההשקעות של ענקית התקשורת האמריקאית, מכריזה על הקמת ורייזון ונצ'רס ישראל. בראש הזרוע הישראלית תעמוד מרב רותם-נעמן, שהובילה את נאוטילוס (Nautilus), זרוע ההשקעות של AOL ישראל.

קראו עוד בכלכליסט

ורייזון ונצ'רס היא קרן ההשקעות התאגידית של ורייזון, שמבצעת השקעות אסטרטגיות בחברות שנושקות לתחומי העניין של ורייזון: AR, VR, בינה מלאכותית, ביג דאטה, מחשוב ענן, סייבר, מדיה דיגיטלית ומוביליטי. הצוות הישראלי ימשיך לספק תמיכה לחברות הפורטפוליו הקיימות של ורייזון המחזיקות פעילות בישראל, ביניהן Beamr, Playsight ו-Flash Networks, כמו גם להוביל השקעות בחברות מקומיות.

מרב רותם-נעמן מרב רותם-נעמן מרב רותם-נעמן

מרב רותם-נעמן אמרה ל"כלכליסט" כי הקרן משקיעה לרוב בחברות שנמצאות בסבבי A עד C, בסכומים שבין 5 ל-15 מיליון דולר.

"אנחנו השותפות הראשונות של הקרן מחוץ לארה"ב", אמרה רותם-נעמן. "ורייזון השקיעה בחברות ישראליות בצורה ספורדית והבינה כבר תקופה את החשיבות של ישראל, זה היה אך טבעי שנהפוך להיות חלק מהקרן ונעשה השקעות באופן ישיר. השוק הישראלי הוא שוק משוכלל מבחינת הטכנולוגיה והיזמים שיוצאים מפה. יש פה יזמים מנוסים ומצוינים ויוצאות מפה טכנולוגיות שמשנות תעשיות. אחד הדברים שהבנו ובגללו הוחלט שצריך צוות על הקרקע הוא שזו תעשיה שמתאפיינת ביחסי קרבה, ולכן למרות שאפשר לעשות השקעות מבחוץ, צוות מקומי יהיה הרבה יותר אפקטיבי".

"הסתכלנו על נתוני השקעות בישראל ב-2015 וראינו שרוב הכסף שהושקע באותה שנה היה כסף זר, אבל משקיעים ישראליים היו מעורבים 51% מהעסקאות. ככל שההשקעה נעשית בשלב מוקדם יותר, כך נתח גדול יותר ממנה הוא בכסף מקומי. הבנו שאם רוצים לראות את החברות בשלב מוקדם צריך להיות כאן".

אל רותם-נעמן תצטרף רוני בראל, שכיהנה כמנהלת ההשקעות של נאוטילוס. נשים מהוות מיעוט של פחות מ-10% בתחום ה-VC ונדיר אפילו יותר לראות זרוע השקעות ששתי הדמויות הבכירות בה הן נשים. לשאלה האם עובדה זו משמעותית עבורה, עונה רותם-נעמן: "נעשו כל כך הרבה מחקרים שמראים שכשהצוות מגוון יותר גם ההחזרים שלך יותר טובים. חד משמעית. כצוות כזה יש לנו ראיה עגולה יותר של כל דבר שאנחנו עושים. אני חושבת שאנחנו נמצאים בראשיתו של שינוי בתחום הזה ואני שמחה לעשות כל מה שאני יכולה למען נשים בתעשייה, אם זה לפעול כמנטורית או להעביר הדרכות".

מאז הוקמה בשנת 2000 ביצעה ורייזון ונצ'רס 79 השקעות ב-59 חברות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות