אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אובר: אנתוני לוונדובסקי גנב מגוגל על דעת עצמו צילום: אי פי איי

אובר: אנתוני לוונדובסקי גנב מגוגל על דעת עצמו

החברה נאשמת בכך שהניחה יד על מידע חשאי בנוגע לפרויקט הרכב האוטונומי של גוגל. עתה מסבירה שלא ידעה שלוונדובסקי, מייסד חברת רכב שרכשה, גנב את החומר בעצמו ועבור עצמו

29.06.2017, 19:45 | ויקי אוסלנדר
אובר מציעה לבית המשפט הסבר משלה לשערוריית הריגול התעשייתי שהיא עומדת במרכזה: חברת שיתוף הנסיעות טענה בבית המשפט בסן דיאגו כי אנתוני לוונדובסקי, מי שניהל באובר את חטיבת הרכב האוטונומי וחשוד שהעביר פרטים רגישים מהפרויקט המתחרה ווימו במרמה, עשה זאת לטובתו האישית בלבד.

קראו עוד בכלכליסט

פרויקט הרכב האוטונומי של אלפבית, וויימו, הגיש בפברואר תביעה נגד אובר על כי לכאורה גנבה סודות מהותיים ממנה. וויימו טוענת כי אובר עשתה זאת באמצעות לוונדובסקי, שניהל את פרויקט החברה והעביר לאובר פרטים על רכיב מהותי בפרויקט – הלידאר (LIDAR).

במסמך שהוגש לבית המשפט טוענים באובר כי אין כל קשר בין מסמכים סודיים שהיו בידי לוונדובסקי ופעילות אובר וכי אין כל עדות "שקבצים אלו קיימים, או היו בשימוש על ידי החברה". באובר ממהרים לא להותיר שאלות פתוחות לגבי המניעים של לוונדובסקי ומציינים אחד שמרחיק את פעילותו של הבכיר המפוטר הרחק ככל הניתן מאובר עצמה: לוונדובסקי לקח את המסמכים מווימו כדי להבטיח שהחברה תעביר לו תשלום פיצוי בהיקף של 120 מיליון דולר. באובר עם זאת, לא מפרטים באיזה אופן אחזקה במסמכים היתה מסייעת לו להשיג מטרה זו.

אנתוני לוונדובסקי, צילום: איי פי אנתוני לוונדובסקי | צילום: איי פי אנתוני לוונדובסקי, צילום: איי פי

בפברואר האחרון האשימה וויימו כי לפני שלוונדובסקי עזב את עבודתו בחברה בינואר 2016, הוא העתיק 14 אלף מסמכים סודיים, בניהם שרטוטים של המעגל המודפס של מערכת הלידאר, והם שימשו הבסיס הטכנולוגי לחברת Otto שהקים. החברה, שפיתחה מערכות נהיגה אוטונומיות למשאיות, נמכרה לאובר בשנה שעברה ב-680 מיליון דולר.

מסמכים שהוגשו לאחרונה בבית המשפט על ידי אובר חשפו כי לוונדובסקי הודיע לחברה שהיו בידיו 5 דיסקים עם מידע רגיש השייך לוויימו, זאת טרם רכשה אובר את Otto. מערכת הלידאר היא קריטית עבור כל רכב אוטונומי: היא זו שסורקת את הסביבה בלייזר ומנתחת את ההחזרים כדי לזהות עצמים שונים על הכביש ובקרבתו, במטרה לאפשר למכונית לתמרן ביניהם. המערכות הקיימות בשוק היו יקרות מדי והפיתוח של וויימו נועד לאפשר מערכת זולה ב-90% מהן.

לוונדובסקי הוזמן להעיד בנושא ובחר לשמור על שתיקה כדי להימנע מהפללה עצמית. אובר לחצה עליו לשתף פעולה עם התביעה, בעקבות הוראה של בית המשפט לעשות כל שיידרש כדי שישתף פעולה – גם לאיים בפיטוריו. עם זאת הוא סירב להגיש את המסמכים ולשתף פעולה עם החוקרים ולבסוף פוטר על ידי אובר. וויימו, אגב, מנהלת נגד לוונדובסקי הליך משפטי נפרד. המשפט נגד אובר צפוי להתחיל ב-2 באוקטובר.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות