אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הטבעת החכמה שתחליף את כרטיס האשראי והמפתחות שלכם צילום: Cherlynn Low

הטבעת החכמה שתחליף את כרטיס האשראי והמפתחות שלכם

טבעת Token תסרוק את טביעת האצבע שלכם ותהפוך לכלי אימות זהות חכם עבור מגוון שירותים. בכך, תוכל להפוך לכלי תשלום, הפעלת יישומים, פתיחת מנעולים ועוד. מפתחיה לתמיכה של מיקרוסופט, ויזה, מאסטרקארד ועוד

30.06.2017, 22:55 | רפאל קאהאן

טבעות חכמות הן נישה בתחום המחשוב הלביש, שכמו שאר הקטגוריה - מתקשה להמריא ולמשוך לקוחות. הפיתוח האחרון בתחום מציג חשיבה יצירתית למדי: טבעת שאמורה להחליף גם את המפתחות, גם את הסיסמאות ואפילו את כרטיסי האשראי.

קראו עוד בכלכליסט

הכירו את Token, טבעת חכמה שכוללת קורא טביעות אצבעות פנימי, מה שמאפשר אימות זיהוי מיידי עבור המשתמש. טוקנייז, החברה שמפתחת את הטבעת הצליחה להשיג את התמיכה של מאסטרקרד, ויזה, מיקרוסופט ו-HID; אם אתם לא מכירים את השם האחרון, זה כי מדובר בחברה דיסקרטית וששולטת ב-80% משוק אמצעי הזיהוי ללא מפתח (keyless). אם יש לכם מנעול אלקטרוני במשרד למשל, סיכוי רב שהחברה ייצרה אותו או את הפרוטוקול שמשמש אותו.

הטבעת החכמה של טוקנייז, צילום: Cherlynn Low הטבעת החכמה של טוקנייז | צילום: Cherlynn Low הטבעת החכמה של טוקנייז, צילום: Cherlynn Low

הטבעת עובדת כך: הסורק מזהה את טביעת האצבע ברגע שעונדים אותה. כשרוצים להשתמש בה למשל כדי לפתוח דלת, לשלם או לעלות לאוטובוס, המשתמש מקיש על הקורא התואם שכולל גם סורק IR כדי לוודא שהאצבע עליה הטבעת ענודה אכן מחוברת למשתמש. ניתן לצמד רק טביעת אצבע אחת לטבעת כדי למנוע שימוש לרעה בה וכן מתוך הנחה שמדובר באמצעי אישי ביותר - אפילו יותר מסמארטפון.

העיצוב שלה קצת מסורבל ומגודל העיצוב שלה קצת מסורבל ומגודל העיצוב שלה קצת מסורבל ומגודל

הטבעת עצמה כוללת משדר שמעביר לכל סורק תואם את הזיהוי. היא תומכת NFC ובלוטות', כך שהיא מסוגלת להתמודד עם רוב אמצעי הגישה כיום. על פי הערכות, הסוללה שלה יכולה לעבוד כ-3 שבועות בין טעינה לטעינה. הטבעת נטענת על משטח אלחוטי ייעודי ויש לה נורית לד שמהבהבת ברגע שהסוללה מגיעה ל-30% טעינה. מה שמעיד שיש למשתמש כמה ימיים שנותרו לפני שהיא תיכבה. היא גם עמידה במים עד 50 מטר, כך שלא תצטרכו להסיר אותה במקלחת.

לעומת זאת, היא לא ממש אופנתית - שלא לומר מגושמת למדי. החברה הסכימה לגלות שכל התקשורת עם הטבעת מוצפנת ברמת EAL5. היא גם חברה ב-FIDO Alliance שמאגדת מוסדות פיננסיים וכמובן את ויזה ומאסטרקרד, מה שמעיד על תמיכה בכל הפרוטוקולים המאובטחים שלהן. הטבעת תושק בדצמבר הקרוב במחיר של החל מ-250 דולר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

5.
הכתבה לא ברורה. הנה הסבר בשפה פשוטה.
מה תפקיד הטבעת? לקרוא טביעת אצבע. של מי? של האצבע שבתוכה. אבל, מסיבות אבטחה היא תוכל לקרוא רק את האצבע המסויימת שלי. כלומר שהיא יודעת את טביעת אצבעי. אז למה היא צריכה לקרוא אותה? כדי לוודא שהיא אמנם ענודה על אצבעי ולא על אצבע של יוסי הגנב. (כלומר שגם אם יוסי יגנוב את הטבעת - זה לא יועיל לו) אז אני מגיע לדלת המשרד. אני נוקש בדלת. המחשב של הדלת מקבל מהטבעת את טביעת אצבעי. הדלת בודקת אם אני מורשה להיכנס, ואז היא נפתחת. תהליך זה טוב לא רק לדלת המשרד אלא גם לדלת הבית, דלת בית מלון (!!), חשבון אשראי (אין כרטיסים יותר), כרטיסי טיסה, רשיון נהיגה ועוד. למעשה, הטבעת הופכת להיות תעודת זהות ביומטרית.
חיים אבגד  |  01.07.17
4.
ל-3 ממש לא מדויק
השבב החכם נתמך בעיקר באירופה ועוד מספר מדינות קטנות. אין תמיכה בשבב הזה בארה"ב והרבה משווקים הגדולים שאנחנו לא ממש מתיחסים אליהם. דבר שני ומאוד חשוב זה שהטבעת עדיין לא באמת נתמכת בשום מקום כי היא עדיין לא באמת מיוצרת זהו עוד נסיון לפתור את נושא התשלומים ללא כרטיס אשראי האם היא תתפוס זו שאלה הרבה יותר קשה. בגדול נראה רעיון חמוד אבל מפחיד לחלוטין שכל הזיהוי שלך תלוי במכשיר בודד שצריך סוללה, מה קורה אם אתה רוצה להכנס הביתה ובדיוק באותו הרגע נגמרה לך הסוללה כי שכחת להטעין אותה...
ggg  |  01.07.17